tv3.lv

”Ideālo vakariņu” šovā notikusi kārtīga veģetāriešu ķircināšana

Ceturtdienas, 10. decembra, pievakarē TV3 skatītāju novērtējumam tika nodots izklaidējošā kulinārijas šova ”Gandrīz ideālas vakariņas” šīs sezonas noslēdzošais raidījums, un pēdējā epizodē īpaši naski tika apspriests veģetārisms.

2020. gada 10. decembrī 19:10

Šajā nedēļā viens pie otra ciemojās četri dažādu profesiju pārstāvji no Zemgales – ”influencere” un jaunā skolotāja Santa Buša, truškopis Ojārs Narvils, autosportists Māris Neikšāns un ķiploku audzētāja Antra Zeiliņa, kura raibo kompāniju uzņēma ceturtajā vakarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Antra, gatavojot vakariņas, bija īpaši centusies un kompānijas vienīgajai veģetārietei Santai speciāli bija gatavota ne tikai uzkoda un pamatēdiens, bet pat deserts.

”Ja ēdiens jau izskatās tāds nedaudz želejīgs, es jau skatos ar šķību aci uz to lietu,” to, ka izvairās ēst ne vien gaļu un zivis, bet arī visu, kā sastāvā ir no dzīvnieku kauliem iegūtais želatīns, skaidroja Santa.

Bet namamātei padomā bija arī kāda viltība. ”Es viņai sākumā piedāvāšu, neko nesakot, kā jau tas bija rakstīts, ka krēms ar vaniļas mērci. Un tad redzēs, vai viņa pati ieminēsies, ka tur ir želatīns vai nē. Lai bišķi pagaršo! Un tad es pateikšu, ka, ja kas, ir otrs variants,” plānu atklāja Antra. ”Būšu ļaunā.”

Kā sprieda Santa, viņai noteikti nobirtu kāda asariņa, ja kāds censtos iebarot želatīnu. ”Varbūt es pat paliktu nedaudz pikta,” savu iespējamo reakciju atklāja ”jūtūbere”.

Jauno draugu atkal satikšanās bija draudzīga, un Antra uzreiz visus aicināja sēsties pie galda. Namamāte uzkodā bija sagatavojusi ķiplokos ceptas garneles ar salātiem un mērcīti, bet Santas porcijā jūras produkti bija aizstāti ar fetas sieru. Šādām pūlēm Santa nepalika vienaldzīga, tomēr atklāja, ka gadījies piedzīvot ko pavisam neērtu – vai kaklā iesprūdis pipars. ”Es jutu, ka man sāk asaras acīs rasties un seja palika sarkana. Es cerēju, ka neviens to neievēros,” atzinās Santa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Viņa bija pirmā, kurai iesprūda pipars kaklā, pēc tam man iesprūda, un pēc tam Ojāram iesprūda,” to, ka Santa nebija vienīgā, kura piedzīvoja klapatu ar piparu, neslēpa Māris.

Pēc uzkodas nobaudīšanas galdā tika celts pamatēdiens – krāsnī cepti dārzeņi ar ”viltoto zaķi”, bet veģetārietes dārzeņu porcija tika papildināta ar rīvētu sieru.

Santa gan neslēpa, ka pirms kāda laika, pašai nezinot, ieēdusi liellopa gaļu. ”Ja tu nezini, ka tā ir gaļa, liekas garšīgi. Tikai pēc tam kuņģī bija dīvaina sajūta,” skaidroja veģetātiete.

”Man liekas, ka viņa sev pati sarežģa dzīvi ar gaļas neēšanu,” secināja Māris. ”Šodien viņu tik daudz par to ķircināja.”

Savukārt pati Santa nāca klajā ar ideju jaunam šovam – kā apčakarēt veģetārieti, kura galvenā koncepcija paredzētu vegānu restorānos tirgot arī gaļas kotletes. ”Tas būtu briesmīgi,” vēlāk par savu ideju izteicās Santa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bija pienācis laiks desertam, un arī tajā bija jaušama ķiploka klātbūtne. Antra galdā cēla vaniļas mērci kopā ar smiltsērkšķu un ķiploku krēmu un Santai tomēr atklāja, ka krēma sastāvā ir želatīns. Lai jaunā dāma nepaliktu bez deserta, mājas saimniece viņai vaniļas mērci pasniedza kopā ar čia sēklu mistrojumu.

”Būtu apēdusi un nebūtu kreņķējusies, viss būtu bijis garšīgi,” atzina Māris, savukārt Ojārs painteresējās, kā Santa uzņem dzelzi, uz ko viņa atbildēja, ka dzelzs ļoti daudz ir arī bietēs.

Ja latviešu mīļākais ēdiens ir otrs latvietis, tad te nu bija jāsecina, ka veģetārieši vispār ir īsts gardums.

Pēc iestiprināšanās namamāte viesus iepazīstināja ar savu meitu, kuras vadībā viesiem bija iespēja no dabīgās sastāvdaļām pagatavot lūpukrāsu, un par gala produkta modeli tika izraudzīta Santa.

Ciemošanos pie Antras trijotne novērtēja ar 29 punktiem – tikpat, cik iepriekšējā vakarā tika piešķirts Santai, un dāmas izlēma, ka galveno balvu – SPA apmeklējumu – izmantos abas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm