tv3.lv

Vakariņu šovā notikusi jestra ālēšanās latviskā garā

TV3 izklaidējošajā kulinārijas šovā ”Gandrīz ideālas vakariņas” šajā nedēļā pulcējās ļaudis, kuriem ar Ziemassvētkiem ir īpašas attiecības, un raidījumu cikla noslēdzošais vakars bija īpaši krāšņs.

2021. gada 23. decembrī 19:20

”Gandrīz ideālās vakariņās” pirmajā vakarā vīnu pasaulē viesus un skatītājus ieveda vīnzinis Mārcis Mitrevics, pēcāk muzikāli pārsteidza diriģente un grupas ”Latvian Voices” dalībniece Una Stade, bet krāsu sajūtu pamodināja māksliniece Ieva Rubene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šīs nedēļas noslēdzošajās vakariņās ikviens varēja ļauties latviskajām tradīcijām pie kompānijas dvēseles literāta un tradīciju zinātāja Vidvuda Medeņa, kuram, pēc pārējo vakariņotāju domām, bija vislielākās izredzes šovā plūkt uzvarētāja laurus.

Kā izteicās Ieva, viņa no šī vakara visvairāk sagaida Vidvudu ieraudzīt savā vidē un izklaidi: ”Lai arī tās ir ”Gandrīz ideālas vakariņas”, ēdiens nav primārs.”

Trīs ēdienus, ko celt priekšā saviem viesiem, šā vakara namatēvam palīdzēja sarūpēt viņa laulātā draudzene Iveta, kura arī daudz palīdzēja vakara gaisotnes radīšanā.

Uzkodā tika pasniegti nēģi ar kaņepju sviestu un rupjmaizi. Pamatēdienā milzu bļodā galdā tika celta kartupeļu biezputra, ko viesi baudīja kopā ar žāvētu gaļu un sīpoliem un dažādām latviskām piedevām. ”Mācēt pasniegt kartupeļu biezputru kā karali uz galda ir jāmāk,” sajūsminājās Una.

Kas gan būtu svētu vakars bez izklaides, tādēļ pēc iestiprināšanās bija laiks vakara aizraujošākajai daļai. Vispirms ciemiņi zīlēja, kāds viņiem izvērtīsies nākamais gads. Tam sekoja mīlu minēšanas spēle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Desertā ciemiņi katrs sev pagatavoja tradicionālo latviešu saldo ēdienu biguzi, kura sastāvā bija rupjmaize, dzērvenes un putukrējums. Tas visvairāk pie dūšas gāja Ievai.

Ciemošanās pie Vidvuda noslēdzās ar mežonīgām dejām ap uguni – īsti latviskā garā. ”Vienmēr ir labi pēc kārtīgi ieturētas maltītes to mazliet nokratīt uz leju. Izskraidījāmies. Ziemā ar ugunskuru galīgi nav auksti un bija jautri,” par latvisko rotaļu priecājās Una.

Ieva, Una un Mārcis ciemošanos pie Vidvuda novērtēja ar 83 punktiem, un viņš arī kopvērtējumā kļuva par šīs nedēļas uzvarētāju un galvenās balvas ieguvēju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm