tv3.lv

”Lauku sēta” iekarojusi videospēļu pasauli

Laikā, kad šovā “Lauku sēta” iestājusies klusā sezona, par to, lai kaislības nenorimtu, parūpējušies pašmāju videospēļu cienītāji. Grupiņa šova fanu sākusi virtuāli spēlēt “Lauku sētu”, par pamatu ņemot visā pasaulē populāro videospēli “Rust”. Skaties.lv aicināja uz sarunu idejas autoru un “Lauku sētas” videospēles “vadītāju” Gati, kurš neslēpj – pašmāju “YouTube” sejas ir lieli “Lauku sētas” cienītāji.

2019. gada 29. martā 11:14

Vērīgie Skaties.lv lasītāji pamanījuši, ka “YouTube” lielu popularitāti iemantojis “jūtūbera” “Uzkapājam” projekts – videospēle ar “Lauku sētas” elementiem. Par pamatu ņemta populārā izdzīvošanas spēle “Rust”, taču visādi citādi viss, kā “Lauku sētā” – intervijas ar dalībniekiem, drāmas, strīdi; šova vadītājs pat mēģina būt uzdevuma augstumos un aizkadrā savīt kādu mīlas intrigu starp dalībniekiem. Kā Skaties.lv atklāj idejas autors, viss sācies aptuveni pirms mēneša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ar draugiem skatījāmies vecās sezonas, epizodes un patika. Daudz par “Lauku sētu” runājām tiešraidēs un tad vienu dienu, spēlējot spēli “The Forest”, kaut kā panesās šī ideja. Jo spēle bija online un bija mežs, un varēja būvēt mājas, un gatavot ēst un tā tālāk.

Izdomājām, ka to var uztaisīt kā šovu. Par referenci paņemot “Lauku sētu” – visi par viņu zina, un daudz par to šovu runājām. Plus skatītājiem patīk drāmas. Tās netrūkst ne “Lauku sētā”, ne TV šovā, ne tiešraidēs,” Skaties.lv atklāj “Uzkapājam” jeb Gatis.

Izrādījies, ka viņš nav vienīgais, kam tīk kā “Lauku sēta”, tā videospēles – spēle jau iekarojusi ievērojamu popularitāti “YouTube” vidē.

Sapratuši, ka lieta nopietna, idejas autori ķērušies pie otrās sezonas veidošanas, kur, salīdzinot ar pirmo, šova elementi jau ir augstākā līmenī. Ja pirmajā sezonā izmantota spēle “The Forest”, otrai par pamatu ņemts “Rust”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Virtuālo “Lauku sētu” veido četru cilvēku komanda – Gatis, Kaspars, Elviss un Elīna.

“Neskaitot mani, ir cilvēks, kas nodrošina spēles serveri un visu pārējo, kas ap to grozās. Ir cilvēks, kas veido uzdevumus, organizē laikus un informē dalībniekus par visu.

Un ir cilvēks, kas tiešraides laikā palīdz visu kalkulēt – skaita punktus, piefiksē dalībnieku skaitu. Auditorija ir aptuveni 200-300 cilvēki, kas skatās to visu tiešraidē. Pēc tiešraides vidējais kopējais cipars ir aptuveni 4000 skatījumu,” stāsta idejas autors.

Kā neslēpj Gatis, virtuālās “Lauku sētas” veidotāju mērķis ir vienkārši labi izklaidēties, apvienojot abas savas kaislības – videospēles un “Lauku sētas” skatīšanos. Un savs labums tiek arī šovam – spēle motivē videospēļu draugus, kam pašmāju šovbiznesa industrija sveša, paskatīties “Lauku sētu” kā šovu.

“Īstos “Lauku sētas” dalībniekus jau nu tiešām neiesaistīsim- te tomēr iet runa par videospēlēm un tas nav priekš visiem.

Par piedalīšanos “Lauku sētā” gan esam jokojuši savā starpā. Kādam pat bija ideja pieteikt Latvijas “YouTube” sejas šovā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet nu vēlme tāda gan īsti nav,” smejas Gatis, piebilstot, ka īstajā lauku vidē diez vai spēs izdzīvot – viņš labāk skatās šovu un izspēlē notikumus videospēlē!

Pievienojies arī tu! Seko “Uzkapājam” TE!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm