tv3.lv

Trio ”Limonāde” pirmsākumi veidojušies pie aukstās zupas

Trio ”Limonāde” apvienojušās dziedātājas – Ieva, Iluta un Kristīne. Mūziķes satikās pirms 14.gadiem un joprojām kopā muzicē. ”Limonāde” vēlas no bekvokāla dziedāšanas nokļūt priekšplānā un priecēt mūzikas mīļus ar savām kompozīcijām!

2019. gada 8. novembrī 9:30

”Limonāde” satikās gospeļkorī ”GG Choir”, kuru dibinājis dziedātājs Gunārs Kalniņš, tas noticis pirms četrpadsmit gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienu vakaru pēc ”Rīgas ritmu” festivāla dziedātājas aizgāja pie Ilutas ēst auksto zupu, sākušas sarunāties, dziedāt un tā radās doma par grupas izveidi.

Pirmās intervijas ar ”Busuļa meitenēm”: ”The Gardens”, ”Rozes” un ”Limonāde” sajutušas emociju salūtu

”Jau desmit gadus esam sieviešu kolektīvs. Acis, nagi, mati ir vietā, tātad sieviešu draudzība var pastāvēt. Esam pieauguši cilvēki, atliek sirsnīgi izrunāties, ja rodas kādas problēmas,” sarunā ar portālu ”Skaties.lv” stāsta ”Limonāde”.

”Limonāde” sāka dziedāt bekvokālu neapzināti, Intara Busuļa bekvokālistes ”Ladys sweet” netika uz diviem no koncertiem un piedāvāja ”Limonādei” sevi aizvietot, tā sākās ”X Faktora” dalībnieču ceļš fona vokāla pasaulē.

Desmit gadu ciklu bekvokāla pasaulē mūziķes iesāka ar Intaru Busuli un nu arī ar Intara palīdzību dziedātājas cenšas “iekāpt” jaunā karjeras posmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Laiks skrien tik ātri. Sākām dziedāt fona vokālu – mūs aicināja iesaistīties dažādos projektos un tas ātri vien kļuva par maizes darbu. Darījām visu ar sirdi un dvēseli, bijām ieciklējušās uz darbu un bekvokālam veltījām visu savu enerģiju,” desmit gadus bekvokāla dziedāšanā skaidro ”Limonāde”.

Dziedot fona vokālu, jādarbojas dažādos mūzikas stilos, viss ko ”Limonāde” darīja – viņām patika, bija tuvs, tad nāca apjukums un jautājums – kas esam mēs pašas?

Sekoja pusotra gada pauze, kuras laikā mūziķes pievērsās solo projektiem, ģimenes dzīvei un meklēja sevi muzikāli.

Pauzes laikā Iluta paspēja startēt ”Eirovīzijas” atlasē, pēc tam viņa palikusi stāvoklī un kļuvusi par māmiņu, tad Kristīne piedalījusies ”Eirovīzijas” atlasē un apprecējusies, toties Ieva šajā laikā divreiz kļuva par māmiņu.

”Pauze bija produktīva, izveidojām ģimenes, sakārtojām prātus, nu esam gatavas lielām lietām. Kā darīt lielas lietas, ja nekārtība ”skapī”?” aizdomājas ”Limonāde”.

Runājot par nākotnes plāniem un bekvokāla dziedāšanu, meitenes neslēpj, ka nespēs atteikties no projektiem, ja kāds liksies sirdij tuvs, bet viņas vēlas atrast vidusceļu, lai būtu balanss un spēks darboties arī kā trio.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Jāmāk izbalansēt visu, citādi nekādi. Muzikāli arī iztukšojamies, kad visu enerģiju atdodam citiem projektiem, pašām uzreiz nav nekāda prieka un entuziasma. Viss, ko gribas, ir izslēgt radio, uzlikt seriālu un skatīties kustīgas bildītes. Vairāk kā nedēļu tādā režīmā gan nē, tad sākas depresīvas domas, par to, ka nevienam neesi vajadzīgs un neko neproti,” aizdomājas ”Limonāde”.

Trio mērķis ”X Faktorā” ir labi sevi parādīt, iegūt jaunu elpu un apskatīties uz sevi no citas šķautnes.

”Vēlamies parādīties kā grupa, ne kā fona vokāls. Gribam iemācīties uzstāties kā trio. Daudzi uzskata, ko mēs ar tādu pieredzi meklējam šovā, bet ir liela atšķirība starp solo dziedāšanu un bekvokālu. Tie ir pilnīgi citi uzdevumi,” prāto ”Limonāde”.

Trio uzskata, ka no bekvokālu dziedātājām uzreiz kļūt par trio, kas atrodas skatuves priekšplānā, ir tas pats, kas gaismotājam kļūt par skaņotāju – turpat blakus stāv abas pultis, bet pogas nozīmē ko citu!

”Morāli ir ļoti grūti no skatuves dziļuma iznākt priekšplānā un sevi pierādīt. Jāmācās viss no jauna, tas ir morāli, emocionāli grūti. Fona vokāls izpilda uzdevumus, domā par skanējumu, bet uz solistu, mūsu gadījumā grupu, uzreiz ir 100 procentīga uzmanība, tas ir pilnībā kas cits,” tā ”Limonāde”.

”Limonāde” priecājas būt ”X Faktorā”, mācīties jaunas lietas un priecēt klausītājus jau trio statusā, esot priekšplānā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm