Noskaidrotas pērn radiostacijās visvairāk skanējušās latviešu dziesmas

3 komentāri
Noskaidrotas pērn radiostacijās visvairāk skanējušās latviešu dziesmas
INSTAGRAM

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) paziņojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kas šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu ”Zelta Mikrofons” kategorijā ”Radio hits”.

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2020. gadā. Vērtējot klausītāko radio hitu, vērā ņemtas 10 klausītākās Latvijas radiostacijas: “Radio Skonto”, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, “Rietumu radio”, “Radio Star FM”, “Radio SWH”, “Radio TEV”, “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv”, “Kurzemes Radio” un “Latgales Radio”.

Uz ”Radio hita” balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un atskaņoti laika posmā no 2019. gada 2. decembra līdz 2020. gada 1. decembrim. Visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem.

Balstoties uz radiostaciju datiem, balvai ”Zelta Mikrofons” kategorijā ”Radio hits” izvirzītas šādas dziesmas: ”Dejo vientulību” (Intars Busulis, “Abonementa orķestris” un “GG Choir”), ”Haosā” (”Astro’n’out” un ”Sudden Lights”), ”Ilgoties man nesanāk” (Dons), ”Laime šī” (Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže) un ”Vasara bez internetiem” (”Carnival Youth”).

No šī gada nominantiem tikai Dons iepriekš ticis godināts kā ”Radio hita” laureāts – viņš saņēmis balvu par dziesmām ”Signāls”, ”Pāriet bailes”, ”Dieviņš”, ”Pa ceļam” un ”Salauzta sirds”.

LaIPA izpilddirektore Liena Grīna uzsver, ka šī gada kategorijas ”Radio hits” nominantu vērtēšana bija īpaša, jo pērn gan mūzikas industrijas, gan publisko pasākumu un koncertu organizēšanas ziņā pamatīgi iejaucās Covid-19.

”Es domāju, ka mūziķi – gan izpildītāji, gan producenti – pērn ir paveikuši varoņdarbu: šādos apstākļos radīt tik daudz labas un kvalitatīvas dziesmas, albumus un pat koncertprogrammas – tas tiešām nav vienkārši,” saka Liena Grīna, piebilstot, ka šajā kategorijā vērtēt ir bijis vieglāk nekā citās ”Zelta Mikrofona” kategorijās: ”Galu galā mums ”Radio hita” kategorijā ir salīdzinoši tehniski izvērtēšanas kritēriji, bet man ir patiess prieks, ka, vērtējot citas ”Zelta Mikrofona” nominācijas, žūrijai bija jāizvērtē prāvs pretendentu skaits, lai noteiktu labākos – tas liecina tikai par vienu: arī Covid-19 ēnā mūsu mūziķi ir bijuši izcili,” uzsver Grīna.

Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons” laureāti tika paziņoti 16. martā, kad jau 25. reizi tiks godināti aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem. Skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā TV3, kā arī portālā tv3play.lv.

3 komentāri