"Man tiešām patīk doma, ka viņam ir labi ar kādu citu." Kā Svetlana no uzticīgas sievas kļuva par brīvo attiecību piekritēju

27. martā 15:44

Pikanto sarunu šova “Dziļi ar Džili” piektās sērijas tēma ir brīvās attiecības, un režisors Dž. Dž. Džilindžers iztaujā Svetlanu, kura ar partneri ir attiecībās vairākus gadus, taču abi nedzīvo ierastu monogāmu attiecību modeli. Sarunā Svetlana atklāj, vai ar partneri tiešām neizjūt greizsirdību, ja mīļotajam cilvēkam ir seksuālas attiecības ar citu, kā arī pastāsta par sevis izveidoto kopienu seksualitātes izkopšanai.

Attiecībās bez aizspriedumiem, kā pati dēvē brīvās attiecības, Svetlana un viņas draugs ir četrus gadus. Kad viņi satikās, katram bija sava dzīves pieredze, abi bija šķīrušies. “Kad satikāmies, mums vispār nebija doma būt attiecībās. Mēs kopā labi pavadījām laiku, un pēc kāda brītiņa, protams, parādījās mīlestība,” stāsta Svetlana. “Taču brīvība mums ir palikusi.

Mēs abi saprotam, ka cilvēki vispār pēc dabas nav monogāmi. Kāpēc to attiecībās jāslēpj, ja var izbaudīt kopā? Mums ir vieglāk, jo es esmu biseksuāla. Man patīk meitenes, viņam patīk meitenes. Kāpēc to nevar izbaudīt kopā?” norāda Svetlana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautāta, kas tieši pietrūkst, esot divatā ar savu puisi, Svetlana saka: “Es nevaru teikt, ka mums kaut kā pietrūkst. Tas vienkārši ir tāds dzīvesveids, izpausme. Jā, varbūt tas ir izvirtīgs dzīvesveids. Kāds domā, ka tās ir izvirtības, bet kādam tas ir normāli. Viens par to tikai fantazē, bet mēs droši runājam par visādām fantāzijām. Varbūt ne visas realizējam.”

Pirms šīm attiecībām Svetlana 10 gadus nodzīvoja laulībā. “Tas bija mans pirmais puisis un pēdējais uz desmit gadiem. Pēc tam, kad attiecībās beidzās, es uzzināju, ka viņš mani krāpa. Es sapratu, ka man arī bija tādas domas. Bija vīrieši, kuri man patika, bet es nevarēju sev to atļauties. Es domāju, kāpēc. Viņš tak varēja,” par to, kas izmainīja viņas izpratni par attiecībām, stāsta Svetlana.

Viņa neuzskata, ka tieksme pēc brīvām attiecībām ir traumas rezultāts. “Es jau pašā sākumā zināju, ka esmu biseksuāla, jau pubertātes periodā es sapratu, ka man patīk arī sievietes. Es uzskatu, ka sievietes vispār ir kaut kas dievišķīgs. Tādas domas, ka tā ir mana trauma, man nebija.”

FOTO: LAURIS AIZUPIETIS

Pēc laulības iziršanas sieviete meklēja tādu partneri, ar kuru kopā viņa “varētu būt brīva”. “Iešu es ar kādu citu pārgulēt vai neiešu, to gan es nezināju, bet es gribēju būt brīva un runāt par to, kas mani interesē, kas man patīk. Ja man patīk meitenes, tātad būs man meitene.” Tagadējais partneris, kurš bija pirmais vīrietis, ar kuru Svetlana atkal nonāca attiecībās, šādam modelim uzreiz piekrita. “Tas ir vīrieša sapnis.” Arī Svetlanas draugs vēlējies, lai attiecībās valda brīvība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai attiecībās būt brīvam nozīmē gulēt, ar ko grib? “Dari, ko tu gribi. Nevajag obligāti gulēt. Varbūt pietiks tikai ar flirtu,” skaidro Svetlana. Šādās attiecībās galvenais nosacījums ir – dara, ko grib, bet partnerim par to ir jāpastāsta. Ja kaut ko dara un nepastāsta, tā ir krāpšana. “Meli ir krāpšana,” strikti nosaka Svetlana.

Jautāta, vai nevienā brīdī, kamēr draugs ir kopā ar citu sievieti, viņa neizjūt greizsirdību, Svetlana saka: “Ar greizsirdību ir interesanti. Tā ir, arī brīvās attiecībās. Bet mani greizsirdība uzbudina. Viņam atnākot mājās, es parādīšu, kur ir labākā sieviete. Rodas konkurence.”

Pieļāvumu, ka draugam cita sieviete varētu iepatikties vairāk nekā viņa, Svetlana komentē: “Tas var notikt jebkurās attiecībās. Es esmu diezgan pārliecināta par sevi un par viņu arī.” Arī draugs esot pārliecināts par viņu.

Gadījumi, kad viņas draugs metas gultā ar citu sievieti, nav bieži. Uz randiņiem ar citiem cilvēkiem gan labprāt dodas kā Svetlanas draugs, tā viņa pati. Viņa ir pārliecināta, ka gan vīriešiem, gan sievietēm ar viena cilvēka mīlestību un jūsmu ir par maz, tādēļ vajadzīga citu uzmanība. “Man patīk flirtēt, man patīk, ka uz mani skatās citi vīrieši.”

Džilindžers īsti nevar noticēt, ka Svetlana ar savu draugu pilnīgi identiski jūt pasauli un tajā ir pilnīga absolūtā brīvība. “Neviens necieš,” skaidro Svetlana, kura ar šāda veida attiecībām vismaz izskatās apmierināta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: LAURIS AIZUPIETIS

Kā stāsta Svetlana, svarīgs nosacījums, lai meitene, ar kuru pasākt ko kopīgu, patiktu abiem. Turklāt gaumes abiem diezgan sakrīt, tādēļ nav gadījies, ka nolūkotā dāma patīk tikai vienam.

Viņa pastāsta, kā praktiski notiek trešā cilvēka iesaistīšana mīlas rotaļās. Pēc tam, kad kopā ar klubā iepazīto meiteni viņi nokļūst mājās, ne uzreiz visi kopā metas gultā. Tiek spēlētas pieaugušajiem paredzētas spēles, piemēram, pudeles griešana vai kāršu spēle uz izģērbšanos. “Ļoti strādā.” Tad seko skūpstīšanās, un viss likumsakarīgi nonāk līdz guļamistabai.

Kāda šādām attiecībām ir perspektīva un vai viņi pieļauj domu par apprecēšanos? Svetlana atklāj, ka ir saderinājusies un kāzas gaidāmas drīzumā. Džilindžers spriež, ka šādas attiecības taču nevar turpināt bezgalīgi, jo ģimenē var ienākt bērni. “Tādēļ mēs reizi mēnesī taisām ballītes,” skaidro Svetlana.

Brīvo attiecību piekritēji apvienojušies kopienā. “Mēs nevaram sevi saukt par klasisku svingeru klubu, bet mums ir kopiena, kurā cilvēki ir brīvi domājuši, seksa pozitīvi un šajā jomā grib attīstīties.” Šādi domājošu draugu Svetlanas lokā ir daudz, un starp viņiem galvenokārt ir precēti pāri.

Atšķirībā no svingeru kluba kopienas dalībniekiem nav mērķa nokniebties. “Mēs arī piesaistām visādus meistarus – mums bija tantras meistarklase, erotiskās sasiešanas mākslas meistarklase. Mums ir programma, lai sākumā cilvēkiem kaut ko iemācītu,” stāsta Svetlana, taču paralēli izglītošanās aktivitātēm ir iespēja arī nodarboties ar seksu. “Jūties brīvi un dari ko gribi, ja tas netraucē citiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja reiz būt brīvās attiecībās ir tik harmoniski, kā apliecina Svetlanas piemērs, ne visi cilvēki uz to parakstās. Sieviete skaidro – ne visiem šādas attiecības ir vajadzīgas; varbūt tas tiek piekopts paslepus, kas rezultējas ar krāpšanu.

Svetlanas ieskatā lielāks pārkāpums ir meli, nevis tas, ka vīrietis pārguļ ar citu sievieti.

Svetlana pastāsta arī par interesantāko fantāziju, ko kopā ar draugu izsapņoja un pēcāk arī īstenoja: “Man sagribējās vēl vienu vīrieti. Jā, man patīk ne tikai meitenes. Tā kā man nebija interesanti aiziet uz viesnīcu, viņš izdomāja, ka man dienas garumā būs kvests – dažādi uzdevumi. Pēc tam man bija neīsts taksists, ar kuru man vajadzēja norēķināties tā, kā es pati izdomāšu, jo man it kā nebija naudas. Viss bija izlikšanās, un tas bija viņam pazīstams cilvēks.” Finālā viņa dabūja kāroto, un šajā rotaļā piedalījās arī viņas draugs. “Bija labi. Arī viņam. Ja man ir labi, arī viņam ir labi. Viņam ir svarīgi, lai man būtu labi, tāpat kā man – lai viņam būtu labi,” rezumē Svetlana.

Svetlana spriež, ka kāre uz šādu attiecību modeli varbūt kādā brīdī beigsies. Viņa pieļauj, ka uz kādu brīdi varētu piebremzēt. “Visi eksperimenti bija vairāk attiecību sākumā. Pēc tam mums bija rozā briļļu periods un vairs negribējās ar citiem, gribējās tikai ar savu otro pusīti. Ik pa laikam gribas, bet tagad mēs to darām kopā,” par seksuālajās rotaļām stāsta Svetlana.

Skaties pikanto sarunu raidījumu “Dziļi ar Džili” sestdienās pulksten 22 kanālā TV6, kā arī pirms ētera nākamās paaudzes televīzijā Go3.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm