Orgānu ziedošana – misija, loģiska rīcība vai ķermeņa zaimošana?

28. februārī 18:02

Mūsdienu medicīna straujiem soļiem attīstās. Ar orgānu transplantācijas palīdzību iespējams glābt dzīvības, kas vēl pirms dažām desmitgadēm tiktu zaudētas, bet tajā pašā laikā runa ir par dzīvu vai tikko aizsaulē aizgājušu cilvēku. Orgānu ziedošanas ētika un prakse – tā ir šīs dienas sarunu šova “Zilonis studijā” tēma.

Pie raidījuma vadītāja Oskara Lepera studijā viesojas Aleksis Vilciņš, kas jau izmantojis iespēju veikt atzīmi par savu orgānu ziedošanu pēc nāves, mūziķis Uģis Glāzītis,  kas ziedojis nieri dēlam un ārsts, Nacionālā transplantācijas koordinācijas centra vadītājs Jurijs Bormotovs.

Sabiedrībā attieksme pret orgānu ziedošanu un donoriem nav viennozīmīga, turklāt pieredze ir ļoti dažāda. Kāda ir dzīve pēc dēlam ziedotas nieres? Cik attīstīta ir orgānu ziedošanas kustība Latvijā un kur pie orgāniem tiek medicīnas studenti, kad tas nepieciešams mācībām? Tāpat ne visi zina, kas jādara, lai oficiāli izdarītu atzīmi reģistros, ka vēlies ziedot savus orgānus citu dzīvības glābšanai vai zinātnei. Par to arī dzīva diskusija šovā “Zilonis studijā”.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz piektdienai pulksten 17.00 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Sarunu šovā “Zilonis studijā” Agnese Drunka un Oskars Lepers aicina dažādu jomu pārstāvjus, lai diskutētu par ērtiem un ne tik ērtiem tematiem, par kuriem reizēm vairāmies runāt publiski.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 2.sezonas raidījumiem!


  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm