tv3.lv

Transpersona Madara skaidro, kādēļ operāciju šovā viņai netika palielinātas krūtis

37 gadus vecā Madara Marta Šterna, kura šovā ”Operācija: Jauna dzīve” startēja kā transpersona, lielāko daļu dzīves dzīvojusi kā vīrietis, bet pirms gada saprata, ka nespēj vairs izlikties. Viņa pieņēma lēmumu mainīt identitāti, un līdz ar piedalīšanos projektā Madara visai strauji pietuvojusies sapnim par dzīvi skaistas sievietes veidolā.

2020. gada 15. decembrī 12:30

Madarai ieplānotā dzimummaiņas operācija un hormonu terapija ir ilgstošs process, tāpēc šova ”Operācija: Jauna dzīve” ietvaros ķirurgi parūpējās par viņas sejas vaibstiem, vairākās operācijās padarot tos maigākus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudziem skatītājiem radās jautājums, kādēļ krūtis, kas gadsimtiem ilgi bijušas sievišķīgas simbols, Madaras gadījumā kameru priekšā nav palielinātas.

Kā Skaties.lv neslēpj Madara, viņai gan tika piedāvāta iespēja projekta laikā arī palielināt krūšu apjomu, tomēr viņa nolēma piedāvājumu neizmantot un paļauties uz pirms gada uzsākto hormonu terapiju.

”Kāpēc es izvēlējos atteikties? Tāpēc ka ar hormonu palīdzību pāris gadus notiek krūšu augšana. Ja man ieliks krūšu implantus, un krūtis turpinās augt, rezultāts var nebūt estētisks. Es gribu, lai izskatās skaisti. Arī dakteris Jurševičs (plastiskās ķirurģijas speciālists Eduards Jurševičs – red.) atzina, ka, lai krūtis izskatītos estētiski, tām jābūt pareizajā izmērā.

Manā gadījumā krūtis turpina augt, un es pagaidīšu, līdz augšana apstāsies,” viņa skaidro.

Madara gan nevar paredzēt, cik ilgā laikā viņas apaļumi pieņemsies tādos apmēros, kas viņu apmierinās, jo hormonālās terapijas iedarbība mēdz būt individuāla. Tomēr ir aprēķināts, ka izmaiņas ķermenī notiek apmēram pirmo piecu gadu laikā kopš terapijas sākuma.

”Tātad piecu gadu laikā cik nu būs, tik nu būs. Un tad, ja gribēsies, lai krūtis ir lielāka, ķirurgi palīdzēs,” saka Madara. ”Tas, cik lielas krūtis izaug, ir atkarīgs no ģenētikas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Madaras sapnis par dzīvi kā pilnvērtīgai sievietei ar šova ”Operācija: Jauna dzīve” noslēgšanos nav galā. Viņa apņēmusies sakrāt 15 tūkstošus eiro, lai pie jau noskatīta speciālista Taizemē varētu veikt pilnu dzimummaiņas operāciju. ”Tas ir mans nākamais mērķis,” apņēmīga ir Madara.

Dalība šovā Madarai ļāvusi ne tikai kļūt sievišķīgākai, bet arī bijis kā dzinulis mainīties iekšēji.

”Es jau no pašas pirmās filmēšanas diena ieguvu ļoti daudz. Es guvu pieredzi izkāpt no savas komforta zonas, un šobrīd mana dzīve ļoti lieliem soļiem iet uz priekšu. Man palīdzēja arī saruna ar Ingu (psiholoģe Inga Bērziņa – red.). Un kopumā tas man devis pašnovērtējumu, ir lielāka pašapziņa un vēlme komunicēt ar cilvēkiem,” tā Madara.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm