tv3.lv

Transpersona Madara mērķtiecīgi pieņemas svarā

”Es esmu kļuvusi apaļīgāka, un es to zinu,” to, ka beidzamajā laikā ne tikai izskatās dūšīgāka, bet ir pat pieņēmusies svarā, Skaties.lv apliecina TV3 plastisko pārvērtību šovā ”Operācija: Jauna dzīve” iepazītā transpersona Madara. Svara pieaugums ir apzināts solis.

2021. gada 21. februārī 11:50

Martā būs apritējis gads, kopš Madara Marta Šterna kā daļu no dzimummaiņas procesa, lai kļūtu par pilnvērtīgu sievieti, uzsāka hormonu terapiju. Viņai ne tikai aug krūtis, bet hormoni ietekmējuši arī viņas svaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Hormoni ķermeni pārtaisa un notiek tauku slāņa dislokācija,” Skaties.lv skaidro Madara, kura virtuālajā vidē nereti saņēmusi pārmetumus par to, ka izskatās apaļāka.

Līdz ar to, ka mainās tauku izvietojums ķermenī, pēdējos mēnešos Madaras svars ”lēkā” robežās no 81 līdz 87 kilogramiem, un šo robežu augstākais punkts ir lielākais svars, kāds viņai pēdējos gados ir bijis.

”No zonas, kur taukus nevajag, tos nodzen, bet, kad atkal uzņem svaru, tie ”iet” tur, kur tos vajag, un kā jebkurai sievietei tās vietas ir pakaļiņa un gurni. Vīriešiem parasti tajās vietās tauku nav, un hormoni palīdz taukiem rasties tieši tur. Sanāk tāda kā tauciņu šurpu turpu dzenāšana,” skaidro Madara.

Foto: transpersona Madara piedzīvojusi sievišķīgas pārvērtības

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madarai svara zaudēšana un pieaugums ir atkarīga no tā, ko viņa ēd. Ir dienas, kad viņa bagātīgi uzņem taukvielas kopā ar ogļhidrātiem. ”Tad es kļūstu apaļīgāka,” atzīst Madara. ”Bet, ja es ēdu kaut ko vienu, piemēram, griķus, kuros ir lēni asimilējamie ogļhidrāti, tas labi palīdz svaru dabūt nost.”

Optimālajā variantā ēšanas režīmu vajadzētu mainīt ik pēc divām nedēļām – pirmās divas nedēļas svaru audzēt, bet nākamajās divās – mest nost, bet tam jāiet roku rokā arī ar fiziskajām aktivitātēm.

”Man šobrīd tā nesanāk, jo mājās sēdēšanas dēļ nav kur īpaši izkustēties. Protams, no rītiem nelielus vingrinājumus padaru, bet pārāk neiespringstu,” viņa saka.

Kā paredz Madara, tauku ”dzenāšanu” pa ķermeni varēs pārtraukt tad, kad būs pagājuši divi līdz divarpus gadi kopš hormonu terapijas sākuma.

”Tad jau tālāk skatīsies, vai šajā jomā vēl ko vajadzēs darīt,” teic Madara un skaidri nosaka, ka ne gurnu, ne dupša apvidū implantus neplāno ievietot. ”Nē, tādas lietas netaisos darīt.” Vienīgais izņēmums varētu būt krūšu palielināšanas operācija, ja pēc hormonu terapijas tās pašai nešķitīs gana apjomīgas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara skaidro, kādēļ operāciju šovā viņai netika palielinātas krūtis

Madara atklāj, ka viņas ideālais svars būtu 67 kilogrami, tomēr, ņemot vērā aplēses un ķermeņa masas indeksu, viņas mērķis ir tuvoties 73 kilogramiem, kas būtu atbilstošs arī viņas 173 cm augumam. ”Ja svars būs mazāks, tad visam, kas tagad tiek darīts, nebūs lielas jēgas.”

Madara ievērojusi, ka vietas ķermenī, no kurām ”tauciņi pazūd visātrāk”, ir seja un rokas. ”Praktiski dienas laikā var mainīties.” Labs ”mērāmais” svara izmaiņām ir gredzens. ”Ja no rīta to nevaru tik vienkārši novilkt no pirksta, tad vakarā tas var notikt jau bez lielas aizķeršanās.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm