tv3.lv

Truškopis Ojārs vakariņās pie veģetārietes Santas ceļ galdā savu desu

2020. gada 9. decembrī 19:10

Šajā nedēļā TV3 šovā ”Gandrīz ideālas vakariņas” piedalās četri dažādu profesiju pārstāvji no Zemgales, un trešajā vakarā raibā kompānija viesojās Jelgavā pie ”jūtūberes” un jaunās skolotājas Santas Bušas. Tomēr vakars neizvērtās tik veģetārs, kā jauniete sākotnēji bija iecerējusi.

Santa kolorītajā kompānijā ir vienīgā veģetāriete, un ķiploku audzētāja Antra Zeiliņa pauda cerību, ka šā vakara namamāte viesus ”tik ļoti nemocīs” un ”gan jau kādu gaļu iedos”, tomēr neslēpa gatavību novērtēt arī veģetāru ēdienu.

”Protams, ka gribas gaļu. Kur ta’ bez gaļas,” atzina truškopis Ojārs Narvils un izteicās, ka, ja vajadzēs, pie ciemos Santas ņems līdzi savu desu.

Autosportistu Māri Neikšānu gaļas neiekļaušana ēdienkartē satrauca vismazāk: ”Man nav obligāti katru dienu jāēd gaļa vai zivis. Es domāju, ka viss būs labi pagatavots un garšīgi.”

Taču vakariņu iesākumā ciemiņiem cerību tikt pie kaut neliela gaļas gabaliņa nebija nekādu. Uzkodā, par pārsteigumu viesiem, kuri bija cerējuši uz lasi, Santa pasniedza maizītes ar vegāno lasi no burkāniem, par ko visvairāk sajūsminājās Antra: ”Ļoti garšīgi. Es esmu tiešām pārsteigta, ka šādi var dabūt zivju efektu.”

”Uzkoda garšoja interesanti, un izskats bija vienkārši burvīgs,” par viltoto lasi izteicās Ojārs. Savukārt Māris uzteica, cik labi Santai izdevies atrast zelta vidusceļu starp viņas veģetārismu un to, lai visi būtu paēduši.

Pamatēdienā Santa bija sagatavojusi savu mīļāko ēdienu – skābeņu zupu, kas atšķirībā no klasiskās receptes bija vārīta bez cūkgaļas. Kompānijā lielākais gaļas piekritējs Ojārs nekavējoties galdā cēla līdzi paņemto desas luņķi, kas klātesošajiem gan nebija nekāds pārsteigums. ”Labi, ka viņš bulli neatveda līdzi,” pasmējās Māris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Šausmas!” nepatiku neslēpa namamāte un uzreiz paziņoja, ka atsakās desu sagriezt gabaliņos. ”Es nepieskaros gaļai,” viņa skaidroja.

”Cepuri nost Santai, ka viņa to uztvēra kā humoru, jo ir cilvēki, kas to varētu uztvert nepatīkami, varbūt pat aizvainojoši, varbūt pat vēl izraidītu, kas to lai zina. Bet viņa tiešām uztvēra ar humoru, tāpēc ka viņa pie humora pieradusi. Atnesa nazi, šķīvi, tikai pati atteicās sagriezt,” notikušo izklāstīja Antra.

Desertā Santa pasniedza maskarpones krēmu ar cepumiem un ogām, bet kā izklaidi viņa bija sarūpējusi iespēju katram podā iestādīt savu puķu kompozīciju, un šī atrakcija visvairāk pie sirds gāja Antrai. ”Tas bija par manu tēmu,” priecājās ķiploku audzētāja.

Ciemošanās pie Santas tika novērtēta ar 29 punktiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm