tv3.lv

Uz klāja ir vēl viena dzejniece! Valdzinošā Maira atklāti par vīriešu uzmanību un vientuļās mammas laimi

“Mīlas kruīza” faniem jau zināms, ka uz prāmja ir rakstnieks – Mairis pirmajā brauciena naktī noķēris “mūzu” un, kamēr citi līksmoja, rakstīja grāmatu. Bet viņš nav vienīgais! Ar dzejnieces talantu lepoties var Maira Baltiņa, kura audzina gadu vecu meitiņu.

2018. gada 21. martā 8:59

Mairai šovs ir liels piedzīvojums – viņa pirmo reizi ir Zviedrijā un pirmo reizi uz kuģa. Kā Skaties.lv atzīst simpātiskā tumšmate, tādu greznību kā uz “Romantika” kuģa viņa vēl dzīvē nebija baudījusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa neslēpj – ceļojumā izveidojies tuvs kontakts ar Mairi, taču runa nav par romantisku interesi. Abus vieno ne tikai līdzīgie vārdi, bet arī  kopīga kaislība pret dzeju un rakstīšanu.

Maira gan par savu dzejas rindu publiskošanu vēl nav domājusi, taču ar draugiem tostarp kruīzā iepazīto Mairi, par vārsmām aprunāties interesanti.

“Var teikt, ka mums ar Mairi ir viena dvēsele uz literatūru,” tā Maira.

Viņa dzeju raksta sev, pagaidām nav domāts par savu domu graudu publiskošanu. “Laiks rādīs. Pagaidām rakstu sev, dāvinu dzeju draugiem uz svētkiem,” tā Maira. Viņu iedvesmojot Imants Ziedonis, Aleksandrs Čaks, Aleksandra Puškina daiļrade.

Maira viena audzina meitiņu un iemieso mūsdienīgas stiprās sievietes tēlu, kura spēj savienot ģimeni, karjeru un vēl darboties radošā sfērā.

“Es esmu 28 gadus veca jaunā vientuļā māmiņa, kurai ir gadus vecs bērns, kura reizē ir arī maģistrante, un mans talants ir dzejas rakstīšana! Esmu reāliste! Manas “attiecības” dzīvē ir – bērns, darbs, mācības un draudzība!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mana sirds ir pilna ar dzejas pasauli, mīlu to, ko es daru, svinu un baudu dzīvi, es dzīvoju tikai šodienai, nedomājot, kas būs rīt,” tā par sevi teic Maira.

Jā, daudziem mēles trīt licis jautājums par viņas vientuļās mammas statusu. Lai! Vientuļās mammas diemžēl Latvijā nav nekāda unikālā parādība.

“Parādiet – kura meitene pēc 25 tagad ir bez bērna? Tas taču ir pašsaprotami. Mūsdienās nevar atrast brīvu meiteni pēc 25, kura ir bez bērna. Tas ir tikai loģiski,” uzskata Maira.

Un kas tas vispār par vārdu – vientuļā? Maira bauda vīriešu uzmanību un uzskata – atvasīte nekādā ziņā nav šķērslis mīlai.

Interesanti, ka viņas “Facebook” profilā ikviens attēls tiek apbērts ar sajūsmas pilniem komentāriem no tumsnēju ārzemju kungu puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jā, tā nu tas esot – Mairai izveidojies savs ārzemju “fanu” pulciņš.

“Tie nav mani draugi – tie ir mani sekotāji. Mūsdienās ārzemnieki un latvietēm krituši. Latviešu vīrieši savukārt ir tādi, kas atklāti nepasaka savas jūtas.

Mani gan vairāk laikam piesaista latvieši, kaut gan tuva arī latino daba un temperaments,” neslēpj Maira, gan uzsverot, ka attiecību veidošana šobrīd nav viņas prioritāte.

Bet ko viņa pati gaida no vīrieša?

“Galvenais, lai vīrietis ir vīrietis ar lielo burtu – rūpējas, ir uzmanīgs, ar savu dzīves pieredzi, atbildīgs, mīlošs.

Nezinu, vai visi Latvijas vīrieši tādi ir. Esmu sastapusi gan tādus, gan tādus,” neslēpj Maira.

Viņa novērojusi vēl kādu ne tik pozitīvu tendenci.

“Tā mūsdienu sabiedrība ir tāda, ka tā attiecību, laulības un ģimenes vērtība ir kritusi. Tagad vairāk izvēlas poligāmiju, brīvas attiecības, kad nav tā jākoncentrējas. Kad mīlestība nav pirmajā vietā,” spriež Maira.

Mairas nākotne pēc kruīza var būt pārsteigumu pilna. Priekšā prakse Itālijā un atgriešanās darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Kā to izdosies savienot?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es mēģināšu atrast zelta vidusceļu un apvienot abus – gan darbu, gan mācības, gan ģimeni. Es to daru jau tagad, un mans piemērs ir apliecinājums tam, ka visu var apvienot,” uzsver Maira, kura paralēli atvasītes audzināšanai turpina studijas maģistrantūrā.

“Nevar jau izvēlēties tikai ģimeni vai tikai karjeru – abi ir vajadzīgi,” tā Maira.

Maira ir lielisks pierādījuma tam, ka viss dzīvē ir apvienojams – arī jaunā māmiņa var baudīt dzīvi un doties “Mīlas kruīzā”.

“Es bērnu neizmantoju kā subjektu, lai kādu noturētu vai aizbaidītu. Kas pieņems mani, pieņems manu bērnu. Es neuzskatu to ne par apgrūtinājumu, ne īpašu iespēju. Tā vienkārši ir,” dzīvi viegli tver Maira.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm