tv3.lv

Dziedātāja Jeļena Matule uzsākusi cīņu ar liekajiem kilogramiem

Dziedātāja, šova “X Faktors” pretendente Jeļena Matule, apņēmusies tikt vaļā no liekajiem kilogramiem. Ļena izlēmusi sākt veselīgi ēst, samazināt ēdiena porcijas un pat pievērsties aktīvam dzīvesveidam, lai iegūtu savu sapņu augumu. Māksliniecei skapī stāv viņas mīļākā kleita, kura vairāk neder. Mērķis ir atkal justies skaistai un spēt uzvilkt mīļāko kleitu.

2019. gada 3. janvārī 10:24

Jeļena apzinās savus liekos kilogramus un grib no tiem tikt vaļā. Ne reiz vien māksliniece mēģinājusi ieturēt diētu, bet tas viņu mocījis un redzamus rezultātus parasti neizdevās sasniegt. Nevar noliegt arī faktu, ka diētas beigās visi zaudētie kilogrami ātri vien atgriezušies savās vietās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nu dziedātāja izlēmusi izmēģināt interesantu “online” maratonu, kuru organizē un vada Īrisa Oganesjana.

“Izpildot dažādus uzdevumus, sāku labāk attiekties pret savu ķermeni, iemācījos precīzāk just savu ķermeni un tajā notiekošos procesus. Izveidoju labākas attiecības ar ēdienu, nu es to patiešām izbaudu. Sāku ēst mazāk, atšķirt patiesu izsalkumu no mierinājuma vai aizsargmehānisma, kas liek ēst,” sarunā ar portālu Skaties.lv skaidro Jeļena.

Ciemos pie Jeļenas Matules. Ļenas dzīvoklī saldumu slēpšana izvērtusies par tradīciju

Jeļena apzinās, kāpēc vēlas ēst un prot izvērtēt, vai jāēd tagad, vai tomēr nē! Māksliniece vēlas valdīt pār vēlmi ēst, ne ļaut vēlmei valdīt pār sevi.

Pārsvarā Ļena gatavo pati. Kad ir ļoti saspringts grafiks, kad nav laika gatavot, viņa ēd ārpus mājas. Gatavojot mājās, dziedātāja cenšas apvienot veselīgā uztura principus ar “mammas vai vecmāmiņas” kulinārijas stilu.

“Nekad neesmu bijusi saldo, dzirkstošo dzērienu piekritēja. Sulas no pakām, konfektes, čipsi un bulciņas – varu mierīgi iztikt bez tā. Jā, dažreiz sagribas ko saldu, bet cenšos atturēties un remdēt savu “kārumnieci” ar kādu augli. Makaroni – ļoti reti un tikai pilngraudu. Mērces mājās ir, bet es tās neēdu, vairāk pievēršos augu garšvielām, pat krējums manā ēdienkartē ir retums,” tā Jeļena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzsākot jauno dzīvesveidu, arī kartupeļi kļuva par lielu retumu. Pirms gatavošanas tie vienmēr nomizoti pastāv ūdenī, lai izvadītu lieko cieti.
Arī trekna gaļa nekad netiek ēsta, desa ledusskapī ir rets viesis. Burgeri un picas tiek ēstas tikai reizi mēnesī.

Video: Jeļena Matule pēc neveiksmes “X Faktorā” uz skatuves ar cirvi saskalda krēslu

“Visbiežāk manā šķīvī ir svaigi vai sautēti dārziņi un gaļa. Mīļākais našķis bijis un paliek siers, bet arī to es neēdu katru dienu, trekns taču,” jaunā dzīvesveida detaļas atklāj Jeļena.

Viss nosauktais ir kļuvis par normu. Dziedātāja pozitīvi mainījusi savus ēšanas paradumus. Kādreizējos ēdiena izvēles kritērijus Jeļena reiz sauca par sabalansētiem, kaut gan tā īsti nebija. Nu viņa atsakās no liekā un ir solīti pietuvojusies veselīgam dzīvesveidam.

“Arī porciju izmēri ir samazināti. Pat gribot papildporciju, cenšos maksimāli ieturēt pauzi, lai vēlme pēc ēdiena pati pāriet. Tas palīdz,” atklāj Jeļena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jeļena apzinās, lai zaudētu vēl vairāk svara, ir jāsāk kustēties. Jāatsāk sportot, kaut gan īpaši sportiska viņa nekad nav bijusi. Sports būs nākamais izaicinājums.

“Iespējams, atsākšu dejošanu, lai nebūtu jāsvīst sporta zālē. Dejot man vienmēr paticis un dejojot ir laba slodzīte, tā palīdzēs mazināt svaru. Aicinu ikvienu sākt Jauno gadu ar pievēršanos veselīgam dzīvesveidam,” nobeidz Jeļena.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm