tv3.lv

"Kliedziens traumē!" "Ekstrasensu cīņu" zvaigzne Viktorija Raidos skaidro, kāpēc rāšanās jāizslēdz no bērna audzināšanas metodēm

Šova “Ekstrasensu cīņas” 16. sezonas uzvarētāja Viktorija Raidos, pirms pāris dienām trešo reizi kļuva par māti. Pasaulē nāca dēls, kuram laimīgie vecāki deva vārdu Gavrils. Viktorija ikvienam vecākam aicina aizdomāties par bērnu audzināšanas metodēm, izslēdzot no tām kliegšanu.

2021. gada 29. maijā 16:12

Sociālajā tīklā “Instagram” Viktorija publiskojusi video, kurā stāsta, ka daudziem balss pacelšana pret bērnu ir normāla parādība, jo liekas, ka neeksistē cits veids, kā panākt, ka atvase ieklausās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ekstrasensu cīņas” zvaigzne Viktorija Raidos laidusi pasaulē trešo atvasi

“Ekstrasensu cīņas” zvaigznes Viktorijas Raidos 2021. gada prognoze ikvienai zodiaka zīmei

Viktorija ir droša, ka neskatoties uz to, ikviens saprot, ka kliegšana un agresivitāte nav labākie audzināšanas veidi, bet ir grūti atteikties no ierastā.

“Katrs kliedziens, rāšanās, rupjība “pārgriež” trauslās saites, kas vieno vecākus un bērnus. Dusmas traumē bērna psihi, parādot mīļos cilvēkus ļaunus un sliktus. Pat ja atvase neizrāda emocijas pēc vecāku kliegšanas, tas nenozīmē, ka process nav sācies, bērns var emocionāli aizvērties un tas paliks par ierasto uzvedības modeli,” tā Viktorija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vecāku balss pacelšana panāk to, ka bērns lēni palēnām zaudē saikni ar vecākiem, un vēlāk dzīvē uzskatīs, ka nevar paļauties uz vecāku atbalstu.

“Kliedziens vienmēr traumē. Bērns var reaģēt dažādi gan aizvērties, gan tieši pretēji – izrādīt agresiju uz dzīvniekiem, mazākiem bērniem, lai līdzsvarotu psiholoģisko stāvokli,” skaidro Viktorija.

Viktorija sniedz pāris ieteikumus, kas var palīdzēt mainīt audzināšanas metodes, izslēdzot no saziņas kliegšanu un rāšanos!

1.Ļaujiet sev kļūdīties, nebaidieties atzīt kļūdas vai zaudēt autoritāti bērnu acīs. Bērnam galvenais, lai vecāki ir parasti cilvēki, ne perfekti radījumi. Nereti mēs vēlamies izskatīties perfekti atvašu un arī paši savās acīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2.Atzīstiet sev un bērniem, ka arī jūs mēdzat kļūdīties – bērns ir vecāku spogulis. Iemācieties valdīt par savām emocijām, lai bērns, skatoties uz jums, iemācītos tieši to pašu.

3.Bērns nerīkojas ļaunuma, vēlmes ieriebt vadīts, bet gan tāpēc, ka jūt interesi par visu jauno. Izmētātas rotaļlietas, izliets piens, netīrs apģērbs, tas viss netiek darīts, lai jums kaitētu. Viktorija uzsver, ka bērni nesaprot, kas ir nauda, ka lietas maksā naudu, ka esat noguris – pret to jāizturas filozofiski.

4.Nogurums ir vecāku lielākais ienaidnieks – ir jāspēj paņemt pauzīti. Atrast laiku filmai, atpūtai vannā, pastaigai. Kad vēlaties dusmoties uz bērnu, atcerieties, ka tam pie vainas ir nogurums, ne jūsu bērns un negatīvo emociju izlikšana pār bērnu nav godīga, to saprot arī atvase. Bērnam ir jāskaidro, ka esat noguris, tāpēc aizkaitināts, bet tam nav nekāda sakara ar viņu.

5.Empātija pret sevi, bērnu un apkārtējo vidi palīdzēs ne tikai jums pašam, bet arī bērnam. Vērojot jūs, viņš iemācīsies izprast savas sajūtas, pārdzīvojumus un sāks regulēt savu uzvedību.

6.Nezaudējiet kontaktu ar savu bērnu, lai vai cik esat nokaitināti, ir jāciena bērns un viņa viedoklis. Nevar ļaut atvasei domāt, ka esat katrs savā “barikāžu pusē”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

7.Darbs ar sevi – jāanalizē savas jūtas, jāsaprot, kāpēc uz bērna rīcībām reaģējat ar kliedzienu un ar to jāstrādā. Jāatrod cits emociju izlikšanas veids – asaras, māksla.

8.Jānostāda prioritātes, audzināšana ir attiecības, kas veidotas ar bērnu, ne tikai bērnam ar jums, bet arī jums ar bērnu.

“Kad bērns izaugs, vairāk nebūs jāaudzina, tas ir dabisks process, kas reiz beidzas, bet gadu laikā izveidojušās attiecības pret jums un dzīvi paliks. Kādas būs šīs attiecības? Tas ir atkarīgs tikai no jums,” nosaka Viktorija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm