tv3.lv

Šis ir laiks, kad katram jāiemācās iekopt dārziņu! Saimnieka Gunāra padomi sējas darbiem

Šova “Saimnieks meklē sievu” varonis Gunārs no Balviem ārkārtējo situāciju mierpilni pārlaiž savā saimniecībā, mielojoties ar ķirbju ražu un lieki pa veikaliem nestaigā. Saimnieks uzskata – šis ir laiks, kad visiem jāiemācās iekopt kaut nelielu dārziņu. Iedvesmai saimnieks padalās ar savām sējas gudrībām.

2020. gada 10. aprīlī 15:45

“Es uzskatu, ka šajā laikā tas, kas jāiemācās ikvienam cilvēkam – stādīt savu dārziņu. Jo savējie dārzeņi un zaļumi ir citā vērtē, nekā veikalos nopērkamie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Palīdzēs stiprināt imunitāti, turklāt, ja ir savs dārziņš, nav lieki jāstaigā pa veikaliem,” sarunā ar Skaties.lv spriež saimnieks, kurš atbalsta sociālo distancēšanos un ar prieku redz, ka kaimiņi, kuri ieradušies no Īrijas, ievēro pašizolāciju un sarunājuši, ka tuvinieki pārtiku viņiem pieved un atstāj pie durvīm.

Viņam pašam pa veikaliem šajā laikā nav jāstaigā tikpat kā nemaz, jo pilns pagrabs pagājušā rudens paša audzēto ķirbju, no kuriem tiek gatavots viss, sākot ar zupām un salātiem, beidzot ar kūkām un pankūkām.

Saimnieks akcentē – ķirbjus un kabačus izaudzēt ir tik vienkārši, ka “sačakarēt” to nevarēs pat nepraša – šis ir īstais gads, kad pat nelielākajā zemes pleķītī atrast vietu ķirbjiem vai kabačiem. Saimnieks atceras, kā, šovu filmējot, Baiba Sipeniece-Gavare uzjautrinājusies par viņa nekārtīgo ķirbju audzi. Nu neviens par ķirbjiem vairs nesmiesies, bet centīsies pats izaudzēt!

“Glāze alus no rīta – nu, kas tas ir?” Saimnieks Gunārs noliedz, ka būtu dzērājs

Pavasara galdu lieliski atsvaidzinās salāti. ” Tā jau ir garšas lieta, bet visos salātos es cienu asortus. Obligāti sarkanā paprika, pipari divas šķirnes – vieni asāki, otri maigāki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomāti vairākas šķirnes. Man patīk vīnogu tomāti – viņi nav lieli un marinējot nevajag griezt. Tāpat manā dārzā vienmēr ir sīpoli, kas viengadīgi, bet tos es stādu daudz jo viņi man iet visur.

Gurķus iesaku izvēlēties tādus, kuri neaug lieli – labi ražo, viegli likt burkās, nevajag griezt.

Bietes, burkāni, vienīgi jāatceras, ka tos mīl arī peles dārzā.

Kartupeļi obligāti, ja ir vieta ,bet gudri jāizvēlas šķirne,” sēšanas gudrībās pamāca Gunārs.

Skaistumam viņš dārziņā sastādot saulespuķes – esot patīkamāka ravēšana, kad puķe virs galvas.

Veikalos teju par deficīta preci kļuvuši ķiploki, tāpēc Gunārs iesaka – būs gudri audzēt savus ķiplociņus. Te svarīgi izvēlēties Latvijas šķirni, kas gan grūtāk pieejama, taču ķiploki izaug mazāki un krietni stiprāki.

“Un tad jau obligāti garšaugi pēc izvēles. Dilles stādām daudz, jo vajadzēs marinēšanai,” tā Gunārs.

Lai viss labāk augtu, Gunāram ir savs knifiņš. “Pelni obligāti, šķidrais slieku mēslojums, bet ne humuss,” gudrībās padalās saimnieks.

Noslēgumā viņš novēl saviem atbalstītājiem būt atbildīgiem, lieki neblandīties apkārt, bet iekopt savus dārziņus. Sliktākajā gadījumā – lai aug labumi uz palodzes! Bet pats par savu veselību šajā laikā Gunārs nosmejas, paziņojot: “Zaraza pie zarazas nelīp! Būs labi!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm