Marta Kalēja‑Irbe par dalībnieku izaugsmi: deju pāri, kuri sasniedza finālu, arī bija tie, kuriem jābūt labāko trijniekā

Jau šovakar noslēgsies šovs “Dejo ar zvaigzni”. Fināla raidījumā žūrija tikai izteiks komentārus, bet neliks pāriem atzīmes. Profesionāla sporta deju trenere un tiesnese, Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmijas docētāja Marta Kalēja-Irbe sarunā ar tv3.lv dalās atmiņās par laiku šovā un nosauc katra finālistu pāra lielākos plusus.

2022. gada 4. decembrī 11:49

Martai liekas, ka “Dejo ar zvaigzni” fināls ir ļoti ilgi gaidīts notikums Latvijā, jo emocijas, ko sniedz šovs, ir neaptveramas un fināls ir kā visa kulminācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par deju žūrijas pārstāve saka, ka tas ir izcils izpausmes līdzeklis, sajūtu un emociju virpulis, lielākā dinamika un rāmākais miers vienlaikus.

“Deju pāri, kas sasniedza finālu, objektīvi vērtējot pēc dejas, arī bija tie, kuriem labāko trijniekā bija jābūt. Iespējams, ja mēs vērtētu izaugsmi, kāds vēl varētu pamainīties. Bet nu par to varētu piešķirt atsevišķu nomināciju,” smaida Marta.

Par finālistu pāriem dejas pazinēja saka, ka visi pāri ir ļoti saderīgi, saskanīgi un harmoniski.

Marta uzskata, ka Rūtas un Viktora lielākais plus ir stabilitāte. Izcili stabils partneris un ļoti trausla, sievišķīga dāma, kas veido skaisti klišejisku un visiem pierastu tēlu, kur ļoti skaidri iezīmējas vīrietis un sieviete – katrs ar savām spēcīgākajām pusēm.

Jānis un Olena ir perfekcionisti, kuri piestrādā pie katras sīkākās detaļas to apskatot atkal un atkal, kamēr tā ir perfekta. Viņi abi ir dinamiski un spēj iznest gan ļoti priecīgus un pacilājošus tēlus, gan nopietnus un smeldzīgi pilnus.

Maksims un Ļiza ir galvenie stāstu meistari finālā, jo ļoti jūtamas aktiermākslas dotības, kas dejai iedod mežonīgi daudz. Tāpat kustību plastika un amplitūda ir fenomenāla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kā mīnusus vai drīzāk tādu kā bažu varu pieminēt tikai to, ka šova ilgums ir 12 nedēļas un es ļoti gribu cerēt, ka fināla dienā visi būs izturējuši veselīgi un ar dzīvesprieku, nevis “izdeguši”. Tur ir ļoti trausla robeža starp cenšanos un pārcenšanos. Turēšu īkšķus, lai katrs pāris spēj parādīt savu vislabāko sniegumu un izcelt savus plusus,” vēl Marta.

Būt daļai no “Dejo ar zvaigzni” Martai bijis kā skaists ceļojums 12 nedēļu garumā. Būt žūrijas sastāvā viņai nozīmēja ļoti daudz. Tas pavēris pavisam citu skata punktu uz deju kā tādu. Ikviena jauna pieredze paver personas horizontu tikai un vienīgi plašumā.

Žūrijas pārstāve apzinās, ka ļoti būtiski ir pareizi komunicēt, jo mūsdienās komunikācija daudziem nav stiprā puse. Tas nebūt nenozīmē teikt pareizās lietas, ko citi grib dzirdēt. Tas nozīmē pasniegt informāciju tā, lai pretī stāvošais to uztver un saprot pareizi. Robeža ir smalka, taču tā ir sajūtama un uztaustāma.

“Gribu teikt pavisam atklāti, ka man grūtības nesagādā objektivitātes pasniegšana un reizēm arī skarbāka aizrādījuma izteikšana, jo beigu beigās jau tas mērķis ir padarīt šos te pārus vēl labākus. Ar profesionālu aci ir redzamas ļoti daudz detaļas. Skaidrs, ka visu pateikt nevar un arī nevajag. Bet galvenās vadlīnijas ir jānorāda. No malas tomēr redz labāk. Es ticu, ka šova dalībnieki ir tikai un vienīgi par izaugsmi,” tā Marta.

Tas ir iemels, kāpēc Marta vienmēr vadās pēc “sendviča principa” – sākot ar labo, tad pasakot vai atgādinot par lietām, kas pietrūkušas, un noslēdzot atkal jau ar labo. Šāds pasniegšanas veids ir būtisks radošuma un iekšējās sajūtas nenokaušanai, vēlmei turpināt iet uz priekšu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docētāja piebilst, ka nevar aizmirst, ka dejas ir 10, pāru bija ļoti daudz un kļūdas mēdz būt tipiski līdzīgas, tāpēc atrast vārdus, kā katram pārim pateikt ko pielabot, neatkārtojoties, bijis interesanti. Izaicinājums bijis arī pasniegt deju tehnikas informāciju arī, lai skatītāji saprastu.

“Manas dzīves dzinulis vienmēr ir bijis palīdzēt apkārtējiem. Agrāk, ja kādam kas trūka, es atdevu savu un tikai tad sāku domāt, bāc, bet man taču pašai nepalika. Un tā ideja šeit ir līdzīga – man tik ļoti deju pāriem gribējās dot atgriezenisko saiti, lai viņi pilnveido dažādas lietas, novērš trūkumus un iet uz attīstību arvien vairāk un vairāk! Un esot žūrijā, šī iespēja arī bija. Ievirzīt, ieteikt, atbildēt uz kādu jautājumu, palīdzēt ar labu vārdu, ja nepieciešams,” priecājas Marta.

Marta saka lielu paldies šova producentiem Ilzei Ūdrei un Guntaram Gulbiņam par iespēju darboties tik lieliskā komandā un būt tik kvalitatīvas un godīgas žūrijas sastāvā. Viņa labāku kompāniju nevaru iztēloties un ir laimīga.

“Ir ļoti daudz spilgtu numuru, tāpat kā personību šovā. Mani ļoti aizrāva Kašera un Paulas dejotais Vīnes valsis. Tas bija ārprātā emocionāls, “kails” un debešķīgs. Jānim un Olenai bija skaists stāsts par mūsu Rundāles pili, izdejojot rumbu. Tāpat Aminatas un Maksima džaivs no filmas “Pulp fiction” – izcili apspēlēts un lieliski izdejots! Maksima un Ļizas pasodoble ar kāpinājumu, spēku, enerģiju un negaidītiem momentiem, kā arī tango no halloween nedēļas – nostrādāta uz visiem 100%, tēli, deja, kustības, saspēle – perfekti! Kopumā ir ļoti daudz veiksmīgu deju pa visu šova laiku,” priekšnesumus atceras Marta.

Marta domā, ka šogad šovā ir ļoti augsts līmenis un līdz ar to arī latiņa. Visi ir talantīgi, skaisti, veiksmīgi, azartiski, ieguldījuši ārprātā lielu darbu, kas ir atmaksājies ļoti veiksmīgos priekšnesumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ko, lai saka – lai šovā uzvar labākais. Novēlu šajā svētdienā dejot ar sajūtu – visu vai neko! Nu vairāk nav, ko zaudēt! Ir jāiet uz pilnu banku! Un, protams, ar mīlestību un cieņu, jebkurā dzīves situācijā! Lai izdodas,” finālistiem vēl Marta.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Viens no krāšņākajiem un izklaidējošākajiem televīzijas šoviem “Dejo ar zvaigzni” ļaus skatītājiem sekot līdzi tam, kā 13 Latvijā populāras personības, kopā ar profesionāliem un pieredzējušiem sporta deju dejotājiem, apliecinās savu prasmi apgūt deju soļus un sacentīsies savā starpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm