tv3.lv

Markus Riva: par spīdīgajām žaketēm, emocijām aizkulisēs un savām favorītēm ”X Faktora” trešajā sezonā

Ar tikpat patīkamu satraukumu kā dalībnieki “X Faktora” trešās sezonas pirmo tiešraidi gaida šova vadītājs – mūziķis Markus Riva. Skaties.lv satika Marku aizkulisēs, piemērot pirmās tiešraides smokingu.”Šosezon vairs nekādas spīdīgās žaketes, man jau 33,” joko Markus. Sirsnīgā sarunā ar Skaties.lv mūziķis atklāj, ko pats gaida no “X Faktora” sezonas un par kuriem māksliniekiem īpaši turēs īkšķus.

2019. gada 3. novembrī 14:00
Trešā sezona, un šova vadītājs atkal Markus Riva. Tu jau esi kļuvis par tādu kā “X Faktora” firmas zīmi.

Jā, prieks, ka ir trešā sezona un nav nomainījuši vadītāju (smejas). Prieks, ka man uzticas un, jā, ir tāds tiešām foršs satraukums pirms tiešraidēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet pastāsti vairāk – kas tur ar tām spīdīgajām žaketēm? Jau atlases raidījumu un “krēslu” izaicinājuma skatītāji pamanījuši, ka esi pamainījis savu “X Faktora” stilu.

Nekad nesaki nekad, bet, jā, uz trešo sezonu gribas ko pamainīt un pašam pamainīt. Laiks rādīs – priekšā septiņas tiešraides. Bet man prieks, ka cilvēkiem ir intriga arī par to, ko es uzvilkšu (smejas).

Tu nupat teici – “nekādas spīdīgās žaketes, jo man jau 33″…

(Smejas) Nē, nē, tam nav nekādas saistības ar vecumu. Arī 60 gadu vecumā es mierīgi varētu uzvilkt spīdīgo “X Faktora” žaketi, protams, ja man vēl derēs un kodes nebūs saēdušas.

Tu pats sev veido tiešraižu stilu vai stilisti?

Jā, es pats, un spīdīgās žaketes ir absolūti manas.  Tas ir “X Faktora” koncepts – tās tiešraides ir svētki, kad saposties. Arī dalībniekiem – viņi atnāk uz atlasēm vienkārši, tad ir “krēslu izaicinājums”, arī skatuve jau lielāka, un tad ir tiešraides, kas ir svētki, uz kuriem visi sapošamies: ir tauriņi, žaketes, Aijai kleitas.

Neliekuļojot – arī tev tiešraide ir svētki? Liekas – tikai vēl viens darbiņš tavā saspringtajā grafikā.

Jā! Es tiešām ļoti gaidu un priecājos, ka būs atkal tās septiņas tiešraižu nedēļas līdz Ziemassvētkiem. Tas gada tumšais periods paskries tik ātri, jo būs “X Faktors!

Un būt klāt tam visam procesam, vēsturiskajam brīdim, kad dzimst jaunas zvaigznes. Es to ļoti gaidu.

Pirms “X Faktora” biji paņēmis garāku atvaļinājumu, lai smeltos enerģiju.

Jā, es biju atpūtā. Gadu nekur nebiju izbraucis ilgākā atpūtā, tāpēc veselu mēnesi ceļoju pa Ameriku. Reizē gan sanāca arī radoši pastrādāt, bet primārais bija atpūsties, uzkrāt spēkus, “apcepties” (smejas).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tad uzreiz varam paskaidrot skatītājiem, kāpēc tiešraidē novembra sākumā būsi tik brūns iededzis.

Jā, tas ir īsts iedegums – uz solāriju es vairs neeju jau vairākus gadus, jo tas ir slikti mūsu ādai. Bet vienmēr cenšos atrast tās divas nedēļas gadā, kad atslēgties no visa un pabaudīt sauli.

Atslēgties tev noteikti nepieciešams – šķiet, ka citādi tu strādā bez brīvdienām. Kas tev šobrīd vēl aktuāls, paralēli”X Faktoram”? Drīz jau noteikti sāksies diskusijas par to, vai Markus Riva šogad būs “Eirovīzijā”.

Par “Eirovīziju” idejas ir un padoties negribas – domāju, ka to cilvēki gadu gaitā jau ir sapratuši – Markus nebūs tas cilvēks, kurš padosies (smejas).

Bet, jā, šobrīd arī pavisam drīz man būs jauna dziesma latviešu valodā, un ļoti labi sokas mūsu duetam ar Dināru Rudāni “Kamēr vien mēs esam”.

Liels prieks, ka duets izrādījies tik veiksmīgs – cilvēki jau raksta un grib uz nākamā gada kāzu sezonām, lai mēs izpildām šo dziesmu, lūdz atļauju dejot valsi pie šīs dziesmas. Tas ir ļoti forši, ka šī dziesma daudzus uzrunājusi.

Varbūt kāds no šīs sezonas “X Faktora” dalībniekiem dziesmu izpildīs uz skatuves? Busuļa dziesmas šovā izpildītas vairākkārt, bet tavas laikam vēl neviens nav dziedājis.

Es par to būtu ļoti priecīgs!

Par dziesmām runājot, pagājušos gados par vienu no šova “naglām” kļuva žūrijas kopdziesma: Busuļa, Sējāna un tava sadziedāšanās -“Tu esi labākais” un “Es tev šodien teikšu jā”. Vai top arī trešās sezonas žūrijas kopdziesma?

Es domāju, ka kaut kas tāds ir procesā, lai gan nekas konkrēti runāts nav. Bet parasti jau tā dziesma “dzimst” tajā procesā – kad ir tiešraides, radušies iekšējie joki, jo tas jau ir tas, uz ko tā dziesma balstās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceru, ka dziesma būs – interesanti, ka mums šogad ir arī Marats, kurš, cerams arī piedalītos tās tapšanā, un varbūt arī Aija beidzot iedziedāsies.

Tev “X Faktorā” ir salīdzinoši emocionāli visgrūtākais dalībnieks – visi, kurus žūrija “izbrāķē” vai kuri tiek izbalsoti, steidz pēc tevis pie mierinājuma. Mums jau dalībnieki teikuši, ka Markus apskāviens ir vienīgais, kas palīdz nesabrukt pēc žūrijas “nē”. Kā ar tevi – vai īpaši pēc “krēslu” raidījumiem, kuros atraidīta tiek lielākā daļa, nejūties emocionāli iztukšots?

Ir tā, ka pēc tām filmēšanām esi piesūcies ar emocijām kā švamme. Aizbrauc mājās, gribas ieiet dušā un nevis noskalot emocijas, bet vienkārši ir sajūta, ka esi pārāk personīgi uztvēris to dalībnieku emocijas.

Es zinu, cik tas ir sāpīgi, kad tev pasaka to nē un nolauž tos spārnus. Bet svarīgi ir tajā brīdī nepadoties pavisam.

Es pats esmu lielisks piemērs tam, ka kaut kad pateikts “nē” ir sāpīgi, nepatīkami, bet nav iemesls neturpināt, jo, ja zini, ko tu gribi, tur, augšā, ar laiku viss saslēgsies tā, kā vajag.

Kā tev patīk šīs sezonas fināla 12 dalībnieki? Eksperti izdarīja pareizu izvēli?

Man šķiet, ka ir ļoti interesanti – citādāk, nekā pirmajās sezonās. Zināmā mērā pateicoties tam, ka šovam pievienojies Marats, grupu sadalījums ir citādāks. Ceru, ka žūrija šosezon gari nerunās un man nenāksies viņus bieži slāpēt un “iedzīt tempu”, jo tiešraide ir tiešraide – viss sadalīts pa minūtēm (smejas).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet, runājot par dalībniekiem, man ir liels prieks, ka šosezon ir pavisam jauniņie un nestandarta mākslinieki, jo “X Faktors” nav karaoke konkurss. Man pašam ļoti patiku, ja no tā iznāktu dalībnieki, kam ir savs koncepts, kuri raksta dziesmas un pēc tam nepazūd.

Arī pēc pirmajām sezonām var redzēt – ir mūziķi, kuri “X Faktorā” gūto izmanto, un ir tādi, kam nolaidušās rokas.

Kā tu uzskati – kuri ir tie veiksmes stāsti? Mēs mēdzam saņemt atsauksmes, ka visi no “X Faktora” tāpat esot pazuduši.

Tā varbūt kādam liekas, jo visiem jau gribas visu uzreiz un ātri. Tas pats Arturs Gruzdiņš – kādam varbūt liekas, ka viņš ir pazudis, bet viņš ir cīnītājs. Viņš strādā, es domāju, ka daudz par viņu dzirdēsim.

Arī “Tautumeitas” ir lielisks pierādījums tam, ka ar lielu darbu var jau braukāt tūrēs pa Latviju, “Baritoni”, “Radio trio”. Tas ir forši, ka mūziķi izmanto šo platformu.

Vai vari atklāt savus favorītus šajā sezonā?

Man ļoti patīk jauniņās “The Gardens”. Atceros, ka viena no šīm meitenēm piedalījās konkursā “Balss pavēlnieks”, kur es pirms kādiem četriem gadiem sēdēju žūrijā. Viņa bija vēl pavisam jauniņa, bet tā pārsteidza mūs visus! Man šķiet, ka viņa toreiz dabūja pirmo vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un tagad viņa ir “X Faktorā” – izaugusi un tā “spridzina”!

Viņas man ļoti patīk. Tāpat Diāna Paško – ļoti interesants tembrs. Bet ne tikai viņi. Man patīk, ka šosezon finālisti ir ļoti dažādi, nav viena tipāža džeki un meitenes. Būs ļoti aizraujoši.

Tie taču tavi topošie konkurenti cīņā par “Eirovīzijas” ceļazīmi un fanu sirdīm. Nebaida drusku, ka tik spoži jaunie talanti?

Nē (smejas). Tas ir tieši forši, ka ir konkurenti, un viņi jau būs vienmēr arī bez “X Faktora”. Man ir savi klausītāji, un nav jau tā, ka viņiem jāklausās tikai manu mūziku.

Tā mūzika jau tāpēc ir forša, ka vari klausīties un jūsmot par dažādiem māksliniekiem, arī te jau neviens nespiež balsot tikai par vienu – var just līdzi daudziem.

Pastāsti mums – kādas emocijas virmo aizkulisēs – kāda ir dalībnieku attieksme? Šosezon gaidāmi strīdi, intrigas vai draudzīga noskaņa?

Pats arī pirmo reizi esmu mēģinājumā ar visiem dalībniekiem, un varu tikai nojaust, kāda būs atmosfēra un kāda ir dalībnieku attieksme. To noteikti vairāk varēšu pateikt pēc šī vakara, pēc pirmās tiešraides.

Pagaidām man ir prieks visus satikt. Un uzreiz jau varu pateikt, ka “X Faktorā” intrigas un strīdi diez vai būs, te aizkulisēs ir draudzīga atmosfēra. Strīdi lai paliek seriāliem un citiem šoviem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un kā jaunie talanti uz tevi skatās? Baidās vai uztver kā savu čomu?

Nezinu (smejas). Pagaidām neesmu dzirdējis, ka kāds no manis baidītos, galvenais, lai neviens uz mani neuzmet lūpu. Mans uzdevums ir savākt visu kopā.

Pēc “X Faktora” grāmatas noteikumiem es nemaz nedrīkstu būt ar savu viedokli – esmu lojāls, pret visiem attiecos vienlīdzīgi, un tāds arī esmu, man tas nenāk grūti.

Nepalaid garām! “X Faktora” pirmā tiešraide jau 3. novembra vakarā TV3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm