tv3.lv

Transpersonai Madarai jaunais gads iesācies uz skumjas nots

Pēc plastisko pārvērtību šova ”Operācija: Jauna dzīve” transpersonas Madaras labi iesākto izaugsmi iedragājuši no viņas neatkarīgi apstākļi – jaunā koronavīrusa izplatības iegrožošanai pieņemtie ierobežojumi. Mēnesi pēc šova noslēguma viņa neslēpj – jūtas nomākta un, tāpat kā daudzi līdzcilvēki, gaida, kad būs iespēja pilnu krūti mesties dzīvē.

2021. gada 9. janvārī 12:00

Kā Skaties.lv atklāj 37 gadus vecā transpersona Madara Marta Šterna, gads viņai iesācies ar ne visai labām sajūtām: ”Iepriekšējās dzīves tips lika man 2020. gadu pavadīt un 2021. gadu sagaidīt vienai. Un cerības, ka šis gads būtu labāks, ir pavisam mazas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nomāktībai par iemeslu ir globālā pandēmija, kuras apkarošanai arī Latvija nav izņēmums dažādu ierobežojumu ieviešanā. ”Skatoties uz to, kā attīstās viss, kas saistīts ar Covid-19, redzam, ka pusgads, ja ne vairāk, būs jāpavada mājās, kas arī rada tādu pesimismu,” viņa norāda. Madara, protams, esošajā situācijā cenšas rast arī ko optimistisku, tomēr atzīst: ”Ierobežojumi diezgan traucē man iegūt jaunas pieredzes un turpināt attīstīties.”

Madaras ikdiena galvenokārt norit mājās, lasot grāmatas un piedaloties ”Twitter” sarunās.

”Šobrīd lielākais spēks veltīts ierobežojumu izturēšanai, lai pēc visa šī varētu pilnā sparā doties dzīvē, izbaudīt to, rast jaunus draugus, paziņas. Ļoti pietrūkst satikšanās ar draugiem, iziešana pastaigās – tas viss ir ļoti nomācoši, kas savā ziņā ir grūti panesams un rada diezgan depresīvu noskaņojumu,” atklāta ir Madara.

Kā mēnesi pēc TV3 operāciju šova noslēguma klājas astoņu bērnu mammai Karīnai

Jaunā gada sākumu viņa neuztver kā ”jaunas dzīves” sākumu, kā populāri pieņemts domāt. ”Jauns posms ierasti sākas, kad iepriekšējais ir noslēdzies. Tātad manā gadījumā tas sākās pēc šova noslēguma filmēšanas dienas, un tas aizvien turpinās,” teic Madara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā viens no izaicinājumiem jaunajā dzīvē operāciju šova dalībniecei ir sievišķīgākas balss izkopšana. ”Balss trenēšana ir diezgan laikietilpīgs process, kura sākumā šī balss vispār ir jāatrod, kas ir pats sarežģītākais, jo pēc tam to noturēt un ietrenēt muskuļu atmiņā ir daudz vienkāršāk,” viņa norāda.

Šis ir laiks, kad daudzi izsaka lielus solījumus sev, ko jaunajā gadā plāno paveikt vai gluži otrādi – pārtraukt darīt. Kā norāda Madara, jaunā gada apņemšanās kā notikums viņas dzīvē lielu lomu nespēlē: ”Jo katra diena ir tāda pati kā iepriekšējā vai nākamā. Lai kaut ko apņemtos, nav vajadzīgs kāds speciāls notikums, šajā gadījumā – jauna gada sākums.”

Pēc viņas domām, ja ik reizi, lai uzsāktu ko jaunu, tiks gaidīts jauns gads, mēs dzīvē uz priekšu netiksim. ”Lai kaut ko sāktu darīt ir jābūt disciplīnai, vēlmei un pārliecībai, ka viss sanāks. Lai kaut ko apņemtos darīt, nav jāgaida pirmdiena vai rītdiena, vai kāds cits speciāls notikums. To ir jāsāk darīt tad, kad esi pati gatava, kad ir nosprausts mērķis, un kad esi gatava neatkāpties, pirms mērķi esi sasniegusi,” spriež Madara.

Viņa gan neslēpj, ka smēķēšanas atmešana, kas ierasti ir viens no populārākajiem jaunā gada solījumiem sev, nāktu par labu balss treniņa procesam. ”Vēlme atmest smēķēšanu ir, bet šobrīd nejūtu, ka būtu tam gatava. Protams, vēlēšanās ir liela, toties spēja to uzsākt ir ļoti maza, tīri šo Covid-19 ierobežojumu dēļ, kuru dēļ, sēžot mājās un garlaikojoties, jo pārsvarā viss ir ciet un satikt kādu ir diezgan pagrūti, šobrīd ir nepārvarama vēlme uzsmēķēt,” skaidro Madara.

”Dzimuma disforija nav lipīga.” Transpersonas Madaras paziņojums sabiedrībai

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstījām, ka Madaras sapnis par dzīvi kā pilnvērtīgai sievietei ar šova ”Operācija: Jauna dzīve” noslēgšanos nav galā – viņa apņēmusies sakrāt 15 tūkstošus eiro, lai pie jau noskatīta speciālista Taizemē varētu veikt pilnu dzimummaiņas operāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm