tv3.lv

Pavārs Edgars Sanders skaidro pārpratumu TV3 vakariņu šovā

Pagājušajā nedēļā TV3 izklaidējošā kulinārijas šovā “Gandrīz ideālas vakariņas” gardi paēst, padzert un uzspēlēt kādu izklaidi bija piekritis pavārs un viens no “Rimi gardēži” komandas Edgars Sanders. Pēc TV šova skatītājiem radusies neskaidrība, vai Edgars ir vai tomēr nav vegāns.

2021. gada 25. maijā 17:02

Pirms pirmajām vakariņām uztura speciālistes Olgas Ļubinas vadībā Edgars paziņoja, ka, visticamāk, tieši viņš būs tas, kurš “sačakarēs ballīti”. “Es ēdu tikai plant-based food [augu valsts izcelsmes pārtika – red.], un tas varētu būt izaicinājums citiem ēst gatavotājiem,” viņš izteicās. Kā Edgaram veicās pirmajās vakariņās, lasi te!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā nosprieda pārējie šova dalībnieki Ļubina, kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, socionikas konsultante Evija Čeprova un daudzi skatītāji, Edgars ir vegāns. Tikmēr īsto vegānu aprindās virmojušas runas, ka patiesībā nekāds vegāns viņš neesot.

Kā Skaties.lv norāda Sanders, jezgu, kas apvijusi viņa dalību TV3 vakariņu šovā, viņš pamanījis un nosmej: “Skandāliņi vajadzīgi, jo tie šovam ir reklāma.”

“Es pieļāvu kļūdu, ka pirmajā raidījumā teicu, ka ēdu tikai augu valsts ēdienus, bet man vajadzēja uzsvērt, ka es ēdu gandrīz vai pārsvarā. Vegānisms netika pieminēts. Sanāk tā, ka visi citi mani sauc par vegānu, bet es pats sevi tā nedēvēju,” stāsta Edgars.

Kā viņš skaidro, atšķirība starp augu valsts izcelsmes pārtikas lietošanu uzturā un vegānismu ir kādā niansē: “Pārtikā nav atšķirības, tāpēc ka arī vegāni uzturā lieto pilnībā augu valsts produktus. Atšķirība ir tajā, ka vegānisma piekritēji iet tālāk, piemēram, nevelk ādas kurpes vai ādas jaku, neizmanto kosmētiku, kas testēta uz dzīvniekiem.

Es ēdu augu valsts pārtiku, bet tajā pašā laikā es velku ādas jaku un nedomāju tik ļoti par dzīvniekiem. Problēma vienmēr ir tajā, ka ēdiens, ko es gatavoju, ir vegāniem draudzīgs, un tur veidojas nesaprašana.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā Edgars stāsta Skaties.lv, ikdienā piena produktus un gaļu viņš uzturā nelieto, bet zivi savās mājās viņš uzcepis varbūt vienu reizi dzīvē, tomēr tas gan nenozīmējot, ka neko no šī pavārs neēd vispār.

“Man nav alerģija, bet dzīvnieku valsts produkti mani neuzrunā. Protams, ja es piecus gadus neesmu ēdis gaļu un pēkšņi noloku steiku, kuņģim ir pārsteigums. Tāpēc es cenšos nepārspīlēt, ja nonāku situācijā, kur man jāēd dzīvnieku produkti,” stāsta Sanders un nenoliedz, ka pēc trīs pārējo šova dalībnieku gatavotajām vakariņām kuņģim bijis ko pabrīnīties. Viņš gan ar pārlieku ēšanu TV šovā neaizrāvās: “Es gandrīz nevienu ēdienu līdz galam neapēdu.”

Vegāna dzīvesveida piekritēju vidū ir gan miermīlīgi, gan īpaši kaujinieciski noskaņoti dzīvniekmīļi.
“Citiem ir vieglāk, bet ir tie hardcore vegāni, kuri cīnās par katru niansi. Mēs viņus saucam par vegānu policiju.

Patiesībā vegānu dēļ es vairs neesmu vegāns.

Pirms pieciem gadiem esmu biju strikts vegāns, un visu laiku es jutu spiedienu no vegāniem, jo viņi kontrolē, vai tu tiešām esi vegāns, cik ļoti tu seko tiem noteikumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpēc es pārstāju. Es turpinu to dzīvesveidu, bet sev uz pieres nerakstu, ka esmu vegāns, es mēģinu no sevis šo vārdu noņemt nost. Taču laikam tas jau tā iegājies, ka tik ātri no sevis to nost nedabūšu,” tā Edgars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm