tv3.lv

”Lauku sētas” Dzintars atklāj, kā atbrīvojies no postošas atkarības

Šovā “Lauku sēta” iepazītais Dzintars Bumbiers laiku pēc spēles vada, pārdomājot dažādus savas dzīves aspektus un cerot savas atziņas dokumentēt jaunā filmā. Sarunā ar Skaties.lv viņš atklāj, ka ar pašiedvesmu vien savulaik atbrīvojies no postošas atkarības, kas jau bija sākusi valdīt pār viņa dzīvi, un ar šo pieredzi viņš labprāt dalītos ar citiem.

2019. gada 16. martā 18:25

Kā Dzintars dzīvo pēc šova? Lasi TE!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man savulaik bija ļoti spēcīga atkarība no datorspēlēm. To, ka tā ir nopietna slimība, sapratu, kad spēļu dēļ reiz pacēlu roku pats pret savu brāli.

Draugi, to uzzinot, man jautāja, vai es stulbs. Izdzirdot šo stāstu no draugu mutes, sāku nopietni izvērtēt, vai tik šīs spēles tiešām mani nav pārāk ietekmējušas,” savu stāstu Skaties.lv uztic Dzintars.

Viņš izlēmis ārstēties paša spēkiem, taču lietai piegājis nopietni. Vairāk kā trīs gadus Dzintars studējis visu, ko vien var atrast par atkarību tematiku, mēģinot izprast sevi un savu slimību.

“Tajā laikā atkarība no datorspēlēm bija jauna lieta, neviens vēl par to atklāti nerunāja. Iedziļinoties tajā, es sāku apzināties, ka šīs atkarības dēļ principā pazaudēju pusi savas dzīves.

Pats sev izveidoju stingru dienas kārtību, pie kuras centos pieturēties, lai atkāptos no datora. Pārbaudīju, kā spēju dzīvot bez šīm spēlēm,” stāsta Dzintars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viegli tas nav bijis, bet nu, pēc desmit gadiem, Dzintars var atklāti pateikt sev un sabiedrībai – datorspēles viņš vairs neizjūt kā atkarību. Viņš varot ik pa brīdim kaut ko uzspēlēt, taču virtuālā realitāte vairs nespēj ievilkt Dzintaru uz vairākām stundām vai pat dienām, kā tas bijis agrāk.

“Nav tādas spēles, kas mani varētu ievilkt uz gadiem. Domāju, ka atkarības man vairs nav. Vēlos savā pieredzē dalīties – ceru par pieredzēto reiz uzrakstīt kārtīgu doktora darbu,” tā Dzintars.

Atceroties pats sevi, Dzintars ikdienā mēģina neuzbāzīgi palīdzēt cilvēkiem, ja redz, ka arī tur varētu būt atkarību problēma. Diemžēl viņš secinājis, ka ne tikai mūsdienu bērni neapzinās, ka datorspēļu atkarība ir nopietna slimība. Pat mammas nereti izdomājušas attaisnojumus, kāpēc vadīt dienas datora priekšā viņu atvasēm ir pat veselīgi, un nevēlas pieņemt palīdzību.

“Pats galvenais – šiem cilvēkiem apzināties, ka viņiem nepieciešama psiholoģiska palīdzība un vēlēties tikt ar problēmu galā,” uzsver vīrietis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm