tv3.lv

Latvijas ”X Faktora” talantu blice uzvar “a capella” konkursā Krievijā un pārved mājās 16 tūkstošus eiro!

Vokālā grupa ”Insomnia”, kuras sastāvā ir šovā ”X Faktors” iepazītie mākslinieki – Roberts Memmēns un Anna Ušakova, ir atgriezusies no Krievijā notiekošā “a capella” grupu konkursa ”Moscow Spring A capella”. Muzikālā apvienība savā kategorijā ieguvusi otro vietu un atvedusi mājās 16 tūkstošus eiro!

2019. gada 16. maijā 12:15

Grupas dziedātājs un menedžeris Gustavs Melbārdis sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj, ka ”Moscow Spring A capella” ir viens no vērienīgākajiem “a capella” mūzikas festivāliem, konkursiem visā pasaulē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla laikā uzstājās 200 grupas no četrdesmit piecām pasaules valstīm. Maskavā bija izvietotas četrdesmit piecas skatuves uz kurām grupas sniedza koncertus. Dienas laikā muzikālās apvienības uzstājās trīs vai pat četras reizes, izpildot 25 minūšu garu programmu.

”Festivālā grupas izpildīja pašu izvēlētas dziesmas no sev mīļiem mūzikas žanriem. Grupu ”Insomnia” ļoti saista populārā mūzika, gospelis un džezs. Mūsu izpildītās dziesmas aranžēja Roberts Memmēns, kurš veidoja septiņbalsīgas aranžijas, kas nav standarts “a capella” žanram,” stāsta Gustavs.

Gustavs neslēpj, ka brīvā laika bijis salīdzinoši maz. Visu laiku bijuši koncerti, un, pat pastaigājoties pa Maskavu skanējušas dziesmas, kā nekā Maskavas centrā bija izvietotas skatuves.

”Insomnia” dzīvoja viesnīcā, kurā mitinājās visas festivāla grupas. Vakariņu zālē bija izvietota skatuve un ikviens muzikālais sastāvs varēja priecēt pārējos māksliniekus ar performancēm.

Video: ”X Faktora” dalībnieki apvienojas un izveido vokālo grupu ”Insomnia”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā bija iespēja iegūt kontaktus un mācīties jau no pieredzējušām grupām. Kā piemēru Gustavs nosauc vokālo grupu ”Six Appeal”, kuru bija iespējams dzirdēt ”Oskara” balvu pasniegšanas ceremonijā.

”Neskaitāmie koncerti deva mums iespēju izaugt kā kolektīvam. Ne tikai muzikāli, bet arī kā sastāvam, iegūt kopējo sajūtu, kas vēlāk uz skatuves parāda, cik ļoti grupa ir saliedējusies,” tā Gustavs.

”Insomnia” sajūsminājās, redzot grupas no Indijas, Korejas, Amerikas, Austrālijas, Ķīnas un pārējām valstīm. Ikvienas valsts mākslinieki parādīja arī savus kultūras pamatus, to kas viņi ir.

No sešdesmit grupām, kuras uzstājās ”Insomnia” kategorijā vokālā apvienība spēja izcīnīt otro vietu un balvā ieguva mazliet vairāk nekā 16 tūkstošus eiro!

Mākslinieki priecājas, ka nu ir iespēja veidot kvalitatīvu mūziku, īstenot muzikālās idejas.

”Uzvara deva papildus ticību saviem spēkiem, tam, ka mūsu sastāvs var pastāvēt. Gribam parādīt, ko ar sparu un enerģiju spēj paveikt jaunieši Latvijā “a capella” žanrā,” priecājas Gustavs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

25.maijā ”Insomnia” uzstāsies Rīgas Doma kora skolas jubilejas koncertā, toties 3.jūnijā uzvedumā ”Es esmu”, kas norisināsies mūzikas namā ”Daile”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm