tv3.lv

“Dažbrīd liekas, kāda vispār jēga, ja neviens to nenovērtē?” Vienmēr pozitīvā Ieva Janiševa par ģimenes spēku savā dzīvē

Sākumā mēs viņu iepazinām kanāla TV3 šovā “Kāzu gūstā”, bet pēcāk tika parādīts savs talants “X Faktorā”, kur gan nekādi vērā ņemami panākumi netika sasniegti. Pagaidām. Rūgtums allaž smaidīgajai Ievai Janiševai joprojām iekšā sēž, bet nenoliedz, ka otrajā sezonā varētu mēģināt atkal. 

2018. gada 22. janvārī 15:38
Šova pamatsastāvā nesanāca tikt, bet ar to jau dzīve Tev nebeidzās. Ko esi sadarījusi līdz šim?

Jā, šova pamatsastāvā netiku, bet pēc “X Faktora” parādīšanās TV es saņēmu tik daudz komplimentu un labu vārdu. Es neko nenožēloju. Iepriekšējais gads man bija diezgan piepildīts notikumiem. Protams vēlos vēl vairāk, bet tas ir tikai laika jautājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nu, nu, pastāsti vairāk par savām aktivitātēm!

Uzreiz pēc “X Faktora”, sadarbojoties ar komponistu Lauri Valteru, tika izdota dziesma “Lūgšana”, kura iekļuva “Muzikālās Bankas” TOP 15 un noturējās 3 nedēļas. Pagājušā gada novembrī piedalījos konkursā “Kauņas Talanti 2017”, kur pulcējās dalībnieki no vairāk nekā 20 valstīm. Tur ieguvu konkursa direktores specbalvu – mikrofonu, kas tagad manos koncertos ir neaizvietojams palīgs. Piebildīšu, ka šajā konkursā, kur konkurence bija milzīga, žūrijā bija jau atzinību ieguvuši mūziķi, komponisti no dažādām valstīm, un tādu atzinību, komplimentus un motivāciju strādāt tālāk es neesmu ieguvusi nevienā projektā Latvijā. Tas liek aizdomāties, cik daudz mēs novērtējam paši savus censoņus un ko mēs īsti gribam no viņiem redzēt un dzirdēt.

Pirms Ziemassvētkiem man bija tas gods piedalīties skaistā, emocionāla projektā, kur, sadarbojoties ar Andri Ābelīti un Borisu Rezņiku, kā arī ar tik daudz jau sabiedrībā zināmām Ievām, kā piemēram, Ieva Bondare, Ieva Sutugova, Ieva Akuratere, Ieva Duļevska, Ieva Gulbiņa u.c., tika ierakstīta skaista dziesma – “Dāvana Ievai”.

Ap šo laiku arī notika Tevis rīkoti labdarības koncerti.

Jā, decembrī, sadarbojoties ar Ķekavas novada fondu, notika 4 labdarības koncertsērijas koncerti “No sirds uz sirdi”, kuru idejas autore esmu es. Koncerti notika visā Ķekavas novadā – Katlakalnā, Daugmalē, Baložos un Ķekavā. Visos šajos koncertos tika vākti līdzekļi bērniem ar īpašām vajadzībām vasaras nometnei 2018. gadā. Katrā koncertā uzstājās kāds no vietējiem kolektīviem, kā arī, ar īpaši izveidotu programmu uzstājos kopā ar mūziķiem – Paulu Arnicānu (ģitāra), Ati Orniņu (basģitāra), Matīsu Uškānu (sitaminstrumenti), Greisu Kristīni Peremotu un Didzi Sosti (klavieres).

Kā arī jau trešo sezonu strādāju Baložu pilsētas kultūras centrā, kur vadu jauniešu ansambli “Vivo”, kā arī 2017. gada rudenī izveidoju savu bērnu popgrupu “Anima”, kas darbojas Baložu pilsētas vidusskolā.

Tevi gan, manuprāt, ir grūti sarūgtināt, bet vai pēc tam, kad saprati, ka “X Faktorā” šovā tomēr netiksi, nebija sāpīgi?

Teikšu tā, tas bija sāpīgi, protams. Un tas būtu sāpīgi jebkuram mūziķim, dziedātājam, kurš cenšas paša spēkiem sasniegt to, ko no sirds vēlas darīt. Sarūgtināja šova pēdēja atlase, kur arī tālāk netiku. Man tas viss šķita tik “netīri” no šova veidotāja puses. Varbūt jau tā nebija, bet esmu cilvēks, kuram ir svarīgi, lai viss būtu godīgi un atklāti. Apzinos, ka ne vienmēr tas ir iespējams, tāpēc arī samierinos ar šova veidotāju darbu un neko nenožēloju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpini arī pati koncertēt, uzstāties?

Protams, ka turpinu. Bez mūzikas mana dzīve nav iedomājama. Protams, reizēm uznāk domas, ka neviens jau tā pat to nenovērtē un vai vispār ir jēga? Bet pēc koncertiem, pašas organizētiem pasākumiem vienmēr saprotu, ka ir un vienmēr būs.

Kad varam gaidīt kādu dziesmu, koncertu, albumu?

Ar dziesmu komponēšu es pati diemžēl neaizraujos, lai gan cenšos sevi pārvarēt, izkāpt no savas komforta zonas un mēģināt ko skaistu radīt arī pati, tāpēc ir grūti pateikt konkrētu laiku, bet tas, ka būs, tas noteikti. Par koncertiem – tikko, 21.janvārī, izskanēja pēdējais jau pieminētais manis organizētais labdarības koncerts. Priekšā ir daudz pasākumu, projektu, konkursu, kuri būs jau tuvākajā laikā. Piebildīšu, ka šogad kā bekvokāliste piedalīšos “Eirovīzijas” nacionālajā atlasē un kopā ar Katrine Lukins uz skatuves kāpšu jau 17.februāra vakarā.

Kā vispār raugies uz 2018. gadu? Kādi plāni? Vai neplāno sevi pierādīt nākamajā X Faktora sezonā?

Uz 2018. gadu es raugos ar ļoti lielu ieguldīto darbu, projektiem, koncertiem, konkursiem, organizētiem pasākumiem un jā, iespējams, arī ar dalību “X Faktorā”, bet par to lēmumu vēl neesmu pieņēmusi. Pieredzei tas noteikti būtu tā vērts, bet censties ko kādam pierādīt? Žūrijai? Nezinu gan!

Ja Reinim es neiepatikos, vai šogad mēģināt pierādīt pretējo? Nedomāju gan. Es esmu tāda, kāda es esmu, un nekad man nav bijusi doma mainīties, lai tikai kādam izpatiktu. Bet pieredzei un satikt tik daudz lieliskus, muzikālus cilvēkus, tā dēļ vien ir vērts piedalīties, un viens nu ir skaidrs – šogad dalību “X Faktorā”, ja tāda būs, ņemšu daudz vieglāk. Nebūs ne asaru, ne pārdzīvojumi. Tam nav jēgas.

Kā klājas ģimenei – vīram, meitai?

Man ir lieliskākā ģimene kāda vien var būt. Mans vīriņš un meitiņa, mana mamma, kuras dēļ es vispār nebūtu tur, kur esmu, un mans tētis Juris. Viņi mani atbalsta ik visā. Gan, kad ir viegli, gan tad, kad ir grūti, un liekas, ka visam atmetīšu ar roku. Redzēt viņus sēžam pirmajā rindā ir labākais, kas var būt. Noorganizēt labdarības koncertus nepavisam nav viegli. Savu vīru esmu izkomandējusi darīt šo un šo. Ak, tagad atskatoties, viņa pat palika žēl, bet es zinu, ka viņš visu darīja ar vislielāko mīlestību. Viņi ir tie, kuru dēļ ir vērts censties un strādāt ar vien vairāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm