tv3.lv

Kas ir "Izklausies redzēts" atklājums Evilena Protektore?

TV3 muzikāli izklaidējošais šovs “Izklausies redzēts” tradicionāli ļauj plašākai sabiedrībai iepazīt kādu jaunu mūzikas talantu. Par ceturtās sezonas jaunatklājumu daudziem šova faniem kļuvusi dziedātāja Evilena Protektore, kuras kontā jau ir viena uzvara “Izklausies redzēts” raidījumā.

2018. gada 7. martā 9:35

Dziedātājai Evilenai Pretoktorei pirmo uzvaru šovā “Izklausies redzēts” atnesa iespēja attēlot vienu no mūsu laikmeta lielākajām zvaigznēm – britu dziedātāju Adeli. Evilenai tas bija izaicinājums. Kā viņa atzīst portālam Skaties.lv, viss šovs ir viens liels izaicinājums, jo šeit jādara pretējais, ko viņa kā džeza dziedātāja mācījusies un dara ikdienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ar šādas mūzikas izpildīšanu es ikdienā nenodarbojos, tāpēc man tā ir milzīga pieredze. Atdarināt citus māksliniekus un kopēt viņu manieri, žestikulāciju, intonāciju un mīmiku man ir izaicinošs darbiņš.

Džezā tev kā skatuves māksliniekam jāatrod pašam savs skanējums, jo vislielākā vērtība ir tavai unikalitātei. Šeit notiek pretējais.

Tāpēc “Izklausies redzēts” ir milzīgs izaicinājums, jo sevi vajag noklusēt, bet no sevis ārā dabūt pavisam citu cilvēku,” par šovu kā pieredzes skolu stāsta Evilena.

Pēc Evilenas domām, katrs “Izklausies redzēts” dalībnieks ir interesants, bet dziedātāja kā savu lielāko pārsteigumu nosauc Ati Ieviņu: “Viņš ir nenormāli talantīgs mākslinieks. Viņš ļoti, ļoti forši dzied. Iepriekš es viņu nezināju.”

Ārpus TV3 šova rāmjiem Evilenas Protetores vārds saistāms ar divām džeza grupām – pirms vairāk nekā desmit gadiem dibināto “Pieneņu vīns” un “Jazzatomy”, kas gada sākumā prezentēja debijas albumu “Colors Of Summer”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Evilena absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza nodaļas maģistrantūru, tagad džeza dziedāšanā izglīto citus, ar panākumiem startējusi džeza konkursos, regulāri uzstājas koncertos gan Latvijā, gan ārzemēs, tādēļ varētu domāt, ka viņas ceļš mūzikā bijis apzināts jau kopš agras mazotnes.

“Mūzikas mīlestība sākās ar “Pieneņu vīnu” (par grupas dibināšanas gadu uzskatāms 2005. gads – red.). Pirms tam, līdz iestājos universitātē, diezgan aktīvi dziedāju korī. Mūzikas akadēmijā es iestājos diezgan vēlu, tādēļ var teikt, ka nopietni ar mūziku sāku nodarboties, kad man bija 20 gadu.”

Pievērsties mūzikai Evilenu dzinusi iekšēja vajadzība: “Man mūzika vienmēr patikusi, bet es nevarēju atrast savu virzienu. Sāku muzicēt ar “Pieneņu vīnu” un iepazinos ar džezu.”

Ilgu laiku “Pieneņu vīna” astoņu cilvēku sastāvā Evilena bijusi vienīgā dāma, līdz nesen grupai pievienojusies tromboniste Laura Rozenberga.

“Tagad mēs divatā dalām smago likteni ar testosteronu. Ir interesanti. Puišiem ir sava enerģija, savi joki,” smaida Evilena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkarība no tā, kur grupa atrodas, Evilena “ieslēdzas”: “Koncertos uz skatuves esmu meitene. Kad esam mēģinājumos, tad esmu vairāk kā čoms. Es taču esmu kolektīva līdere, man vajag viņiem parādīt, kurš ir galvenais.”

Ja jau par puišiem, kas Evilenai notiek romantikas lauciņā? “Viss ir nopietni. Ir draugs, jau sen. Dizainers, tātad arī mākslinieks,” par privāto dzīvi lakoniski teic Evilena.

Evilena Adeles tēlā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm