tv3.lv

Sešu bērnu tēvs šokē ar atklātību par bērnu “taisīšanu”

Tēta nedienas Latvijā šonedēļ piemeklējušas ogrēniešu Regīnas un Kaspara ģimeni, kurā aug seši (!) bērni. “Ar viņu forši taisīt bērnu,” lūgts raksturot savu sievu pavisam atklāts ir Kaspars.

2016. gada 30. martā 22:20

Regīna ir mājsaimniece, bet Kaspars – tulkotājs. Ģimenē aug seši bērni – Kaspara dēls Roberts (14) no pirmās laulības un pāra kopīgie bērni – Paula (8), Krišjānis (7), Anete (5), Voldemārs (4) un Toms (3). Pēc dažiem mēnešiem viņi būs deviņi, jo Regīna atkal ir stāvoklī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es esmu pietiekami ekstravagants tipāžs, bezdievīgi slinks,” par paškritikas trūkumu nevar sūdzēties Kaspars. “Viņš ir ekscentrisks, viņš ir pilnīgi nepraktisks. Viņš ir nesaimniecisks, viņš neredz lietas to loģiskajā secībā,” papildina Kaspara sieva, kuru pats raksturo kā sievieti, ar kuru “forši taisīt bērnus”.

Regīnu dalībai šovā Tēta nedienas Latvijā mudinājusi nepatika uz mājsaimniecības darbiem, kam, pēc viņas teiktā, nepieciešams tik daudz laika.

Šova pirmajā dienā, kad mamma dodas atpūsties, gandrīz visi bērni, izņemot vecāko dēlu, ir slimi. Par došanos atpūtā Regīna ir priecīga, lai gan bažas dara tas, ka bērni ir slimi. “Es domāju, ka Kaspars tiks galā, jo nu jau pamazām iet uz labo pusi,” saka Regīna. Pirmajā dienā tētim ļauts darīt ko vien sirds kāro. Nākamajā dienā jātiek galā ar sievas ikdienas pienākumiem, bet trešajā dienā stājas spēkā pieci speciālie uzdevumi.

Foto

“Esmu morāli gatava, ka būs pilnīgs bardaks mājās, esmu samierinājusies. Es pieļauju, ka tur neko daudz nevar ietekmēt. Kā būs, tā būt,” jautāta, vai Kaspars ar bērniem piecu dienu laikā nenonesīs mājai jumtu, atbild Regīna.

Bērnu intelekta kopšanā Kasparam ir skaidra pieeja – viņš māca spēlēt šahu un kopā ar atvasēm krāso karavīriņus. Bet vecākais dēls Roberts ar savu tēvu sarunājas angļu valodā. “Diemžēl latviešu valodā viņa vārdu krājums un izteikšanās maniere ir diezgan nožēlojami, bet angliski viņš diezgan eleganti spēj izteikties,” dēla leksiku raksturo Kaspars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad pirmās dienas vakarā bērni nolikti pie miera, tētis steidz pie ledusskapja un izvelk vienu aliņu…

Otrā diena sākas ar ikdienas uzdevumu saraksta iepazīšanu. “Ļoti jauks saraksts. Es gan gribētu redzēt, ka viņa katru dienu to pildītu, bet nu labi…” nosaka Kaspars un vēlāk atzīst, ka pēc pāris nedēļām šādā ritmā varētu iestāties pamatīga rutīna.

Mamma projām, lai dzīvo pelmeņi – šķiet, ar šādu devīzi bērnus apņēmies barot Kaspars, kurš atzīst, ka pats prot pagatavot aptuveni trīs ingredientu ēdienus. Pirmajā dienā galdā tiek likti pelmeņi, otrajā – cīsiņi, bet vakariņās – cīsiņu-pelmeņu zupa. Cita starpā Kaspars dod arī padomu, kā izdabāt visiem vēderiem: “Vajag ļaut viņiem pabadēties, un tad viņi visu arī ēdīs.” Kad pelmeņi mājās beigušies, nākas atzīt, ka kulinārijā jāieiet nezināmā teritorijā.

Ģimenē valda zināma veida režīms, tādēļ nav jābrīnās, ka apslimušie bērni mājās mazgā grīdu. “Es pat īsti to nenolēmu, viņi to nolēma. Bet es viņiem neliku šķēršļus. Bērnu iniciatīva, tur neko,” skaidro ģimenes galva.

Trešajā dienā Kaspars jūtas nedaudz noguris, bet neskatoties uz to, šova Tēta nedienas Latvijā noteikumi paredz, ka šajā dienā top zināmi mammas uzdoties pieci speciālie uzdevumi – iztīrīt akvāriju, sataisīt durvju ailes virtuvē, atbrīvoties no riģipšiem un sakārtot plauktus, sagatavot apsveikumu meitai un notīrīt cepeškrāsni. “Es vispār apbrīnoju to asprāti, kurš šo uzdevumu iedomājās, jo man liekas, tas bija tāds… paņirgāties par nabaga daudzbērnu tēvu, kurš tā jau ierakumos iestidzis līdz ausīm. Cepeškrāsns – viņa principā nav iztīrāma,” pēdējo uzdevumu komentē ģimenes galva. Pēc krietnām pūlēm krāsns, pēc Kaspara domām, ir gandrīz kā jauna. Tikmēr Regīna lolo kādu senu ideju par modernu rokdarbu apgūšanu un dodas uz Latvijas rokdarbu skolu.

Videosveicienā ģimenei Regīnā atzīst, ka pēc visiem ir ļoti noilgojusies. Tikmēr šova Tēta nedienas Latvijā piektā raidījuma galvenais varonis atzīst, ka noilgoties pēc sievas nav bijis laika: “Man nav bijis domas vai enerģijas vispār par sievu domāt. Es zinu, ka viņa tur kaut kur ir, bet es neesmu paspējis sailgoties.” Pēdējā vientulības naktī Kasparu piemeklējusi iedvesma un viņš sakārtojis bērnu istabas plauktus un ģimenes fotoalbumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Regīnā piecās relaksējošajās dienās ir burtisku uzplaukusi. Gaidot tikšanos ar vīru un bērniem, viņa top skaista jo skaista. “Es jūtos sievišķīgāk, un sajūta ir ļoti laba. Nevaru sagaidīt savu ģimeni,” piektajā dienā atzīst Regīna. Tikmēr Kaspars steidz pēdējo no darbiem paveikt godam. Tas izdodas, un ģimenes rīcībā ir 500 vērtais ceļojums ar Tallink.

“Es piekrītu, ka man laiku pa laikam ir vajadzīga atelpa un atpūsties,” Tēta nedienas Latvijā piektās sērijas izskaņā atzīst Regīna. “Sievas izgrūšana no mājām man ir maza klusa apņemšanās. Lai atpūšas, izvēdina galvu! Pat, ja viņa pretojas un saka, ka ies vienkārši vannā. Sievu laiku pa laikam vajag izdzīt no mājām,”secinājis Kaspars.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm