tv3.lv

Vai šogad ”Eirovīzijā” uzvarēs Lietuva? Kaimiņu potenciālā eirodziesma jau lauž “YouTube” rekordu

Eiropas valstis sāk aktīvi gatavoties ”Eirovīzijas” konkursam, kurš, pagājušogad atcelts ierobežojumu dēļ, šogad, kā bija iecerēts, notiks Nīderlandē. Lietuviešu potenciālie pārstāvji ”The Roop” atrādījuši savu konkursa dziesmu, un tā momentāni lauzusi Lietuvas “YouTube” rekordu – pagājušās nedēļas beigās izdotās jaunās dziesmas ”Discoteque” video divu dienu laikā noskatās vairāk nekā miljons reižu. Vai dziesma patiks arī Eiropai?

2021. gada 25. janvārī 11:20

Ar šo dziesmu grupa piedalīsies Lietuvas ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālā, kas notiks 6. februārī.

Lai gan līdz konkursa fināla tiešraidei ir divas nedēļas, jau tagad dziesmai tiek piešķirta liela uzmanība, kas sniedzas pāri Lietuvas robežām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nedēļas nogales laikā “YouTube” vietnē ir ievietoti vairāk nekā 80 reakciju video, kuros fani no visas pasaules dalās ar saviem pirmajiem iespaidiem. Dziesma patlaban ir klausītākā Lietuvā ”Spotify” mūzikas straumēšanas vietnē.

”The Roop” ar dziesmu ”On fire” uzvarēja pagājušā gada ”Eirovīzijas” dziesmu konkursu Lietuvā, taču pandēmijas dēļ konkurss tika atcelts.

Jau pagājušogad bukmeikeri ”The Roop” paredzēja uzvaru konkursā, un izskatās, ka arī šā gada dziesmai ir tas pats potenciāls. Taču vispirms vēl jānokļūst līdz konkursam. Atšķirībā no Latvijas, kura konkursam automātiski deleģējusi pagājušā gada uzvarētāju Samantu Tīnu, Lietuva rīko jaunu atlasi.

Taču ”The Roop” kā pagājušā gada uzvarētāji iegūst iespēju vēlreiz piedalīties nacionālajā atlasē, šoreiz apejot atlasi un pusfinālu, pa tiešo nokļūstot konkursa finālā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Discoteque” pieejams visas straumēšanas platformās . Dziesmas oficiālo video, kuru veidojis godalgots Lietuviešu režisors Saulijus Baradinskas.

Dziesmas klipā redzamās dejas soļi radušies iedvesmojoties no leģendārā Lietuviešu basketbola spēlētāja Arvīda Saboņa (Arvydas Sabonis).

Aizvadītajā gadā grupa The Roop bija viena no straumētākajām grupām Lietuvā, savukārt dziesma ”On Fire” teju pārspējusi 6 miljonu klausījumu robežu vietnē ”Spotify”.

Dziesmas video skatījumi sniedzas pāri 9 miljoniem. Lietuvas mūzikas gada nozīmīgākajā pasākumā M.A.M.A (ekvivalents Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvai ”Zelta Mikrofons”) grupa ieguvusi 5 nominācijas un dažas nedēļas atpakaļ Lietuvas Nacionālā Radio un Televīzijas balvu – Gada Vēstnieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm