Izvēlos neradīt bērnu – egoisms vai atbildība pret pārapdzīvoto planētu?

2022. gada 1. novembrī 18:05

Kāpēc arvien vairāk cilvēku izvēlas neradīt bērnus? Vieni saka, ka tas ir egoisms, citiem tās ir rūpes par zemeslodi un tās pārapdzīvotību. Bet varbūt tas ir protests sabiedrības spiedienam un normām?

Sarunu šovā “Zilonis studijā” pie vadītājas Agneses Drunkas viesojas un par šo tēmu runā māksliniece, aktīviste Mētra Saberova, kura veikusi sterilizācijas procedūru, lai nekad neradītu pēcnācējus,  Rīgas Stradiņa universitātes pētniece Diāna Kiščenko, kā arī mūziķis, producents un divu bērnu tētis Kaspars Ansons. Raidījumā otrajā daļā piedalās arī uzņēmēja Sandija Šteinberga Dukure, kas nevēlas bērnus un to neslēpj.

Lai arī visos laikos bērni bijuši, tā teikt, skats nākotnē, arvien biežāk dzirdam par apzinātu izvēli par labu dzīvei bez bērniem. Kāpēc tā un kā to uztver sabiedrība? Kā raidījumā stāsta Mētra, arī nedzemdējot, sievietes biežāk nekā vīrieši uzņemas rūpes par apkārtējiem, par pasauli, tādējādi dodot savu pienesumu sabiedrībai.  “Gribēju uzsvērt to, ka mana vēlme nedzemdēt bērnus ir tikpat leģitīma un svarīga, kā citu – dzemdēt,” saka Mētra Saberova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz piektdienai pulksten 17.00 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Sarunu šovā “Zilonis studijā” Agnese Drunka un Oskars Lepers aicina dažādu jomu pārstāvjus, lai diskutētu par ērtiem un ne tik ērtiem tematiem, par kuriem reizēm vairāmies runāt publiski.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 2.sezonas raidījumiem!


  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm