tv3.lv

"Jūtu, ka mani bieži vien neciena, ja runāju krievu valodā." "X Faktorā" sevi piesaka 17 gadus vecā baltkrieviete Ksenija Pravdina

“X Faktora” televīzijas atlasēs sevi spilgti pierādīja septiņpadsmit gadus vecā Ksenija Pravdina. Jauniete jau pusotru gadu dzīvo Latvijā, bet ir dzimusi un uzaugusi Baltkrievijā. Ksenija iemīļojusi Latviju un šeit jūtas kā mājās.

2019. gada 19. jūlijā 10:51

Sarunā ar portālu Skaties.lv Ksenija atklāj, ka pirms pusotra gada kopā ar vecākiem pārvākusies uz Latviju. Sākumā tas darīts vecāku darba dēļ, bet vēlāk pieņemts lēmums palikt uz dzīvi Rīgā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekskluzīvi! Ciemos pie “X Faktora” uzvarētājas Kattie Baltkrievijā

“Nekur nav teikts, ka dziedātāji, kuri jau ko sasnieguši mūzikā, nevar piedalīties.” Alekss Silvērs par dalību “X Faktorā”

Topošā dziedātāja paziņo, ka viņai nebija grūti uzsākt dzīvi citā valstī. Viņa bijusi priecīga par iespēju iegūt jaunus draugus un iepazīt citu kultūru.

Vairums Ksenijas draugu nu ir latvieši, bet labākā draudzene palikusi vēl no dzīves Baltkrievijā. Jaunietes sazinās un cik bieži vien iespējams arī tiekas.

“Mācos latviešu skolā. Visas mācības, kontroldarbi man ir latviešu valodā. Sākumā tulkoju vienu grāmatas lapaspusi vairāk nekā stundu, bet nepadevos un nu jau labi runāju latviešu valodā,” priecājas Ksenija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolniecei daudz palīdzējuši klasesbiedri, kuri tulkojuši vielu, lai viņa visu saprastu, tas palīdzējis Ksenijai ne tikai apgūt valodu, bet arī saņemt labas atzīmes.

Ksenija lepni saka, ka jau pirmajā pusgadā, dzīvojot Latvijā, viņa saņēmusi tādas pašas atzīmes kā Baltkrievijā. Sekmes valodas neprasmes ietekmē nepasliktinājās.

“Man Latvijā ļoti patīk. Cilvēki ir atklāti, viegli atrast kopīgu valodu. Pat uz ielas, ko pajautājot, vienmēr saņemu palīdzību. Tā notiek arī Baltkrievijā, bet Latvijā cilvēki ir vēl atsaucīgāki,” tā Ksenija.

“Nevienam nenovēlu piedzīvot sāpes, kuras jutu pēc neveiksmes pagājušā gada krēslu izaicinājumā.” “X Faktorā” atgriežas Jeļena Matule

“X Faktora” Rīgas atlasē žūriju pārsteidz 16 gadus vecā Nora, kura mācās skolā un paralēli strādā pilnas slodzes darbu

“X Faktora” pretendente ir saskārusies arī ar latviešu neiecietību pret cilvēkiem, kuri runā krievu valodā, tāpat izjūt krievvalodīgo negatīvismu pret latviešiem. Tas attiecas uz indivīdiem, ne visiem iedzīvotājiem.

“Uzskatu, ka nav nozīmes kādā valodā cilvēks runā, galvenais, lai mēs viens otru saprastu. Visi dzīvojam uz zemes un visi esam cilvēki. Jūtu, ka mani bieži vien neciena, ja runāju krievu valodā, domāju, ikviens ir pelnījis cieņu un sapratni,” aizdomājas Ksenija.

Skolniece ciena visus cilvēkus, ja viņu nesaprot latviski, viņa var pateikt krieviski, angliski, baltkrieviski vai vāciski, galvenais ir rezultāts.

“Nenoliedzu, saskaroties ar šo neiecietību, es jūtos slikti, bet esmu sapratusi, ka šādās situācijās galvenais ir neatbildēt ar negatīvismu, bet palikt pozitīvai,” nosaka Ksenija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ksenija sākusi apmeklēt vokālās nodarbības vienpadsmit gadu vecumā. Sākumā mamma piespiedusi, vēlāk viņa pati novērtējusi jauniegūtās prasmes.

Skolniece domājusi, ka prot dziedāt un nodarbības nav vajadzīgas, bet mammai, redzot, ka meita sapņo par “Eirovīziju” un cenšas rakstīt dziesmas, radās doma par talanta izkopšanu.

“Pēc uzstāšanās “X Faktorā” biju uztraukusies. Lai nomierinātos vienmēr noskaņojos uz elpošanu un tad lēnām iemantoju mieru. Zinu, man vēl daudz jāstrādā, bet esmu gatava darbam,” nobeidz Ksenija.

Kā Ksenijai Pravdinai veiksies šovā “X Faktors” skaties jau šajā rudenī! Tev ir iespēja atbalstīt dalībniekus, apmeklējot “krēslu izaicinājumu”! Piesakies ŠEIT!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm