Sekss pēc 60: Dimantra Antra stāsta, kā mainās seksuālā dzīve senioru vecumā

11. maijā 10:09

Mīlestība gadus neskaita. Sabiebrība gan mēdz skaitīt un jūtu dzīvi vairāk piedēvēt jaunībai. Spītējot šim stereotipam, TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” starmešu gaismā celta mīlestība, attiecības un sekss senioru vecumā.

Dimantra Antra, kura plašāk zināma kā “Dzīves Mākslas akadēmijas” dibinātāja, ar tagadējo dzīvesbiedru attiecības sāka veidot 50 gadu vecumā. Taču ar šo vīrieti viņa ir pazīstama kopš 15 gadu vecuma. “Mēs esam klasesbiedri”. Viņa ir pārliecināta, ka, ja tās būtu sākusi agrāk, nekas nebūtu sanācis.

Antra pauž, ka viņas attiecības ir balstītas uz romantisku, nevis praktisku kopābūšanu. “Tajā gadu skaitā, kāds ir mums, man šķiet, mēs dzīvē varam iemācīties kaut ko tik skaistu, ko jaunībā nekad nepratām. Un noteikti ir romantika,” saka 60 gadus vecā Antra, kura ar savu vecumu ļoti lepojas un jūtas laimīga. “Es domāju – kad būs septiņdesmit, būs vēl labāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Antra uzsver – arī jaunībā viņa jutās iemīlējusies. “Ap gadiem 40 es domāju – kad tā pirmā jaunība beigsies un otrā sāksies. Ap sešdesmit es saku to pašu. Īstenībā man tāda brīža, kad tā beigtos, nav. Tāpēc man šķiet, ka pie sešdesmit es ļoti labi saprotu, ka mīlestības turpinājums aug augumā, mīlestības spēja ir atraisāma, uzaudzējama, uzauklējama, un tas ir skaistums, par ko jaunībā es īstenībā nemaz nenojautu.”

Viņa uzskata, ka gadu perspektīva ir “kaut kas tik brīnišķīgs, ko piedzīvot”. “Divdesmit gados es būtu laimīga, ja man būtu bijis kāds kurš pasaka – arī pēc sešdesmit, septiņdesmit un astoņdesmit būs skaisti. Un man bija tāda tantīte. Man bija kādi 24, un viņai bija pāri 70. viņa stāstīja, cik sulīgi dzīvo, kā viņa apprecējās pa kluso 68 gados, jo bija kauns. Tajā brīdī es skatījos tādām acīm un domāju – vau!

Es atvēru muti un viņu apbrīnoju. Es neko nepadomāju. Es ieraudzīju, ka tā ir patiesība, ko viņa stāsta. Esmu tik pateicīga viņai, jo ar viņas virzību es varēju uzauklēt sevi un redzēt perspektīvu, un tagad redzēt vēl vairāk, kā tas ir,” stāsta Antra.

Kā spriež Antra, stāties laulībā mūža otrā pusē ir ļoti dabiski. “Manuprāt, ne juridisks process. Laulība ir tāds kā publisks apliecinājums, tas ir kaut kas sirdī sakārtots. Gan jau tam, kādēļ katrs precas, ir individuāli iemesli, bet, manuprāt, tas ir ļoti svarīgi vīrietim. Vīrietim ir svarīgi, ka viņam ir ģimene, ka viņš var uzņemties vadību un atbildību un kāda sieviete viņam uzticas ar visu savu bērnu daudzumu, kas nu pa dzīvi ir sakrāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mīlestība ar gadiem izaug. Ja jaunībā mēs mīlestību vēl mācāmies, kad mēs jau esam gados, mēs mīlestību mākam vairāk, protams, ja mēs mācāmies. Ir tie, kas apvainojas, aizvainojas, vairs neprecēsies, vairs nešķirsies. Bet tas ir cilvēka personības izaugsmes jautājums, vai mēs apvainojamies un vainojam citus, vai mēs tomēr kaut ko atrisinām sevī un ejam tālāk.”

Antra norāda, ka līdz ar gadiem uzlabojas arī seksuālā dzīve: “Mēs labāk mākam. Kurš gan seksu var mācēt sākumā?! Mēs to mācāmies kā jebko. Nevar mācēt lietas, ko nemācās. Ja cilvēkam ir interese par seksu, viņš mācās, attīstās, eksperimentē. Reāli mācās. Kad ir daudzie gadi, tad tās mākslas ir tik daudz.

Patiesībā tas ir filigrāns skaistums. Un, protams, tam vajag laiku. Un tas ir apvīts ar daudz ko tādu, kas jaunībā pat prātā neienāk. Izjūtas un maigums, jutekliskums – tam visam vajag laiku. Tas patīk. Sajūtas ir pilnīgi tā kā sula šļakstās.”

“Seksa dzīve ir ļoti interesanta, jo sevišķi, ja to kopj un attīsta mākslu, seksa kultūru. Tas ir skaistums, ko pievienot jebkam vai no kā izriet jebkas,” tā Dimantra Antra.

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17.00 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 3.sezonas raidījumiem!


  • Ja vēlies piedalīties klātienē raidījumā, atstāj telefona numuru
  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm