tv3.lv

"Latvijā dzīve ir labāka nekā Šveicē." Operāciju šova Leila ilgojas pēc dzimtenes un dalās pieredzē par dzīvošanu svešumā

Šajā nedēļā apaļu 40 gadu jubileju svin TV3 plastisko pārvērtību šovā “Operācija: Jauna dzīve” iepazītā Leila Kondžu. Sarunā ar Skaties.lv viņa ieskicē, ar kādām sajūtām sagaidījusi dzimšanas dienu, un skaidro, kādēļ dzīve Latvijā ir labāka nekā Šveicē.

2021. gada 27. janvārī 13:30

Šogad Leilai aprit 40 gadu, bet ierobežojumu laikā lielas svinības sieviete neplāno. “Pirmkārt, nedrīkst. Ja viss būtu vaļā, gan jau kaut ko dažu cilvēku lokā noorganizētu. Protams, tortīti nopirkšu. Es gan gribētu, ka man arī uzdāvina ziedus,” par apaļās jubilejas svinības, kas šogad noritēs tikai ģimenes lokā, stāsta Leila.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man ļoti gribētos super dzimšanas dienas ballīti ar daudz cilvēkiem. Ceru, ka kādreiz man draugi uztaisīs tādu pārsteiguma ballīti,” saka šīs nedēļas jubilāre un uzsver: “Savos 40 gados jūtos labi un nemaz neizjūtu, ka man 40.”

Leila atklāj, ka no dzīvesdrauga Stefano, ar kuru laulībā nodzīvoti 10 gadi, dāvanu dzimšanas dienā jau ir saņēmusi: “Man uzdāvināja somiņu. Veikali vēl bija vaļā, bija atlaides, tad fiksi vajadzēja izmantot izdevību.”

Lielās dienas priekšvakarā sarunā ar Skaties.lv Leila neslēpj – privātās dzīves sarežģījumi pēc atgriešanās Šveicē, kur viņa dzīvo kopā ar itāļu tautības vīru un trīs bērniem, atkal uzvirmojuši. Tāpat pēc Latvijā veiktajām plastiskajām operācijām, kas Leilai ļāva uzplaukt arī iekšēji, nu viņa jūtas kā strupceļā un iespējas viņas izaugsmei pagaidām buksē.

Taču, būdama stipra un atguvusi pašpārliecinātību, Leila apņēmusies nelāgās sajūtas atgaiņāt un vērst tautiešu uzmanību uz to, cik labi ir dzīvot Latvijā. Vispirms viņa vēlas oponēt tiem, kuri uzskata, ka pārcelšanās uz dzīvi ārzemēs automātiski garantē biezāku naudas maku un mazāk rūpju.

“Ne visiem cilvēkiem ārzemēs iet labi, daudzi dzīvot tāpat kā latvieši Latvijā – finansiāli mēģina “izvilkt” mēnesi. Tas pats man ir te. Es neesmu apprecējusies naudas dēļ, kā daudzas meitenes to dara. Es neesmu šeit ieradusies, lai “sēdētu” uz pabalstiem. Es gribu strādāt, un, paldies Dievam, man tagad ir darbiņš,” klāsta Leila.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nesen viņa tikusi pie oficiantes darba kādā restorānā, kas apkalpo tālbraucējšoferus. “No bārmenes esmu izmācījusi par oficianti,” ar humoru piebilst Leila.

Taču, kā norāda šovā iepazītā sieviete, bez īpašās apmācības Šveicē tikt pie darba ir visai sarežģīti. “Ja tev nav diploma, te ir ļoti grūti atrast darbu. Tu pat par pārdevēju veikalā nevari strādāt, ja neesi izmācījies komercskolā,” par darba iespējām Šveices itāļu daļā stāsta pārvērtību šova dalībniece. “Viņi kaut kā neļauj attīstīties, iet, darīt. Tas te ir tik jocīgi!”

Viņa spriež, ka Latvijā viņa varētu darbu atrast bez sevišķa iespringuma: “Tas varbūt nebūtu labi apmaksāts darbs. Bet Latvijā var jebkādu darbu atrast.” Leilas sapnis ir strādāt par pārdevēju glaunā apģērbu veikalā. “Man ļoti patīk mode,” viņa skaidro.

Un šajā saistībā pēc nofilmēšanās TV šovā un atgriešanās savā ciematā Leila ko secinājusi: “Atbraucu un skatos: te cilvēki tik prasti ģērbjas. Tā kā laukos. Galīgi nav tā, kā Latvijā, kur sievietes sevi kopj, ļoti cenšas labi izskatīties. Te tā nav. Visi nolaidušies.”

Leila, kura Šveicē nodzīvojusi 19 gadus, tomēr aizvien tur nejūtas komfortabli, neslēpj, ka patiesībā jūtas ļoti vientuļa, jo apkārt nav īstu draugu, radu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Visu laiku darbs – mājas, mājas – darbs. Kaut es par darbu priecājos, jo tā ir spēja izrauties no mājasdzīves. Tomēr rutīna jau sāk piegriezties, dzīve ir ļoti garlaicīga, jo nav kur īsti iziet.

Savukārt lai iedraudzētos ar vietējiem, tev jābūt tādam, kādu viņi tevi grib. Bet es esmu tāda… dumpiniece. Jau skolas laikos mana personība ļoti atšķīrās no pārējām un es negribēju līdzināties citiem,” viņa stāsta.

Ar ģimeni atgriezties Latvijā Leilu kavē kāds būtisks iemesls:

“Bērni nemāk latviešu valodu, par ko es vienmēr nožēlošu, ka neesmu viņiem to iemācījusi. Kad bērni piedzima, man bija doma, ka es Latvijā neatgriezīšos un kam viņiem to valodu vajag.”

Ilgu laiku Leilu ar Latviju patiešām maz kas saistījis. “Man tur palika mamma un dusmas uz to, kas notika. Bet šova laikā es iepazinos ar tik daudziem cilvēkiem. Latvijā ir ļoti daudz pozitīvu cilvēku, par ko man ir prieks,” saka sieviete.

Par noenkurošanos Latvijā Leila ir daudz prātojusi, taču atgriešanās nav izdarāma vienā dienā. Pirmkārt, ir jāatrod savs miteklis, jo “sēdēt” kādam uz kakla viņa nevēlas, un tas prasa noteiktus finanšu līdzekļus. “Gribas pašai savu stūrīti, nevis pie kāda piemesties,” uzsver šova dalībniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl kāds iegansts – vecākā meita apsver iespēju turpināt skoloties Šveicē, lai kļūtu par bērnudārza audzinātāju. “Tas arī sāk bremzēt manu domu par atgriešanos Latvijā”. Savukārt jaunākā meita gan esot ar mieru pārcelties uz dzīvi mammas dzimtenē.

Visiem tiem tautiešiem, kuri regulāri gaužas, cik slikta dzīve Latvijā, Leila atgādina: “Nekur nav tik labi kā mājās.”

“Ir cilvēki, kuri ir radīti dzīvot citās valstīs, un ir tādi kā es, kas tam nav radīti. Nespēju pieņemt šo cilvēku domāšanu,” viņa saka. “Katras valsts iedzīvotāji sūdzas par saviem deputātiem. Arī Šveice nav izņēmums.”

Noslēgumā Leila salīdzina pavisam vienkāršas lietas: “Latvijā ir jautrāk, ir daudz interesantu cilvēku un vairāk piedāvājumu, kur pavadīt laiku. Pat aiziet ar draugiem uz bāru ir patīkamāk Latvijā nekā Šveicē. Vismaz te, kur es dzīvoju, redzu, ka bāri ir prasti iekārtoti un neomulīgi.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm