Grēta Grantiņa par jauno albumu: pie vienas dziesmas varēs padejot, pie otras padomāt, pie trešās – ļauties emocijām

10. novembrī klajā nāk dziedātājas, šova “X Faktors” uzvarētājas Grētas Grantiņas pirmais albums “Vēl aizvien manos sapņos”. Pēc uzvaras šovā Grēta noslēdza līgumu ar ierakstu kompāniju “Universal Music Group”, kas turējusi savu vārdu un piepilda mākslinieces muzikālos sapņus.

2022. gada 10. novembrī 10:37

Sarunā ar portālu tv3.lv Grēta stāsta, ka grūti aptvert, ka albuma prezentācijas pasākums jau ir aiz muguras. Notikums sagādājis lielu prieku un ilgi viņa nav varējusi aptvert, ka tas patiesi ir viņas pasākums, kā nekā, nav pagājis pat gads kopš uzvaras. Bijis milzīgs satraukums, bet pozitīvs!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stāstot par dziesmu tapšanu, Grēta atklāj, ka viņai palīdzējusi mūziķu komanda, kuri viņas idejas palīdzējuši aizvest, līdz tam skanējumam, kas dzirdams albumā. Pati māksliniece neraksta dziesmas, neskatoties uz to, albuma ir dziesmas, kas saistās ar viņas dzīves stāstiem, bet lielākā daļa tapusi, iedvesmojoties no citiem.

Mini albumā ir septiņas dziesmas latviešu valodā, lai ikviens visu saprastu un spētu atrast ko savu.

“Mūzikai ir tik daudz pielietojumu – ar to var izlādēt emocijas, pie tās var dejot, varbūt kāda no manām dziesmām ir perfektā soļošanas ritmā un palīdzēs sakrāt vajadzīgos dienas soļus. Vēlos, lai cilvēki tās izmanto jebkādai savai vajadzībai un to izbauda,” smaida Grēta.

Pirmajās divās radošajās sesijās mūziķus Grētai sameklēja “Universal Music Group” pārstāvji, toties ar albuma producentiem dziedātāja sastrādājās, veidojot pirmos divus singlus. Pēdējā radošajā nometnē viņa jau zinājusi, kuri ir tie cilvēki, ar kuriem viņai ir viegli strādāt vienā komandā. Tā pamazām izkristalizējas “savi” muzikālie cilvēki.

Šova uzvarētāja priecājas, ka albums atklāj dažādu emociju gammu, būs gan pie kā padejot, pie kā padomāt un pie trešās, iespējams, varēs atcerēties kādu emocionālu momentu un ļauties emocijām. Ikdienā mūs visus pārņem dažādas emocijas – no prieka līdz bēdām, arī albums nav ieturēts vienā emociju gammā.

Domājot albuma nosaukumu, bijis grūti atrast vienu vārdu, kas raksturotu visas dziesmas, tāpēc Grēta vēlējusies, lai nosaukums atspoguļo to, kā viņa jūtas saistībā ar iespēju ierakstīt albumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamais solis mūzikā, ko vēlas sasniegt Grēta, ir ierakstīt pilnu albumu, tāpat ir skatuves, uz kurām viņa vēlas uzstāties un muzikālie pasākumi, kuros viņa vēlas piedalīties. Māksliniekiem ir būtiski uzstāties, dāvāt mūziku, emocijas apkārtējiem, to vēlas arī Grēta.

Daudzi mākslinieki neaprobežojas ar dalību pašmāju šovos, bet plāno iekarot vēl citu valstu talantu šovus. Dziedātāja vēl tam nav gatava, bet noslēpumaini paziņo, ka nesaka – nekad! Varbūt pēc laika viņa pamēģinās, jo tas dotu citu pieredzi un iespējas.

Kā savu muzikālo elku, no kura iespaidoties, iedvesmoties Grēta nosauc dziedātāju Bejonsē. Dīva ir bijusi nozīmīga latviešu dziedātājai jau kopš bērnības un caur viņas mūziku šova uzvarētāja patiesi iemīlējusi to sajūtu, kas rotas, klausoties mūziku.

2021. gada nogalē Grēta uzvarēja šova “X Faktors” ceturtajā sezonā un pievienojās “Universal Music Group” mākslinieku saimei. Uzvara mūziķei sniedz iespēju piepildīt muzikālos sapņus, kā arī papildināja krājkasīti ar 10 000 eiro. Daļa iztērēta ceļojumā ar mazo brāli, pārējais tika nolikts malā muzikālajai attīstībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm