tv3.lv

Mīnus 26 kilogrami pusgada laikā: TV3 operāciju šova Danēlas tievēšanas stāsts

Vērienīgajā plastisko pārvērtību šovā “Operācija: Jauna dzīve” iepazītā 31 gadu vecā rīdziniece Danēla Krūmiņa, kura projektam pieteicās ar vēlmi samazināt savas raženās krūtis, ar sportu nekad nav bijusi sevišķi tuvās attiecībās. Taču pirms gada tieši fiziskās aktivitātes viņai ļāva atbrīvoties no liekā svara – pusgada laikā Danēlai izdevās nomest 26 kilogramus. Kā viņai tas izdevās?

2020. gada 6. decembrī 14:41

Kā Danēla atklāj Skaties.lv, viņa ar sportu nekad nav bijusi uz “tu”, un nav joprojām. No 7. klases viņai bija atbrīvojumus no sporta nodarbībām veselības dēļ – problēmas ar muguru un sirdi. Taču tas Danēlu neatturēja nodarboties ar kādām aktivitātēm – dejošanu, peldēšanu un velobraukšanu. “To es nedarīju profesionāli, nepiedalījos sacensībās, bet gan tikai savam priekam,” viņa saka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Svars man vienmēr ir lēkājis, taču vienmēr ir bijis normas robežās, kā arī tie kilogrami, kas pienāca, ātri vien tika nomesti. Taču pirms trim gadiem svars tikai palielinājās un palielinājās. Rupji rēķinot – pa gandrīz diviem kilogramiem katru mēnesi. Divu gadu laikā svars “uzauga” līdz 101 kilogramiem. Ja atmiņa neviļ, pusgadu, pirms sāku apmeklēt sporta zāli, svars turējās 100 līdz 101 kilogramu robežās.”

Danēlai pamudinājums sportot bija pašsajūta – nemitīga aizdusa, bezspēks, kas radīja neapmierinātību ar sevi. Taču ne uzreiz viņa ķērās pie sportošanas.

“Sākumā mēģināju visādas diētas. Bija pat periods, kad “sēdēju” uz kefīra un griķīšu diētas. Taču tas nenesa nekādus īpašus rezultātus – labi, ja kļuvu vieglāka par trim kilogramiem.

Tolaik es biju attiecībās. Zinot sevi – ja izjūtu diskomfortu, esmu ļoti kašķīga. Tāds kā aizsarga mehānisms, jo netīk, ka mani traucē, kad nejūtos labi. Gribu, lai mani liek mierā. Kaut kur prātā sēdēja, ka ar sportošanu nebūs viegli – sāpēs maliņas, būs sagurums un tādā garā –, tādēļ sportošanu atliku, bet gan centos darīt visu, lai būtu miers mājās, jo jau kādu laiku attiecības bija sašķobījušas.

Taču pienāca brīdis, ka otrā pusīte izlēma strādāt ārzemēs. Tas nozīmēja, ka man būs brīvi vakari, mājās būšu viena, līdz ar to pēc garas darba dienas un sportošanas varēšu netraucēti atgūt enerģiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairs nebija attaisnojumu, kādēļ nepievērsties sev, lai beidzot justos labāk.

Tā kā ar sportošanu biju uz “jūs” un sporta zāle bija tikai zināma kā divu vārdu salikums, izlēmu, ka man ir nepieciešama profesionāla palīdzība. Man ļoti paveicās ar izvēlēto privāto treneri. Ar viņu izrunāju visas savas veselības problēmas, man tika piemeklēti vingrinājumi, ko varēju un ko patika izpildīt.”

Sākums pie sportošanas nepieradušajam ķermenim nav bijis viegls – tik tiešām sāpēja visas maliņas, izjusts sagurums, taču visgrūtāk bija ar ēšanu. Lai gan no ēdienkartes neviens produktu veids izslēgts netika, Danēlai sākotnēji vajadzēja strikti skaitīt uzņemto kaloriju daudzumu: “Ik vakaru, gatavojot maltītes nākamajai dienai, svēru katru sastāvdaļu un ar aplikācijas palīdzību rēķināju kalorijas.”

Pie sporta zāles un kaloriju skaitīšanas režīma turoties, iesākumā Danēla nedēļas laikā nometusi pa kilogramam, taču ātri vien šādā laikā nogrieznī “pazuda” trīs līdz četri kilogrami, un arī ķermenim kļuva vieglāk. Sieviete pat vairs nevarēja sagaidīt nākamo sporta nodarbību, bet maltīti sev sagatavoja bez skrupulozās produktu svēršanas.

“Trīs mēnešus sportoju treneres uzraudzībā, pēc tam pati. Radās tik liels azarts, ka sportoju trīs līdz pat piecas reizes nedēļā, katru reizi treniņš ilga divas stundas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sporta zāle ir mana miera oāze, jo varu atslēgt prātu no ikdienas rūpēm un veltīt laiku un visu uzmanību tikai sev,” viņa stāsta.

Danēla par svara zaudēšanu ļoti priecājusies, tomēr ne bez satraukuma: “Ka tik strauji samazinoties svaram, varētu nokarāties āda, taču tā nebija. Iespējams, ka ar to nesaskāros, jo esmu vēl gana jauna vai arī tādēļ, ka man tīk kopt savu ādu, piemēram, skrubējot, lietojot krēmus un eļļiņas, varbūt vienkārši paveicies ar gēniem.”

Šova dalībniece uzskata, ka viņas veiksmes pamatā, kā pusgada laikā nomest 26 kilogramus, ir jau sākumā izvēlētā privātā trenere, kuras viņai parādīja, ka sportošana var būt aizraujoša un nav īpaši jāmaina ēšanas paradumi – var joprojām ēst to, kas tīk garšas kārpiņām, vienīgi jāpiedomā, cik daudz ēd.

“Atrodot šādu lielisku palīgu, var ne tikai viegli sasniegt mērķi, bet padarīt to savā veidā par aizraujošu rotaļu. Ja kāds vai kāda nevar sadūšoties uzsākt sportot, jo bijās, ka varētu nepareizi izpildīt vingrinājumus, aicinu atrast profesionālu palīgu,” iedvesmo Danēla.

Danēla gan atzīst, ka patlaban viņu pārņēmis neliels satraukums, cik drīz pēc krūšu samazināšanas operācijas viņa varēs atsākt sportot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pavasarī, kad bija ārkārtējā situācija valstī un nedrīkstēja apmeklēt sporta zāli, parādījās tā saucamā “riepiņa” vēderu daļā. Tā ir mana problēmzona, kas vienmēr bijusi, pat pusaudžu gados, kad biju kalsna kā stirna. Ceru, ka nebūs ilgs atlabšanas periods, jo rodas nemiers, kad ilgstoši izlaisti treniņi,” tā Danēla.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm