tv3.lv

Piecbērnu tēvs mammas prombūtnē dēliem ievieš savdabīgus noteikumus

Šonedēļ Tēta nedienas Latvijā piemeklējušas priedainiešus Veisu ģimeni, kurā aug pieci bērnus, no kuriem četri ir dvīņi. “Ak, Dievs! Tas iedarbojas?!” izzinot jaunos “iekšējās kārtības noteikumus”, komentē mamma.

2016. gada 8. jūnijā 22:10

Emocionālā Helmī un stingrais Mareks audzina piecus puikas – divpadsmitgadīgais Viesturs un septiņgadīgie dvīņi Pauls un Emīls ir Helmī bērni no iepriekšējās laulības, savukārt jaunākais “divītis” – divgadnieki Olafs un Silvestrs – ir pāra kopīgās atvases. Abu attiecības ilgst jau piecus gadus, bet gredzenus mija pirms pusgada.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda Helmī, latviešu vīrieši parasti esot gļēvi, bet Mareks nav šis gadījums. “Ja ģimenē ir bērni, tipiskais latvieši vīrietis nebūs tas, kurš ar viņiem cīnīsies, kurš viņus audzinās. Un izaudzinās dēlus par kārtīgiem večiem. To darīs mamma. Mareks ir tieši pretējs. Viņš ir ļoti stingrs. Ļoti. Viņš ir tāds, kādam ģimenē jābūt vīrietim. Viņš ir galva,” Mareku raksturo Helmī.

Foto

Tomēr mājassolī gan sieva vīrā vēlētos lielāku iniciatīvu. Arī pats Mareks atzīst, ka uz mājasdarbiem pats neuzprasās. “Karam ir savi pienākumi – viņai mājasdarbi, man darbs. Viss ir salikt tā, kā tam jābūt,” teic Mareks, bet esošo pienākumu sadali ģimenē “sakustina” Tēta nedienas Latvijā. Kamēr Helmī dodas piecu dienu atpūtā, rūpas par bērniem un mājasdarbiem uzņemas Mareks.

“Es gribu, lai viņš saprot, ko es viena daru mājās, es gribu, lai viņš redz, kāda ir ikdiena,” dodoties atpūtā, teic Helmī. Mareks pārliecināts, ka ar visu tiks galā godam.

Lai izkrāsotu vecāko dēlu ikdienu, Mareks izdomājis jaunus noteikumus – spēlēt planšetdatoru, dēliem jāstāv kājās, nedrīkst apsēsties, “zemākais”, kas ļauts, ir tupēt. Helmī šādi noteikumi raisa pamatīgu izbrīnu un jautājumu, kā to iespējams izkontrolēt…

Video

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šova Tēta nedienas Latvijā otrajā dienā spēka stājas mammas dienaskārtība. Mareku tā neizbrīna, un viņš ķeras klāt dzīvokļa tīrīšanas un beršanas darbiem. “Es domāju, tik tīrs kādu laiku nav bijis,” kad daļa no darbien pieteikta sevi jokojot slavē Mareks.

Savaldīt piecus puikas nav nekādi joki, tādēļ viens no pārbaudījumiem tēta pacietībai ir maratona apmeklējums. Sportiska ir arī mamma, kura atpūtu viensīcā apvieno ar savu sportisko robežu pārbaudi.

Iepazīstoties ar pieciem īpašajiem Helmī uzdevumiem, tie Marekam šķiet paveicami. “Puķes iestādīt – nekas sarežģīts. Ja varu iestādīt kociņu, varēšu arī puķes iestādīt,” vienu no uzdevumiem komentē Mareks. Viņš gan atzīst, ka veikt darbus paralēli bērnu audzināšanai ir nedaudz grūtāk, taču viss izrādās paveicams, un ceļojums ar Tallink 500 eiro vērtībā ģimenei ir nopelnīts. Tomēr, lai to saņemtu, jāierodas viesnīcā pie Helmī, un te rodas kāds sarežģījums. Mareks, zinot jaunāko dēlu uzvedības īpatnības, cenšas abiem rezgaļiem uz attiecīgo brīdi sameklēt aukli. Beigās uzdevumam tiek deleģēta ome.

Taču pirms atkalredzēšanās Mareks vēl paspēj ieskriet veikalā – viņš Helmī sagādājis pārsteiguma dāvaniņu – sirsniņas formas kulonu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm