tv3.lv

"Mana dzīves lielākā vēlme bija bērni, un tos es dabūju” – TV3 šova transpersona Madara atklāti par labāko, kas piedzīvots pirms lēmuma par dzimuma maiņu

TV3 plastisko pārvērtību šova “Operācija: Jauna dzīve” šīs nedēļas raidījumā skatītājiem bija iespēja tuvāk iepazīt projekta apspriestāko dalībnieci – 37 gadus veco transpersonu Madaru Martu Šternu. Madaras mamma atklāja, kāda viņa bija bērnībā, bet viņa pati skaidroja, kas paātrināja lēmumu mainīt dzimumu.

2020. gada 7. novembrī 13:36

Rīdziniece Madara bērnību pavadījusi laukos. Viņa piedzima kā zēns un tika nosaukta par Māri. Kad Mārim bija vien padsmit gadu, puiša vecāki izšķīrās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Labi, ka bija lauki, nebija pa Rīgu jādauzās. Bet tanī laikā jau bija dzimuma disforija, kuru es tā kā apzinājos,” TV šovā atzina Madara.

Mamma bērnībā nenojauta, kāpēc dēls atšķiras no citiem zēniem, bet, uzzinot, ka faktiski audzinājusi meitu, pieņēma un atbalstīja Madaru.

“Bērnībā Madara bija puika. Ļoti noslēgts bērns, nekur nepiedalījās, vienmēr gāja pa saviem ceļiem, vienpatis, vientulis. Viņu nepieņēma bērni,” atminējās Madaras mamma Dzintra.

Madara atzina, ka bērnībā draudzēties ar puišiem, kā tas būtu pierasts, viņu nav vilinājis, viņu vairāk saistījusi kontaktēšanās ar meitenēm: “Tāpēc es vienmēr jebkurā skolā biju maliņā viena pati.”

22 gadu vecumā Madara, toreiz vēl dzīvodama kā Māris, apņēma sievu. Pirms gada Madara saprata, ka vairs nespēj izlikties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mana dzīves lielākā vēlme bija bērni, un tos es dabūju, tie man ir tagad veseli trīs. Principā savu dzīvi esmu piepildījusi vismaz jau ar to.

Es uzzināja, ka sieva mani jau krāpj, jau iet ar citu džeku tusēties. Tas principā paātrināja lēmumu tam, ka es nevis dzīvē turpmāk mocīšos, bet es centīšos dzīvot.

To visu es atklāju tikai pagājušogad. Ejot pie psihologa, runājot par bērnību, par sajūtās un visu, es tiku pie šīm atmiņām, un tad arī es sāku darīt šīs izmaiņas.

Ir reizes, kad dzimuma disforija netraucē, ir reizes, kad ļoti traucē. Ja šo disforiju nemēģina samazināt, tad iestājas diezgan smaga depresija. Es tādā depresijā padzīvoju trīs mēnešus. Līdz ar dzimuma maiņas procesu, protams, visi iepriekšējie draugi pašķīda un dzīve bija jāsāk no jauna,” stāstīja Madara.

”Es paliku pilnīgi viena” – transpersona Madara stāsta par pirmajiem soļiem ceļā uz dzimuma maiņu

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madaras atbalsts ir ne tikai mamma, bet arī draudzene Cecīlija. Abas iepazinušās nejauši.

“Šogad dzīve iet riktīgi uz augšu, laimes līmenis ceļas! Klāt nākuši draugi. Man pat grūti saskatīt, kas šogad noticis čābīgs. Viss, kas notiek, notiek uz augšu,” tā Madara.

Seko līdzi dalībnieku pārvērtību ceļam katru ceturtdienu plkst. 22.00 kanālā TV3 un jebkurā laikā un vietā video satura platformā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm