tv3.lv

Eiropā sākas ”Eirovīzijas” kaislības; zināmi pirmie kandidāti un varianti, kā notiks koncerts Roterdamā

Līdz ”Eirovīzijas” starptautiskajam dziesmu konkursam, kam jau maijā jānotiek Roterdamā, palikušas vien 109 dienas. Kamēr Latvijas konkursa organizatori izlēmuši iespēju piedalīties dot Samantai Tīnai, kurai vajadzēja pārstāvēt valsti pagājušogad, kad konkurss tika atcelts, citur Eiropā, kā katru gadu ierasts, sākas nacionālās atlases. Kas būs Samantas konkurenti?

2021. gada 2. februārī 11:20

Pēc 2020. gada ”Eirovīzijas” konkursa atcelšanas ”Covid-19” ierobežojumu dēļ daļa Eiropas valstu, tostarp, Latvija  paziņoja, ka par valsts 2021. gada pārstāvi automātiski kļūst tas pats mākslinieks, kuram valsti bija jāpārstāv 2020. gadā. Tiesa, vecās dziesmas vairs nederēs – māksliniekiem, tostarp, mūsu Samantai Tīnai, 2021. gada konkursam jārada jaunas melodijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un, kā ierasts, februāris visā Eiropā ir mēnesis, kad tiek izvēlēti ”Eirovīzijas” pārstāvji un dziesmas.

Kā ierasts, ar vislielāko vērienu ”eirodziesmu” izvēlas skandināvi, un pandēmijas ierobežojumi to nav mainījuši. Norvēģijā ar vērienu sācies ”Melodi” festivāls. Un norvēģi šogad gatavo spēcīgus numurus.

Lai arī ”Melodi” festivāls, kurš notiek vairākās daļās, noslēgsies vien februāra izskaņā, par līderiem šobrīd tiek uzskatītas vietējās popa superzvaigznes ”KEiiNO”, kuri valsti ar dziesmu ”Spirit in the Sky” pārstāvēja jau 2019. gadā, kad tika uzskatīti par Eiropas skatītāju favorītiem. Mūziķi ar dziesmu ”Monument” jau iekļuvuši starp 12 Norvēģijas finālistiem, kuri sacentīsies par iespēju maijā pārstāvēt valsti Roterdamā.

Jau drīzumā savu ”Eirovīzijas” pārstāvi noteiks Lietuva – valsts, uz kuru šogad tiek liktas lielas cerības. Lietuvas fināls notiks jau 6. februārī, un par reālākajiem pretendentiem uz uzvaru tiek uzskatīti ”The Roop” – mūziķi, kuri ar dziesmu ”On fire” uzvarēja pagājušā gada ”Eirovīzijas” dziesmu konkursu Lietuvā. Šogad mākslinieki automātiski kvalificējas nacionālajam finālam, un viņu šogad piedāvātās dziesmas  ”Discoteque” video divu dienu laikā noskatīts vairāk nekā miljons reižu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagaidām oficiāli zināmas jau četru valstu ”eirodziesmas”: Izraēlas, Kipras, Grieķijas un Albānijas.

Izraēlu pārstāvēs stilīgā Eden Alene, kuras saknes meklējamas Etiopijā, ar dziesmu ”Set Me Free”, kurā ”Eirovīzijas” labākās tradīcijas apvienojas ar vietējiem ritmiem.

Grieķiju savukārt pārstāvēs vietējā zvaigzne Stefania, kura darbojas teju visās šovbiznesa sfērās – viņa ir arī aktrise un jūtūbere. Stefānijas dziesma ”Last Dance” vēl ”YouTube” fanu baudīšanai nav ievietota.

Arī Franciju pārstāvēs talantīga jauniete – Barbara Pravi ar dziesmu ”Voilà”, un arī Kipra šogad uz konkursu sūta dāmu – Elenu Tsagrinou ar dziesmu ”El Diablo”.

Albānijas pārstāve savukārt būs Anxhela Peristeri ar dziesmu ”Karma”.

Visu šo dāmu dziesmas ”YouTube” būs pieejamas jau drīzumā, un tām pievienosies jauni mākslinieki no citām valstīm, kurās vēl tikai notiks dziesmu un mākslinieku izvēle. Savas dziesmas izziņošana vēl priekšā arī mūsu Samantai Tīnai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau zināms, ka ”Eirovīzijas” konkursa fināls Roterdamā notiks 22. maijā, bet 18. un 20. maijā gaidāmi pusfināli. Tā kā grūti prognozēt, kā Eiropā attīstīsies ”Covid-19” situācija, konkursa rīkotāji izstrādājuši 4 potenciālos scenārijus, kā konkurss varētu risināties.

Optimālākais scenārijs, protams, ir normāls, vērienīgs šovs klātienē. Scenārijs B, ko pagaidām dēvē par reālāko, ir ”Eirovīzija” ar 1,5 metru distanci. Gan mākslinieki, gan skatītāji tajā piedalīsies klātienē, taču ievērojot distancēšanos.

Scenārijs C paredz iespēju atsevišķu valstu pārstāvjiem uzstāties attālināti, pašiem savās valstīs, taču viņu priekšnesumiem konkursa veidotāji pieslēgsies ”dzīvajā” no Roterdamas.

Sliktākajā gadījumā, ja īstenosies scenārijs D, konkurss notiks bez skatītājiem uz vietas.

Taču jebkurā gadījumā – ”Eirovīzija 2021” būs, un kaislības, kas jau notiek dalībvalstīs, izvēloties dziesmas, liecina – tā būs vērienīga un iespaidīga.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm