tv3.lv

Motocikla mugurā ar mikrofonu rokā – apburošā “Izklausies redzēts” un kabarē zvaigzne Aija Vītoliņa

Pavasara pirmās siltās dienas jau kaut kur tepat ap stūri, un tās gaida daudzi (ja ne visi), bet iemesli katram dažādi. Dziedātājai Aijai Vītoliņai šis ir īpaši ražīgs gadalaiks – ar grupu “Tango Sin Quinto” izdots pirmais albums, kā arī dalība šovā “Izklausies redzēts”, kā arī tiek gaidīts brīdis, lai beidzot var kāpt uz motocikla un braukt, kur acis rāda.

2018. gada 23. martā 12:25
Izklausies redzēts ir nepārtrauktu pārvērtību šovs. Pati ikdienā dziedi kabarē, kur uz skatuves Tev arī jāiejūtas tēlā vai tēlos. Vai var teikt, ka šajā šovā jūties kā zivs ūdenī?

Kaut kāda līdzība abās vietās – kabarē un šajā šovā – varētu būt, jo arī šeit izpildu sev neraksturīgu repertuāru un ir nepārtraukts eksperiments ar to, ko vari un nevari. Man vienmēr ir bijušas “īpašas” attiecības ar televīzijas šoviem un tiešraidēm, ļoti uztraucos, un arī piedalīšanās konkursos nav īsti mans “lauciņš”. Tā nu ir sanācis, ka šis šovs ir pirmais, kurā piedalos, jo nolēmu, ka ir jāizaicina sevi un jāmēģina tikt galā ar tām bailēm un iekšējām šaubām, kas visus šos gadus man ir bijušas attiecībā uz sevi un piedalīšanos šāda veida aktivitātēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārpus šova daudz dziedi franču valodā. Vai pati arī tekoši runā franciski?

Esmu mācījusies franču valodu Latvijas Kultūras akadēmijā 4 gadus, kur to iemācīja ļoti augstā līmenī. Kad iestājos, man nebija nekādu priekšzināšanu, taču šo gadu laikā valodu apguvu ļoti labā līmenī.

Aizbraucot uz Franciju, lasīt un saprast kontekstu varu, bet frančiem ir tāds niķis – ja viņš dzird, ka tu kaut ko runā franciski, tad sāk bērt pretī savu sakāmo ātri, un tajā brīdī vairs neko citu nevaru darīt, kā tikai bezspēcībā klausīties, kā skan šī brīnišķīgā valoda. Bet dziesmu tekstus saprotu un ļoti mīlu dziedāt franču valodā, jo tā ir melodiska un ļoti rotaļīga, koķeta.

Kāpēc izvēlējies dziedāt franciski?

Pirms 14 gadiem cabaret tēvs Viktors Runtulis izveidoja priekšnesumu kādam pasākumam ar mani un tango mūzikas grupu “Tango Sin Quinto”, un kopš tā brīža, kopā priecājoties un skumstot, savu repertuāru attīstījām ne tikai klasiskā tango virzienā, bet arī spēlējot skaistākās franču melodijas. Vispār man ļoti, ļoti patīk dziedāt pēc iespējas dažādākās valodās, un šobrīd domāju jau atkal apgūt kādu jaunu valodu.

Kas pašlaik notiek Aijas Vītoliņas dzīvē bez “Izklausies redzēts”?

Lielu daļu aizņem jauno dziesmu mācīšanās šovam, nesen izdevām ar grupu pirmo disku “Klusums” latviešu valodā, un plānā ir vēl viens koncerts diska prezentācijas tūres ietvaros. Pavasarī plānoti arī 2 lieli projekti ar lieliskiem orķestriem – pūtējorķestri “Rīga” un Jelgavas Bigbendu.

Ļoti novērtēju doto iespēju strādāt ar šiem kolektīviem un ceru, ka sadarbība būs arī turpmāk. Lai arī disks ir izdots, jau esmu pieķērusies jaunai idejai, kuru vēlos realizēt jau nākamgad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, šī ir pirmā reize, kad ne tikai iedziedāju kādu albumu, bet arī piedalījos albuma producēšanā, līdz ar to bija nepieciešamība iedziļināties ļoti dažādos praktiskas dabas jautājumos un procesos, kas radīja pārliecību, ka laikam neesmu līdz galam tipisks mūziķis – sapņotājs, bet tomēr varu ar dažādu kolēģu palīdzību realizēt visu savu iecerēto.

Ir tāds nerakstīts likums – jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt, un, ja notiek kaut kas, tad notiek viss uzreiz, nav balansa, bet tas arī ir skaistākais, kas var notikt šajā profesijā. Ļoti mīlu savu darbu un šo brīnišķīgo iespēju – dziedāt!

Kad atklāsi moču sezonu?

Šobrīd abi motocikli ir savesti pilnīgā kārtībā un pacietīgi gaida pavasari. Parasti sāku braukt tad, kad temperatūra ir ap +12. Lai gan esmu braukusi arī pie zemākas temperatūras un arī ekipējums ir bijis atbilstošs, tomēr braukt siltā laikā ir daudz, daudz lielāka bauda.

Zinu draugus, kuri vēl joprojām tā īsti nemaz nav slēguši sezonu, bet neesmu tik liels ekstrēmists. Katru gadu cenšos aizbraukt tālākā ceļojumā ar motociklu, arī šogad ir tāds plāns, bet vēl nezinu, kurp.

Kas Tevi pamudināja pirmo reizi uzkāpt motocikla mugurā?

Spītība. Biju sēdējusi pasažiera vietā, nolēmu, ka man vajag citu burtu tiesībās, un, ja jau tik daudz sieviešu brauc ar motocikliem, tad es arī esmu spējīga nolikt tiesības. Gāju intensīvi pie instruktora, divarpus nedēļās iemācījos braukt un ar otro reizi noliku tiesības. (Smejas.) Kad noliku tiesības, ar diezgan palielu tūrisma motociklu devos uz Alpiem un pārbaudīju sevi arī serpentīnos un kalnu pārejās. Ieguvu daudz sirmu matu, bet arī sajūtu, ka tas ir tas īstais veids, kādā man patīk ceļot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Siltajā periodā Latvijā pārvietojies tikai ar to?

Pa Rīgu īstenībā diezgan baidos braukt ar motociklu, jo satiksme ir neiecietīga, rupja un neiejūtīga. To izjūtu, arī braucot ar riteni, esmu bijusi vairākās avārijas situācijās, lamājusies ar šoferiem, jo visatļautība ir ārprātīgi liela, un visi, kuri nebrauc ar auto, ir riska grupā. Lai gan esmu šoferis jau vairāk nekā desmit gadu, ļoti bieži sanāk izbrīnā saraukt uzacis par notiekošo uz ceļa.

Kas ir tāds, ko nekad, nekad žurnālisti Tev nav pajautājuši, bet Tu visai Latvijai esi
vēlējusies pastāstīt?

Ārkārtīgi grūts jautājums. Es zinu, ko es gribētu, lai man vairs neprasa. (Smejas.)  Bet īsti neuzbāžos ar savu viedokli, ja vien to man neprasa. Es gribu teikt, ka dzīve ir baigi īsa, laiks ir ļoti ierobežots resurss, ar draugiem ir jādraudzējas, daudz jāpriecājas, jāsvin un jāmīl.

Un kas ir tas, ko Tu gribi, lai Tev neprasa?

Lai tas paliek nepajautāts. (Smejas.)

Kurš uzvarēs šajā “Izklausies redzēts” sezonā?

Es ļoti ceru, ka tas, kurš visvairāk to grib. Mani kolēģi ir brīnišķīgi cilvēki, mākslinieki, un visi ir pelnījuši uzvarēt, jo katra labdarības mērķis ir tā vērts, lai tam atdotu šo naudas balvu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm