tv3.lv

”X Faktora” zvaigzne Reinis Liepa salīdzina spēlēšanu uz ielas Latvijā un ārzemēs

”X Faktora” dalībnieks, mūziķis Reinis Liepa bieži vien redzams, spēlējot uz ielas. Dziedātājs iekarojis Latvijas, Polijas, Anglijas un Nīderlandes ielas. Reinis skaidro, kādas ir atšķirības, spēlējot uz ielām ārzemēs un Latvijā.

2020. gada 10. janvārī 18:00

Sarunā ar portālu Skaties.lv Reinis stāsta, ka latvieši ir kautrīgāki. Arī viņam pašam ir grūti saņemties, pieiet kādam klāt, iedot naudiņu vai izteikt komplimentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāpēc ”X Faktora” dalībnieks Reinis Liepa nodzinis matus?

Ārzemēs ir cita atmosfēra, cilvēki vairāk pastaigājas, bauda apkārt notiekošo un pievērš uzmanību mūzikai.

”Anglijā lielā cieņā ir spēlēšana bāros vai uz ielas. Cilvēki nāk klāt, izsaka komplimentus, iemet naudiņu. Tas viss motivē, dod enerģiju turpināt darboties, pēc spēles radīt ko muzikāli jaunu,” atklāj Reinis.

Reinis domā, ka Latvijā šāda veida muzicēšana vairāk tiek uztverta kā diedelēšana, tāpēc nereti izskan aicinājumi atrast darbu.

Ne tikai dāmas dievina iepirkšanos! Reinis Liepa apmeklē veikalus, lai pastaigātos un iedvesmotos

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķis uzskata, ka arī spēlēšana uz ielas ir darbs, kā nekā muzicēt var mācīties pusi dzīves, un ne katrs spēj 3-4 stundas no vietas dziedāt.

”Vecrīgā vislabāk spēlēt pa naktīm, kad vairums ir iedzēruši, “atvērušies” un visiem viss patīk. Arī Latvijā mainās attieksme un cilvēki šāda veida muzicēšanu sāk uztvert pozitīvi,” smaida Reinis.

Reinis parasti spēlē 1-4 stundas, viss atkarīgs no garastāvokļa, laika apstākļiem un cilvēku atsaucības.

Parasti dziedātājs muzicē kopā ar labāko draugu, grupas biedru Tomu, ar kuru iepazinies – muzicējot uz ielas.

”Kādreiz spēlējām neatkarīgi no laika apstākļiem. Reiz pat -18 grādos spēlējām tunelī, tad stundas laikā nopelnījām 40 latus. Nu spēlēju ja ir siltāks par +8 grādiem, saudzēju pirkstus un balsi,” tā Reinis.

Reinis Liepa par muzikālajiem plāniem un laika pavadīšanu kopā ar dēlu

Reinis atklāj, ka ielu māksla sniedz pieredzi, rūdījumu, reizēm spēlēt uz ielas ir grūtāk, nekā uz skatuves. Kā nekā koncertā tevi gaida, bet uz ielas jau var sākt skatīties ar “šķību aci” kad tikai izvelc ģitāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Nav tik viegli spēlēt, līdz iemācies to pareizi darīt, jābūt pacietīgam. Ja nav mikrofona jābūt ļoti spēcīgai balsij vai personībai, lai spētu pompozi parādīt sevi un pievērst apkārtējo uzmanību,” pieredzē dalās Reinis.

Reinis ieguvis labus kontaktus ar studiju producentiem, saņēmis aicinājumus uzstāties kooperatīvos un arī grupas biedri iepazīti, muzicējot tieši šādā veidā.

”Uz pirmo mēģinājumu ierados, smaržodams pēc vakardienas ballītes.” Kā ”X Faktors” apgrieza kājām gaisā Reiņa Liepas dzīvi

”Anglijā man uz ielas ir uzdāvināta ģitāra. Teica, ka skaisti spēlēju, toties dāvinātājas dēls ģitāru atstājis novārtā, instruments “apaug” ar putekļiem, tāpēc to uzdāvināja man,” priecājas Reinis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atceroties Polijā iegūto pieredzi, mūziķis stāsta, ka daudzi klausās no saviem dzīvokļiem un pēc tam ārā pa logu met naudu. Tas esot interesants skats, kā papīra nauda lido.

Tāpat Polijā Reinis un Toms reiz uzaicināti muzicēt klubā, bet beigās nav bijis jāspēlē, vien jāizklaidējas VIP līmeņa klubā.

”Amsterdamā dāmas uzaicināja doties izbraukumā ar laivu. Viens no mums airēja un dziedāja, otrs spēlēja ģitāru un dziedāja. Dāmas cienāja mūs ar vīnu, fotografējāmies kopā un baudījām skaistos Amsterdamas skatus,” atmiņās dalās Reinis.

Kāpēc Reinis Liepa pēc ”X Faktora” tiešraidēm dedzina melnas un baltas sveces?

Ja svešajā zemē latvieši izdzird, ka kāds spēlē dziesmas dzimtajā valodā, tautiešiem rodas papildu sajūsma un prieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Nenoliegšu, notiek arī negatīvas lietas, ir bijis, kad mēģina atņemt naudu, saka, lai ejam prom, iznāk no pretējām mājām un saka, ka galva jau sāp. Ir visādas pieredzes, gluži kā darot ikvienu darbu. Es koncentrējos uz pozitīvo,” smaidot nobeidz Reinis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm