Zintis uzzina, ka viņa dēls dzīvo bērnunamā, kur viņu atstāja māte. Skaudrs vientuļā tēva stāsts

8. septembrī 10:31

Salīdzinot ar situāciju ES valstīs, Latvijā ir ļoti daudz vientuļo vecāku. Kā liecina statistika, 2020. gadā Latvijā 29,1 % no vecākiem bija vientuļās mammas un 4,3 % vientuļie tēvi, tātad trešdaļa no visām ģimenēm pēc modeļa bija vientuļie jeb solo vecāki. TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” pieredzes stāstā, kā audzināt bērnu vienam pašam, dalās Zintis Grīviņš.

Pēc iepazīšanās ar sievieti, kura vēlāk viņam dāvāja dēlu, kā stāsta Zintis, “visi bija laimīgi, viss bija labi, līdz brīdim, kad pieteicās bērns”. Tad attiecībās ar gaidāmās atvases māti sākās lejupslīde un nesaskaņas.

Pirms tam Zintis mācījās mākslas skolā, paralēli muzicēja – gribēja izvērst mūziķa karjeru un nodarboties ar skaņu celiņu veidošanu. “Kad pieteicās bērns, sāka svārstīties doma par mākslu un reālo dzīvi,” norāda Zintis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecības ar bērna māti izjuka. “Sapratu, ka mākslas virziens man neattīstīsies tik labi. Tad es pieņēmu faktu – bērns piedzims, jāpelna nauda, un , lai arī viņa vairs nav mana sieviete – mēs izšķīrāmies –, es rūpējos, lai kaut kādā veidā viņu atbalstītu.”

Pirmos trīs dzīves gadus dēls dzīvoja pie mammas.

“Kas viņai prātā notika, es nepateikšu, jo nebiju klāt. Varbūt netika ar kaut ko galā. Un tad viņa no bērna atteicās. Viņam palika trīs gadi, kad man atnāca ziņa no Bāriņtiesas. Tad man bija pilnībā viss jāmet pie malas.

Es vēl mēģināju nopelnīt papildu naudu, lai viņu atbalstītu, bet tad es uzzināju, ka esmu to lieki sūtījis.”

Pēc tam, kad Zinta bērnu māte bija atdevusi bērnunamā, vīrietim bija jāizcīna liela cīņa. “Man bija jāpierāda sava atbildība par to, ka tas ir mans bērns,” stāsta Zintis.

Viņš pameta mūziku un visu, kas ar to saistīts, lai pievērstos dēla audzināšanai. “Protams, nebija vieglākais ceļš. Lai veltītu laiku dēlam un darbam, man bija baigā improvizācija,” atklāts ir Zintis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš norāda: “Daudziem ir šaubas par tēviem un vīriešiem kā tādiem – ka viņi būtu atbildīgi. Es jau no pirmās dienas sapratu, ka es būšu tētis. Bija tāds pozitīvs vilnis. Visa dzīve uzreiz pārslēdzās un bija skaidrs – man ir jāuzņemas konkrēta loma.”

Tagad puika ir 14 gadus vecs, un Zintis nav gatavs ne mirkli no dēla atkāpties. “Ir bailes par katru soli. Mēs divus gadus pēc kārtas bijām svētceļojumā, kur es nesu viņu uz pleciem. Kamēr citi gājiena laikā atpūtās, man bija smags darbs. Nedod dievs, viņš tajā pūlī Aglonā noklīdīs!”

Tagad Zintis savā dzīvē ielaidis sievieti. “Grūti gāja, sevi psiholoģiski pārvarēt, tik daudz dažādas domas,” saka Zintis. Bijušas bailes kārtējo reizi sāpināt vispirms bērnu, kurš sievieti jau paspējis iepazīt. “Pusaudžu gados vēl vairāk viņu var sadragāt,” spriež vīrietis.

“To pārvarējām. Protams, mēs ar to joprojām strādājam, attiecības veidojam,” stāsta Zintis, “improvizējam”. Viņš uzskata, ka nav tādas grāmatas, kur dotas konkrētas atbildes, kā pareizi dzīvot, tostarp veidot attiecības ģimenē.

Jautāts, vai dēla māte ir parādījusies pie apvāršņa, Zintis saka: “Nē. Bērns arī pat īsti vairs nejautā par viņu, jo mums pēdējā mēģināšana kaut ko labot attiecībās starp bērnu un māti iznāca diezgan smaga. Es nezinu, kas viņai… Viņai nāca nākamais bērniņš ar citu puisi un dēls vairs nebija tik svarīgs. Tas ir mans secinājums par viņu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī trešajā “Zilonis studijā” sezonā būs viedokļu apmaiņa, dalīšanās pieredzē un daudz diskusiju, lai kopā veicinātu dziļāku izpratni sabiedrībā par dažādiem tematiem.

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17.00 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

“Ziloni” tagad var atrast arī straumēšanas platformā Spotify.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 3.sezonas raidījumiem!


  • Ja vēlies piedalīties klātienē raidījumā, atstāj telefona numuru

  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm