tv3.lv

Transpersona Madara godam izturējusi sejas plastiskās operācijas

TV3 plastisko pārvērtību šova “Operācija: Jauna dzīve” šīs nedēļas raidījumā lielo ceļu uz iespaidīgajām pārvērtībām ārienē uzsāka 37 gadus vecā transpersona Madara Marta Šterna – viņai tika veiktas plastiskās operācijas, par ko viņa bija sapņojusi jau sen.

2020. gada 13. novembrī 12:37

Latvijā transseksuālisma medicīniskos aspektus regulē likums. Lai nonāktu līdz jauniem dokumentiem un dzimummaiņas operācijai, jādodas uz ekspertīzi, ko veic psihoterapeits, psihologs, seksapatalogs, neirologs, urologs, andrologs un terapeits, un kuras rezultātā tiek noteikta diagnoze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izturējusi ekspertīzi, Madara jau uzsākusi hormonu terapiju, kuras rezultātā cita starpā pakāpeniski palielinās viņas krūšu apkārtmērs, un gatavojas jau ieplānotai sēklinieku izņemšanas operācijai, kas notiks drīzumā un ļaus Madarai saņemt jaunu identitāti.

Kā iepriekš Skaties.lv stāstīja Madara, viņa vēlas, lai cilvēki, uz ielas uzmetot aci, viņu redzētu nevis kā transpersonu, bet kā skaistu sievieti, un dažas izmaiņas šajā ziņā viņas ārienē varētu ieviest.

Lai iegūtu sievišķīgus vaibstus, TV3 šova ietvaros Madarai tika veiktas ķirurģiskas manipulācijas sejas un žokļa rajonā.

“Mēs veicām pieres pacelšanas operāciju, lai pēc iespējas vairāk paceltu uzacis, jo uzacu loki sievietēm atrodas daudz augstāk nekā vīriešiem, tie ir vairāk izliekti un padara sievieti pievilcīgāku. Mēs noņēmām lieko ādas pārkari, atvieglojām augšējo plakstiņu un izveidojām uz tā laukumu, uz kura sievietes parasti uzklāj kosmētiku, kas Madaru noteikti iepriecināja,” klāsta sertificēts mutes, sejas un žokļu ķirurgs Dr. Vadims Kļimecs.

Madarai arī tika samazināts zods, piešķirot tam smalkāku un sievišķīgāku izskatu. Tā kā bija izveidojies dubultzods, tika veikta tauku atsūkšana, lai uzlabotu kopējās sejas proporcijas un piešķirtu smalkāku apakšžokļa izskatu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Madaras seja ir samērā apaļa, tāpēc veicām arī sejas operāciju – izņēmām tauku nogulsnes. Šī operācija palīdz papildus izcelt vaigu kaulus, padara seju izteiktāku, sievišķīgāku un slaidāku,” stāsta plastiskais ķirurgs.

Pēc operācija Madara atklāja, ka nejūt lūpas, taču Kļimecs ar humoru atzina, ka šajā brīdī viņas lūpas izskatās pat ļoti labi: “Ļoti seksīgas – tūskas dēļ.”

Seko līdzi Madaras un pārējo šova dalībnieku pārvērtību ceļam katru ceturtdienu plkst. 22.00 kanālā TV3 un jebkurā laikā un vietā video satura platformā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm