tv3.lv

Četri gadi cietumā, astoņas tiesas un slikta slava Smiltenē. ”Lauku sētas” skarbākais vīrs – Guntars Drone

Spilgtu iespaidu par sevi “Lauku sētā” jau atstājis Guntars Drone. Vīrieša teksti nereti dzirdami cenzētā formā un sarunās ar konkurentiem viņš nebaidās būt ass, taču, ja runa par darbu, Guntars ir viens no atbildīgākajiem. Kā sačukstas “Lauku sētas” dalībnieki, Guntaru norūdījuši vairāki gadi cietumā. Un viņam nav, ko slēpt – sarunā ar Skaties.lv celtnieks atklāj, kā cietums izjaucis viņa ģimeni, kāpēc Smiltenes policijā visi zina viņa seju un to, kāpēc ieradies “Lauku sētā”, pēc kuras, starp citu, gaida jauna tiesa…

2020. gada 9. oktobrī 12:10

Četri gadi aiz restēm par smagu nelaimi

To, ka viņa pagātnes stāsts saistās ar laiku cietumā, Guntars neslēpj no šova kolēģiem un arī skatītājiem.

“Jā, sanāca četrus gadus “nosēdēt” Valmierā, Valmiermuižas cietumā,” Skaties.lv apliecina Guntars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis laiks gan ir aiz muguras – tas bijis no 2010. līdz 2014. gadam. Guntars sodīts par autoavārijas izraisīšanu alkohola reibumā.

“Dzērumā braucu caur Smiltenes centru, ātrajai palīdzībai sānos ieskrēju. Ātrā palīdzība apgāzās uz sāna,” notikumus atceras Guntars. Par laimi, bojā gājušo nav bijis, taču ātrās palīdzības ārste un šoferis guvuši nopietnas traumas.

Pašam vīrietim par notikušo joprojām atgādina rēta uz kājas, kas iegūta, apdedzinoties avārijā. Braucis mājās no bāra.

“Da vienkārši dzērām mašīnā, pēc tam iegājām bārā. Tā dzīvē sanāca,” notikušo pieņem Guntars. Cietuma laiks viņu nekādi neesot izmanījis – kāds bijis, tāds palicis.

“Nu, nav, nav cietumā kā filmās. Varbūt deviņdesmitajos gados bija, kā filmās. Īpaši par to laiku negribas stāstīt, bet nekāda vaina arī nebija.

Iznācu ārā… Man liekas – tāds pats!” neslēpj Guntars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar vecākajiem dēliem saziņa liegta

Spēlei Guntars tiek pieteikts kā ģimenes cilvēks, un tā viņš arī esot. Stāstot par ģimeni, bravūrīgais vīrs uzreiz atmaigst.

“Esmu laimīgi precējies trīs dēlu tēvs. Ar otro sievu tagad jau septiņi gadi, ar otro sievu ir dēls Kristaps, kuram ir divarpus gadu,” var palepoties Guntars.

Sieva neesot ticējusi, ka Guntars pieteicies “Lauku sētai”.

“Viņa smējās, ka pa televizoru mani nedzirdēs – būšot tikai “pī”, “pī”. Sieva teica, ka mani necietīšot te neviens, ātri izlidošot ārā.

Un, ja vēl virtuvē tikšot! Ēst es nemāku taisīt. Olas un roltonu varu uztaisīt, tas arī viss. Redzēs. Es neko netaisos tēlot – kāds esmu ikdienā, tāds arī te būšu,” smej Guntars. Likteņa ironija, ka virtuvē viņš trāpījis jau pirmajā nedēļā, un vēl lielāks joks – dalībnieki ēdienu slavējuši!

Guntaram aug arī vecāki dēli – padsmitnieki Daniels un Kristaps.

Diemžēl šo ģimeni izjaucis cietuma periods. Ar vecākajiem dēliem sazināties bijusī sieva neatļaujot, tāpēc puikas nav arī informēti par tēva dalību šovā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzreiz pēc “Lauku sētas” – jauna tiesa

Guntars neslēpj, ka cietums nav viņa vienīgā ķibele ar likumu.

“Manu seju Smiltenes menti pazīst jau nezin cik gadu – bija periods, kad mentenē dzīvoju vairāk, kā mājās. Tāda dzīve, ko izdarīsi.

Ir bijušas stundiņas jānostrādā. Ir bijušas tiesas arī par kaušanos, vispār esmu kādas septiņas, astoņas reizes tiesāts. Par braukšanu dzērumā nosacītais bijis vairākas reizes,” neslēpj Guntars.

Uzreiz pēc “Lauku sētas” viņu atkal gaida tiesa, un atkal par pārkāpumiem, vadot auto. Guntars esot bēdzis no ceļu policijas, un bēdzis ne bez iemesla.

“Jo nekad nav tiesības bijušas. Viņi zināja, ka es pie stūres, tiesību nav, tāpēc arī ķēra. Es jau Smiltenē populārs,” skaidro Guntars.

Uz jautājumu, kāpēc tad tiek braukāts bez tiesībām, Guntars atbild tieši un lakoniski: “A ko darīt, ja patīk braukāt?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc negadījuma ar ātro palīdzību, Guntaram uzlikts maksāt arī pamatīgu soda naudu – kamēr tas netiks izdarīts, tiesības iegūt liegts. Sodu Guntars nav nomaksājis un arī netaisās maksāt.

“Ir bijis tā, ka strādāju 36 stundas neguļot.”

Ikdienā Guntars darbojas celtniecībā, un viņa prasmes lieti noderēs arī “Lauku sētā”. Esot dzīvē izmēģināti dažādi darbi, bet nekas nav paticis.

“Celtniecība ir tas darbs, uz kuru ar prieku eju,” tā Guntars. Un darba viņš nebaidās – pirmās dienas “Lauku sētā” skaidri norāda, ka vīrietis gatavs strādāt kaut 24 stundas dienā, lai viss tiktu padarīts.

“Redzi, te, “Lauku sētā”, divatā esam visu izrakuši,” Guntars stāsta, norādot uz visā teritorijā plaši saraktām tranšejām. “Ar darbiem viss ir izdarīts. Ir bijis tā, ka strādāju 36 stundas neguļot.”

Kā neslēpj Guntars, arī “Lauku sētā” viņš jau pamanījies pārkāpt likumu. Pirmajā dienā viņš saorganizējis gājienu uz benzīntanku pēc šņabja – nosvinēt ierašanos, tā teikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Noteikumi domāti, lai tos pārkāptu. Ja vari, tad izej no tās situācijas, ja nevari, tad saņem sodu. Jebkurā gadījumā, mans dzīves moto ir “viss, kas notiek, notiek uz labu”,” savu stratēģiju atklāj Guntars.

Jautāts, vai pašu nebiedē sliktā zēna slava spēlē, Guntars atbild ar sev raksturīgo ironisko smiekliņu: “Kādam taču vienmēr jābūt arī sliktajam!” Viņam nav iebildumu tādam būt. Lai trin mēles par Guntara pagātni vai pārkāpumiem, taču par viņa slinkošanu “Lauku sētā” gan neviens nesūdzēsies – šis ir dzīves rūdīts vīrietis, kurš darba nebaidās!

“Saimnieki ir izcili, ar tiem mums palaimējies! Un man galvenais šovā ir nepievilt saimniekus. Lai kādu darbu man uzdotu – padarīšu!” uzsver strādīgais vīrs.

“Parādi pupus!”

Par Guntaru visvairāk sūdzas “Lauku sētas” meitenes – vīrietis regulāri aicinot “parādīt pupus” un izsakot citus neķītrus piedāvājumus.

“Ko viņas tur di**! Pašas staigā pusplikas, plikām di***m, stringos, paketes redzas ārā. Purina di***s gar degunu kā aitas! Pretīgi izskatās!

Un tā tetovētā vispār pusdebila. Mani neinteresē, ko viņas par mani domā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienīgā normālā meitene te ir Dana, pārējās tikai staigā pusplikām di***m. Neuzskatu, ka tas ir normāli – svešu čaļu klātbūtnē pusplikām skraidīt. Viņām po***.

Lai paņem gurķi un aiziet “nomauc” mežā, nopludinās. Mani sieva mājās gaidu, viņas ne tajā šovā ir trāpījušas,” par meiteņu nepareizo izpratni par šovu dusmīgs Guntars. Viņš pats te atbraucis strādāt un vēlreiz strādāt.

“Man te visvairāk pietrūkst ģimene, aliņš, telefons, televizors. Bez televizora vakaros aizmigt nevaru,” tā Guntars. Ar gulēšanu viņš gan “Lauku sētā” neaizraujas – vispirms darbs jāpadara!

Ja citi sūdzas, ka “Lauku sētā” viss grūti, Guntars par to tikai pasmejas – ikdienā celtniecībā viņš strādā vēl smagāk. Pierasts strādāt pa 15, pat 16 stundām dienā.

“Es te esmu gulējis vismazāk no visiem. Pat mazāk kā visi šitie kamernieki, kas te apkārt staigā. Kad bija jāpadara pirmās nedēļas darbs, naktī gulēju 40 minūtes.

Otro darbu darot, vispār negulēju. Tikko, kad darbu pabeidzām, biju divas stundas beidzot pagulēt,” atklāj Guntars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm