tv3.lv

Transpersona Madara asi nosoda NA plānu Satversmē noteikt, kas ir “pareizās” ģimenes

Plašu viļņošanos sabiedrībā raisījis Nacionālās apvienības (NA) ierosinājums Satversmē labot 110. pantu, nosakot, ka ģimene ir savienība starp vīrieti un sievieti. Rosinājumam ir gan atbalstītāji, gan pretinieki, kuri to uzskata par diskriminējošu, viņu vidū – arī TV3 šovā “Operācija: Jauna dzīve” iepazītā transpersona Madara Marta Šterna.

2021. gada 23. janvārī 10:00

NA rosinātie grozījumi paredz nevienlīdzīgu attieksmi pret daļu sabiedrības un ir aicinājums diskriminēt daļu no ģimenēm, uzskata 37 gadus vecā Madara, uz kuru iespējamie grozījumi Satversmē attieksies vistiešāk. Madaras un viņas trīs bērnu mātes attiecības, kaut kopā vairs nedzīvo, aizvien ir oficiāli reģistrētas, tādējādi esot par vienu no retajiem viendzimuma pāriem Latvijā, kuri ir oficiālā laulībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šonedēļ Madara savā “Twitter” kontā nākusi klajā ar emocionālu vēsti, NA rosinājumu dēvējot par sabiedrību šķeļošu un attīstību bremzējošu.

Kā klāsta Madara, viņu nepamet sajūta, ka aizvien dzīvojam “PSRS laikos, kad cilvēku dalīšana ir primārais, kas, manā skatījumā, ir ļoti nekorekti”.

“Ja mūsu valdība censtos panākt, ka tauta ir saliedēta, bez aizspriedumiem, draudzīga, vērsta uz labām lietām, tad domāju, ka mēs kā tauta spētu būs ļoti attīstīta. Tai pat laikā mēs tērējam dārgo laiku un finanses lietām, kas nav tik nozīmīgas progresam.

Ja mēs pārstātu ražot likumus, lēmumus utt., kas noniecina kādu, bet gan rastu iespējas radīt vienlīdzīgāku, saliedētāku, pozitīvāku tautu ar lēmumiem, kuri izskaustu nevienlīdzību jebkurā jomā, tad cilvēkiem būtu vairāk laika, ko veltīt ģimenēm, bērniem un attīstībai,” raksta Madara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa uzskata, ka lēmumi, kas vērsti uz sabiedrības saliedēšanu, ne tikai nāktu par labu jaunās paaudzes audzināšanai, bet cilvēki kļūtu mazliet labsirdīgāki.

“Pozitīvi noskaņots cilvēks ir radošāks, spējīgs izdarīt daudz vairāk nekā negatīvi noskaņots. Ja radīsim vidi, kur visi dzīvos vienlīdzībā, nedalot, nešķeļot tautu, tad arī mēs spētu attīstīties, un jaunā paaudze būtu pildīta ar cieņu, mīlestību, sapratni,” tā Madara.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm