Marija Linarte sarunu šovā aizsvilstas par sāli Rīgas ielās: Katru ziemu Fricis kliedz, kā viņam sāp

24. februārī 9:00

Aktrise Marija Linarte ir zināma kā liela dzīvnieku mīļotāja, dzīvnieku tiesību aizstāve un divu kaķu un suņa saimniece. Un viņai ir stingra nostāja gan par suņu saimnieku atbildību pret savu mīluli, gan sāli Rīgas ielās, kas maitā dzīvniekiem ķepas.

Kā TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” atklāj Marija Linarte, janvāra sākumā viens no viņas diviem suņiem devās uz citiem medību laukiem. Sešus mēnešus vecā suņu meitene Kira, ko Marija bija adoptējusi no Liepājas patversmes, nosmaka. “Es spēlēju izrādi, atnācu mājās, un mans suns bija nosmacis. Viņa bija izārdījusi miskasti, kaut kas bija trahejā iesprūdis, un viņa bija nosmakusi. Tas bija pavisam negaidīti,” stāsta Linarte.

Savu sunīti viņa uzreiz sāka elpināt, lai atdzīvinātu. “Zvanīju uzreiz dakterim, prasīju, kā to darīt. Brauca uzreiz pakaļ, mēs suni vedām, bet bija jau par vēlu. Izrādījās, ka dzīvnieciņš bija aizgājis, kad es vēl mājās biju.”

Linarte stāsta, ka apglabājot sunīti, piedzīvojusi mikroinfarktu. “Man sirsniņa tā nekad nebija sāpējusi.”

Aktrise norāda, ka savus dzīvniekus uztver kā ģimenes locekļus: “Man prioritāte ir mani dzīvnieki un pēc tam tikai cilvēki.”

Vienlaikus Marija spriež – sunim ir jābūt savam pienākumam. “Mana atbildība un mīlestība pret suni ir nosacīti kā pret bērnu, bet es atceros, ka tas ir dzīvnieks. Kā mamma es, visticamāk, jūtos. Bet vai es viņu esmu dzemdējusi? Nē taču.”

“Es domāju, ka mani dzīvnieki dzīvoklī dzīvo daudz laimīgāku dzīvi nekā citi zemnieku saimniecībās, neskatoties uz to, ka viņiem it kā ir plašums. Ar viņiem, es nedomāju, ka tik daudz strādā. Ļoti daudzus suņus nošauj mednieki, domādami, ka tie ir lapsas. Viņi lielākoties pavada pie ķēdes,” spriež Marija.

Taču nereti cilvēki pret suņiem izjūt pārāk lielu mīlestību, kas mēdz izpausties kā dzīvnieku pucēšana greznos tērpos. Vaicāta, ko domā par cilvēkiem, kuri savus suņus tērpj dažādās drēbēs, Marija teic – sākotnēji viņa bija kategoriski pret un principiāla, bet viņas suns Fricis -15 grādu aukstumā salst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat viņa atklāj, ka rudeņos un gada tumšajā laikā viņas sunim, dodoties pastaigās, tiek uzvilkta atstarojošā veste, lietus jaka un retos gadījumos – kaut kas siltumam.

Taču īpaši sāpīgs Marijai ir jautājums par ziemas laikā uz ielām un ietvēm kaisīto sāli, kas bojā dzīvnieku ķepas. “Es par to gadiem cīnos, bet neviens mani nedzird. Nav sunim jāvelk zābaki, vienkārši nav uz Rīgas ielām jākaisa sāls. Tas ir kaut kāds postpadomijas mantojums. Katru ziemu Fricis kliedz, kā viņam tas sāp.

Viens ir tas, ka mēs varam likt smēres, vilkt tos drausmīgos zābakus, ar kuriem suņi nevar pastaigāt. Tā ir ņirgāšanās. Kāpēc mēs nevaram pārstāt kaisīt sāli uz ielām? Mums ir ļoti, ļoti daudz kaķu, kas staigā pa ielām un arī apdeg. Man mājās ir kaķis invalīds, kas, es pieļauju ideju, ka tieši šādā veidā savu ķepu samaitāja,” saka Linarte.

Nākamajā brīdī viņa īpaši iedegas: “Ja tev ir vienalga par kaķiem, suņiem un visiem pārējiem, tad padomā par zābakiem! Lūdzu nekaisiet sāli uz ielām!”

Pilno raidījumu, kurā Marija Linerte, mūziķis, zemnieks, vairāku suņu saimnieks Mārtiņš Jātnieks-Borkovskis un dzīvnieku labturības aktīviste Zane Zagorska spriež par mājdzīvnieku vietu sabiedrībā, var noskatīties šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Sarunu šovā “Zilonis studijā” Agnese Drunka un Oskars Lepers aicina dažādu jomu pārstāvjus, lai diskutētu par ērtiem un ne tik ērtiem tematiem, par kuriem reizēm vairāmies runāt publiski.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 2.sezonas raidījumiem!


  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm