tv3.lv

Adriana Miglāne pastāsta par dzīvi ar veģetatīvo distoniju

Šovā “X Faktors” iepazītā dziedātāja Adriana Miglāne jau deviņus gadus cīnās ar veģetatīvo distoniju. Jauniete saņem daudz jautājumus saistībā ar slimību. Tāpēc ierakstījusi video, kurā izskaidro slimības ietekmi uz viņu un savas iekšējās sajūtas.

2020. gada 13. janvārī 18:10

Video Adriana ievietojusi sociālajā tīklā “Instagram” ar cerību, ka spēs izskaidrot slimību, kā arī parādīt citiem, kuri sirgst ar veģetatīvo distoniju, ka viņi nav vieni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziedātāja saka, ka veģetatīvā distonija izpaužas panikas lēkmju veidā un var uznākt jebkurā brīdī. Jauniete paziņo, ka distonija ir kas vēl nopietnāks par vienkārši panikas lēkmēm.

“Sākumā saskāros ar cilvēku nesaprašanu, jautājumiem – tev galva reibst, tev galva sāp, tev vajag apsēsties, atnest ūdeni? Problēma jau nav momentā, bet visā dzīvē kopumā. Lēkmes rodas no domām – sadomājies, sastresojies, sāk trīcēt rokas un kļūst slikti,” skaidro Adriana.

Mūziķe piebilst, ka lēkmes izraisa prāts, fiziski cilvēkam viss ir kārtībā, bet ir sajūta, ka kļūst slikti.

Adrianai bijis bail iet vienai uz lielveikaliem, nereti viņa izskrējusi no veikala, jo jutusi, ka kļūst slikti, meklējusi tuvāko izeju. Arī pasākumos bijis grūti, tāpat arī mājas, esot vienai, licies, ka paliks slikti.

Dziedātāja piedzīvojusi lielas un mazas lēkmes, deviņu gadu laikā tas viss noticis tik bieži, ka viņa varētu uzrakstīt grāmatu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Svarīgi, lai apkārt ir cilvēki, kuri saprot. Grūti, ja jāsaskaras ar cilvēkiem, kuri uzskata, ka sadomājies, ka tēlo. Parasti cenšos paskaidrot, pateikt, ka man palīdz ja samīļo un pasaka, ka viss būs kārtībā. Grūtāk saprast tiem, kuriem šīs slimības nav un paldies Dievam, ka nav. Slimība liek ikdienu dzīvot bailēs, grūtāk izbaudīt apkārt notiekošo,” tā Adriana.

Adriana uzskata, ka Latvijā pietrūkst cilvēku viedokļu, kuri neslēptu slimību, bet pastāstītu, kāda ir dzīve ar veģetatīvo distoniju, izglītotu līdzcilvēkus.

“Mēs neesam vieni. Mēs esam stiprāki par prātu. Esmu iemācījusies sadzīvot ar slimību, strādāju ar sevi, maksimāli nodarbinu prātu, lai izslēgtu visas baiļu sajūtas,” nobeidz Adriana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm