tv3.lv

Foto: transpersona Madara piedzīvojusi sievišķīgas pārvērtības

Eksperimentam ar savu vizuālo tēlu ļāvusies TV3 šovā ”Operācija: Jauna dzīve” iepazītā transpersona Madara Marta Šterna – viņa nokrāsojusi rozā matus.

2021. gada 8. februārī 9:45

Kā Skaties.lv stāsta Madara, vēlme nokrāsot matus viņai bijusi jau sen, tomēr kāds iemesls atturējis: ”Jau sen vēlējos krāsot matus, krāsa bija nopirkta, bet mati bija tik šķidri, ka bija bail krāsot. Tagad, kad mati ir kļuvuši nedaudz biezāki, saņēmos pārkāpt pāri savām bailēm un tos nokrāsoju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara līdz šim bija gaišu matu īpašniece, un tagad viņas mati ieguvuši maigi rozā jeb rose gold toni. Tas izraudzīts atbilstoši viņas raksturam – nevis agresīvs un uzkrītošs, bet maigs un neuzbāzīgs.

”Agrāk man bija koši sarkani mati, pretenziju gan nebija, tomēr nejutu to kā savu krāsu. Šo krāsu tomēr izjūtu kā savu, tā vairāk atspoguļo mani,” viņa skaidro.

”Šī bija otrā reize, kad krāsoju matus, un ceru, ka ne pēdējā. Tāpat klusībā ceru, ka pasākumi, kurus es izmantoju matu uzlabošanai, palīdzēs tikt pie biezākas galvas rotas – pēc iespējas tuvāk tādai, kāda bija bērnībā.

Bērnībā bija ļoti biezi mati un ļoti daudzām meitenēm skauda manu matu krāšņums un biezums. Arī mamma brīnījās, no kurienes man tik biezi mati, jo ne viņai, ne manam tētim nav bijuši biezi mati, arī viņu vecākiem ne. Protams, laika gaitā matiem izpalika kopšana, jo dzīvei nebija mērķa, nebija jēgas, kā rezultātā visam tika atmests ar roku.

Šobrīd gan nožēloju, ka tolaik atmetu visam ar roku, bet tas man liek tikai papildus strādāt pie daudziem aspektiem, lai izskatītos patīkami, un mati ir viens no tiem,” stāsta šova ”Operācija: Jauna dzīve” dalībniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā atzīst Madara, galvas rotas kuplumu palīdzējušas vairot gan īpašākas rūpes par matiem, gan arī hormonu terapija.

”Nesen atradu bildi, kas tika uzņemta 2018. gada pavasarī, un jau var manīt, ka uz pakauša, kur paredzēts būt “saulītei”, mati jau sāk izzust. Šobrīd šajā vietā mati ir atjaunojušies, kas man liek justies jau daudz pozitīvāk, cerot, ka mati kādreiz kļūs arī daudz biezāki un spēs izaugt garāki par tiem, kādi ir tagad,” tā Madara.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm