"Lauku sētas" visu laiku vecākā dalībniece – pigoru meistare Anita no Sabiles

Sabilieti Anitu Šulcu “Lauku sētas” skatītāji iepazina, kad viņa startēja TV šova pirmajā sezonā. Toreiz aizcīnījās līdz lielajam finālam, taču pēdējā pārbaudījumā veiksme uzsmaidīja viņas konkurentam. Tagad Anita “Lauku sētā” atgriezusies ar lielāku cīņassparu.

15. septembrī 9:07

Uz TV šova filmēšanu saimniecībā “Sila Jānēni” Jaunpiebalgā 65 gadus vecā Anita Šulca ieradās taisnā ceļā no Anglijas, kur beidzamos gadus dzīvo un strādā par pārdevēju veikalā. “Es atlidoju tieši uz šovu,” “tv3.lv – Izklaide” saka Anita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Biju atbraukusi uz savu 65 gadu jubileju, izmantoju gandrīz visu atvaļinājumu. Kad sapratu, ka es šajā šovā gribu piedalīties vēlreiz, aizgāju pie priekšnieka un noliku fakta priekšā. Protams, viņš man iedeva atvaļinājumu, jo esmu viena no labākajām strādniecēm veikalā. Es vienmēr strādāju pa diviem trīs cilvēkiem. Varu strādāt kasē, kioskā, plauktus krāmēt. Es tik un tā būtu braukusi, pat ja nebūtu ļāvuši,” stāsta Anita.

Šova dalībnieku fotosesijā Anita spilgtās ārienes dēļ piesaistīja lielāko uzmanību. “Kāpēc esmu tik koši ģērbusies? Lai atšķirtos un tāpēc, ka es biju pirmajā šovā. Visvecākā šova dalībniece es biju gan tajā laikā, gan tagad.”

Anitai joprojām ir iekšējais prieks, ka viņa pirmās sezonas finālā visās stafetēs varēja “ielikt” par sevi krietni jaunākam vīrietim. Nu viņa vēlreiz grib parādīt – sievietes jebkurā vecumā var būt dullas, trakas, var uzveikt jaunos. “Tādēļ esmu šeit. Un vēl nāk līdzi pieredze, kas jaunajiem nav.

Tosezon es tādus brīnumus strādāju! Biju visus nokaitināju. Es teātri spēlēju, un nevienam tas prātā neienāca. Viņi visi domāja, ka esmu traka vecene. Es varēju jebkurā mirklī sākt raudāt, no tualetes ar pliku pakaļu izvelties…

Tagad man ir bišķiņ jāpiebremzē, jo man ir jādomā par saviem pieciem bērniem, īpaši par meitu, jo viņas ieņemamais amats neatļauj man būt pārāk dullai. Viņas vēlēšanos es respektēju. Bērni man vienmēr bijuši pirmajā vietā,” stāsta Anita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esmu viltīga, slīpēta, riebīga, tai pat laikā otram varu atdot sirdi. Ja tu man ļaunu darīsi, atpakaļ dabūsi divtik,” par sevi saka Anita.

Viņu nekad nav biedējušas grūtības. Sarežģījumi Anita pat patīk. “Man dzīve nav bijusi viegla, esmu iemācījusies grūtības pārvarēt. Man citi saka: “Tu no vienas problēmas lien otrā. Tu bez problēmā dzīvot nevari.” Tā man saka arī draugi Anglijā. Man ir tāda daba. Man vajag mūžam cīnīties. Vienmēr vajag kādam palīdzēt, ejot cauri grūtībām.”

“2000. gadā vīram galvā plīsa asinsvads. Izķepurojās, dzīvojām. 2001. gadā pēc eiroremonta nodega dzīvoklis Aizputes pusē. Izlecu pa logu no degošas mājas. Tā es pārcēlos uz Sabili,” stāsta Anita.

2015. gadā Anita no vīra izšķīrās un pēc četriem gadiem viņu apglabāja. “No piecpadsmitā gada esmu viena pati. Stutēju bērnus, mazbērnus, stutēju savu dzīvi,” stāsta Anita. Taču viņā nav ne grūtsirdības, ne dzīves noguruma. “Tik uz priekšu! Nedrīkst padoties liktenim! Ja padosies liktenim – Āmen.

Tāpēc es saku – man patīk pārvarēt grūtības. Kolīdz vienas pārvaru, tā iebraucu nākamajās. Pilnīgi azarts. Man vajag cīnīšanās sparu, pēc horoskopa esmu Vērsis. Es vienmēr ielīdīšu visur, kur būs nepatikšanas. Viņas līp pie manis. Kad es uzvaru, man ir iekšējs apmierinājums – tas ir pārvarēts, ejam tālāk!” tā Anita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sabiliete ir pārliecināta, ka būs starp pirmajiem, kuri dalībnieku iekšējā balsojumā nopelnīs vietu uz izbalsošanas sola. “To veceni vajag izbalsot.” Un runa nav tikai par viņas cienījamo vecumu. “Pieredze. Viņiem vajag par jebkuru cenu mani dabūt ārā. Jaunās meitenes jau cenšas mani provocēt un pazemot. Jaunie simt procenti balsos par mani. Par ko balsosim mēs, vecie, to vēl redzēs. Katrā ziņā būs interesanti,” saka kurzemniece.

Skaties šovu “Lauku sēta” kanālā TV6 katru piektdienu pulksten 21! Pēc epizodes iznākšanas ēterā to bez maksas var noskatīties arī vietnē TV3 Play. Aktuālajiem notikumiem “Lauku sētā” vari sekot līdzi arī izklaide.tv3.lv/sovi/lauku-seta/.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

“Lauku sēta” atgriežas ar 10. jubilejas sezonu! Šosezon par galveno balvu – līdz pat 10 tūkstošiem eiro, kas būs jānopelna ar smagu darbu – cīnīsies seši dalībnieki, kuri pirmo reizi izmēģinās spēkus “Lauku sētā”, savukārt sešus no dalībniekiem skatītāji jau paspējuši iepazīt un iemīļot iepriekšējās “Lauku sētas” sezonās. Katru nedēļu dalībniekus sagaida jauns darbs saimniecībā, par kuru viņi var nopelnīt papildus naudu balvas fondam un nedēļas beigās – viena dalībnieka izbalsošana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm