tv3.lv

Saimnieks Brumsons nāk klajā ar skarbu viedokli par bēgļiem un tematisku gleznu

TV3 iepazīšanās šova “Saimnieks meklē sievu” trešās sezonas zvaigzne Ģirts Brumsons no Aizputes priecājas, ka par aktuāliem jautājumiem viņam ir iespēja runāt mākslas valodā. Līdztekus kādas jaunas gleznas publiskošanai sarunā ar portālu Skaties.lv Ģirts atklāj savu nostāju bēgļu jautājumā.

2017. gada 17. janvārī 10:40

Glezna, kurā attēlota hidžābā tērptas sievietes seja, nav radusies tukšā vietā. “Man šī tēma pašam patīk. Tā ir arī aktuāla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mani arī uzrunāja musulmaņu sievietes noslēpumainība. Viņu kultūra un apģērbs ir savādāki, un tieši noslēpumainība man šķiet interesanta.

Acis ir cilvēka spogulis. Tās izsaka vairāk nekā varbūt cita ķermeņa valoda,” sarunā ar portālu Skaties.lv klāsta Latvijā populārākajā TV iepazīšanās šovā iepazītais mākslinieks un darbmācības skolotājs Ģirts Brumsons.

Foto: Ģirta māksla

“Es pa Ziemassvētkiem biju slēpot Austrijā. Un tur iepazinos ar dažiem musulmaņiem. Tur arī ievēroju šo sievieti hidžābā,” stāsta Ģirts.

Lai arī musulmaņu tēmai mākslinieks veltījis ne tikai vienu darbu, pats ir pret islāmticīgo bēgļu ieplūšanu Eiropā.

“Tas gan nenozīmē, ka esmu pret cilvēkiem kā tādiem.

Mums pašiem ir grūta dzīve, un mēs nevaram viņiem piedāvāt neko labāku. Tas tikai satracina tautu, kad viņiem cenšas dot vairāk. Mums pašiem nekā nav. Būtībā esmu pret, ka viņi te nāk,” savu nostāju pauž Brumsons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja viņi ienāk Eiropā un grib savas parašas, tas viņiem liekas normāli. Bet, ja eiropietis aizietu uz viņu zemi un gribētu kaut ko eiropeisku, tas nebūtu iespējams. Nav patīkami, ka viņi uzspiež savējo,” pārdomās dalās saimnieku šova brašulis un akcentē, ka pats nevēlotos, ka sievietes Latvijā ģērbtos hidžābā. Viņš justos nekomfortabli.

No otras puses, musulmaņu sieviešu apģērbs Ģirtam savā ziņā šķietot pat seksīgs. “Viņu apģērbos dizains un gaume ir tik un tā. Un noslēpums.

Kad sievietei viss ir redzams, vairs nav nekāda noslēpuma,” atzīst gleznas autors.

Saimnieku šova mākslinieks priecājas, ka par aktuālām tēmām viņam ir iespēja runāt mākslas valodā. Atgādinām, ka pavasarī viņš plāno atklāt personālizstādi.

Foto: Saimnieku šova mākslinieka raibā ikdiena

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm