tv3.lv

Tētis jau pirmajā vakarā "iepļauj" ar kaimiņu; mammu viesnīcā apciemo simpātisks aktieris

TV3 šova Tēta nedienas Latvijā 3. sērijas varoņi ir ģimene no Salaspils. Jau sērijas sākumā nevar nepamanīt ģimenes galvas nenovīdīgo attieksmi pret dzīvesbiedri. Pirmās dienas vakars vēl nav pienācis, kad tētis ģimenes ligzdā jau ballīti noorganizējis…

2016. gada 16. martā 22:30

Tētim Edgaram ir 35 gadi, viņš strādā par iekārtu montāžas operatoru, mammai Alīsei ir 37 gadi, viņa ir animatore, biroja vadītāja un pasākumu rīkotāja. Pārim ir divi bērni. Skolniecei Madarai ir deviņi gadi, bet bērndārzniekam Jēkabam – pieci. Edgars ģimenes dzīve raksturo trīs darbībām – atnāk no darba, paēd un gultā iekšā. “Nekā interesanta, diezgan vienmuļa dzīve,” skaidro Edgars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tad, kad kaut kas nav izdarīts, to pamana tikai tad, kad nav izdarīts. Tad, kad ir izdarīts, tas nozīmē, ka viss notiek pats no sevis,” mājas dzīvi īsumā izklāsta Alīse. “Pēdējā laikā esmu sapratis, lai nebūtu lieku skandālu, tad vienkāršāk tomēr ignorēt, vēlāk varbūt, kad uznāk vēlme kaut ko izdarīt, var arī aiziet un izdarīt,” nepieciešamību uz pārmaiņām attiecībās ar sievu pamato Edgars.

Acīmredzami pāris iekritis tā saucamajā vāveres ritenī, no kura grūti izrauties. Izrāvieniem lieti noder hobiji. Edgars stāsta, ka viņam patīk kopā ar bērniem palikt konstruktorus, Lego, galvas mežģi, tikmēr, pēc viņa domām, Alīsei neesot neviena hobija: “Viņa tīra māju un strādā. Grāmatas it kā nelasa, televizoru ar mani reizēm varbūt paskatās…”

Pāris iepazinies romantiski, bet lielajā darbu gūzmā romantika izplēnējusi. Arī šis ir viens no iemesliem, kādēļ prasīties prasās mammu sūtīt atpūsties, bet nākamās piecas dienas rūpes par māju un bērniem uzņemties tētim. “Es jutos atviegloti, kad viņa gāja ārā pa durvīm, jo skaidri zināju, ka tuvākās dienas neviens man aiz muguras nečinkstēs, “nečīkstēs”, “nezāģēs”,” atvadoties ar buču uz lūpām, īslaicīgo šķiršanos no sievas raksturo Edgars. Tikmēr nezināmais Alīsē rada satraukumu. Viņa vēlas, lai piecu dienu atšķirtība vīrā izsauc ilgošanos pēc sievas.

Foto

Pirmajā dienā sieva Edgaram ļāvusi darīt, ko grib. Viņš laiku velti netērē un ieslēdz skaļu mūziku, ko sievas un bērnu klātbūtnē parasti neatļaujas. Alīse, ierodoties viesnīcā, kur pavadīs turpmākās piecas dienas, spiedz no laimes par iespēju atpūsties karaliskos apstākļos.

Pirmās dienas vakars Potašu ģimenes ligzdā ienes uzdzīves garu. Tētim plāns šāds – sīkos, kā pats mēdz saukt bērnus, aizsūtīt pie vecvecākiem un kopā ar draugiem nedaudz “iepļaut”. Kamēr noris telefonsaruna, bērni istabā sarīkojuši nelielu bardaku. “Sūtīšu jūs pie omes, naf*g,” atvasēm piedraud ģimenes galva. Tas īstenojas arī dzīvē, un Edgaru apciemo labs draugs, kura sabiedrībā pāris stundiņas tiek patukšota konjaka pudele.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Edgar, savāc savus bērnus! Kas tu nezini, cik ir pulkstenis?!” pusnaktī ballētājus dzīvoklī pārsteidz Edgara māte. Madara un Jēkabs ir eskortēti mājās…

Šova Tēta nedienas Latvijā otrajā dienā Edgaram jāseko sievas noteiktajai dienas kārtībai. Kad meita aizsūtīta uz skolu, tētis apsver domu par atgriešanos gultā… Pēc pamošanās laiks ķerties pie dienas uzdevumiem. Jau pavisam drīz Edgars secina, ka viss ir “piegriezies”. Tikmēr sieva Rīgas viesnīcā izbauda atpūtu un atzīst, ka laiks velkas.

Trešajā Tēta nedienu dienā Edgars no Alīses saņēmis piecus uzdevumus, par kuru izpildīšanu tiek nopelnīti 100 eiro kruīza braucienam ar Tallink. Viņam uzticēts izgatavot bērniem tērpus tematiskajai 30. gadu ballītei, uzšūt “štauku” jeb boksmaisu, pagatavot kūku, iemācīties vismaz divas dejas un pielikt spoguli un iztīrīt vannasistabu. Flīžu tīrīšana Edgaru sanikno ne pa jokam. “Šis ir viņas darbs, lai nāk un tīra!” nosaka Edgars un pamet darbu pusratā. Pēc “muzikālas pauzes” un elpas atvilkšanas tētis pie flīžu tīrīšanas tomēr atgriežas un darbu noved līdz galam.

Tikmēr Alīsi gaida kāds īpašs pārsteigums – viņu viesnīcā apciemos bijušais klasesbiedrs, aktieris Lauris Subatnieks. “Biju neizsakāmi priecīga viņu satikt, man ļoti patika. Viņš man pacēla garastāvokli, mēs izsmējāmies, man vēl tagad tā sajūta,” vēlāk atzīst Alīse. Viņa un Lauris nebija tikušies kopš skolas laikiem.

Šova ceturtajā dienā Potašu ģimenes vīrieši Alīsi iepriecina ar videosveicienu – vīrs noskaita romantisku dzejoli un aicina sievu mājās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piecu dienu atšķirtība Alīses un Edgara attiecībām nākusi par labu. Būtisks ir vēl kāds secinājums. “Jāpienāk pie apziņas, ka mājas solis tā ir smaga lieta, tas ir smags darbs bez atvaļinājuma, bez brīvdienām, darbā esi 24 stundas un septiņas dienas nedēļā. Vienam to ir grūti izdarīt, to vajadzētu kopā veikt. Cik ilgi es tā kopā noturēšos, nezinu, bet centīšos,” šova Tēta nedienas Latvijā noslēgumā secina Edgars. Arī Potašu ģimene godam nopelnījusi 500 eiro vērto ceļojumu ar Tallink.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm