tv3.lv

"Musulmaņi apzinās, ka mūsu reģiona sievietes ir viegli pierunājamas uz seksuālām attiecībām." Jeļenas Matules pieredze Arābu Emirātos

“X Faktorā” iepazītā dziedātāja Jeļena Matule gadu ir dzīvojusi Arābu Emirātos un muzicējusi klubā. Mūziķe uzvedusies tikumīgi, ievērojusi vietējās tradīcijas, un tas pasargājis viņu no kungu uzmācības. Lai neiekultos neplānotās situācijās, Jeļena aicina iepazīt kultūru, likumus, pirms doties uz kādu valsti.

2019. gada 17. janvārī 16:40

Jeļena, pirms braukt uz Arābu Emirātiem, bija uzzinājusi visu iespējamo informāciju par klubu, zināja, kādu samaksu saņems, kādi ir darba noteikumi un saprata, ka spēs tos izpildīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziedātāja neslēpj, ka ir lasījusi informāciju par mūziķi Māru Katarsku un viņas pārciestajām šausmām Ēģiptē. Tas māksliniecē radīja vēlmi izteikties par austrumu vīriešiem, kā nekā arī viņa gadu ir bijusi saskarsmē ar musulmaņiem.

“Musulmaņu kultūra ir tāda, ka viņi nekad neuztvers nopietni cilvēkus, īpaši sievietes, kuras nav musulmanietes. Viņi aplidos, stāstīs pasakas, piedāvās “zelta kalnus”, bet izveidojušās attiecības nekad neuztvers nopietni,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Jeļena.

Vadoties no pieredzes, Jeļena zina stāstīt, ka kopš 1991. gada uz Arābu Emirātiem un citām musulmaņu valstīm sāka braukt strādnieces no bijušajām PSRS republikām. Ātri vien vīrieši sapratuši, ka daudzas dāmas nav ar īpaši augstiem morāles principiem.

Dziedātāja Jeļena Matule Jaunajā gadā uzsākusi cīņu ar liekajiem kilogramiem

“Musulmaņi apzinās, ka mums ir cita attieksme pret attiecībām, pret seksu. Kungi zina, ka mūsu reģiona sievietes ir viegli pierunājamas uz seksuālām attiecībām, bez precēšanās,” tā Jeļena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķe gadu strādājot klubos, pamanījusi, ka meitenes, kuras dzied un dejo šādās izklaides vietās, parasti dodas uz šīm musulmaņu valstīm vienas, vienkārši, lai labi nopelnītu. Vīrieši uz viņām “mērķē”, jo apzinās, ka mākslinieces ir vientuļas, tāpēc ir viegli “aizmālēt” acis ar skaistām lietām, vārdiem.

To Jeļena izskaidro ar sieviešu vēlmi mīlēt, sajust mīlestību, atrast savu princi un izveidot skaistu, laimīgu dzīvi. Viņa Arābu Emirātos muzicēja kopā ar vīru, tas paglāba viņu no daudz neveiklām situācijām.

Jeļena informē, ka, braucot uz valstīm, kurās ir citādāki likumi, tradīcijas, ir jāstudē likumi, lai beigu beigās nenonāktu cietumā. Matule uzreiz nosauc piemēru, ja sieviete nav precējusies, bet stāvoklī, tas ir noziegums.

Dziedātāja uzskata, ka nezināšana neatbrīvo no sekām, tas ir tāpat, kā, ejot ciemos, mēs koridorā novelkam apavus, jo tā ir pieņemts.

“Kad biju Arābu Emirātos, bija gadījums, kad sievieti no Eiropas izvaroja viņas viesnīcas numuriņā. Tiesa atzina viņu pašu par vainīgu. Teica, ka sieviete ar savu izskatu izprovocējusi situāciju. Dāma valkāja īsus svārciņus, dekoltē, kas mūsu kultūrā liekas normāli, skaisti, bet viņiem tas viss tiek uztverts kā provokācija uz fiziskām attiecībām, izaicinājums. Turklāt, ja esi kopā ar musulmani un šādi ģērbies, tā ir necieņa pret mīļoto,” stāsta Jeļena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziedātāja Arābu Emirātos vienmēr bija drošībā, jo ievēroja likumus, tradīcijas, viņa jutās un uzvedās tikumīgi.

Vairākkārt Jeļena gājusi pa ielu, garā, platā kleitā ar piedurknēm, bet bez galvas segas un pie viņas stājušās mašīnas. Vīrieši aicināja uz kafiju, aicināja iepirkties, izteica kaudzēm komplimentus.

Drīz vien dziedātāja nopirka nacionālo tērpu un galvassegu, to visu viņa vilka virsū savām drēbēm un piedauzības, piedāvājumi beidzās.

“Patstāvīgie klienti redzēja, kā ģērbjos, ierodoties vai aizejot no kluba, bija pieklājīgi, redzēja, ka cienu viņu tradīcijas un likumus. Esmu droša, ja ir izstudēti likumi, nacionālās īpatnības, netiek provocētas situācijas, nekas slikts nevar notikt,” nobeidz Jeļena.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm