tv3.lv

Zināmas visas deviņas Amigo Dzintara dziesmu aptaujas fināla melodijas

Ir noslēdzies Amigo Dzintara dziesmu aptaujas trešais balsojums, un līdz ar to zināmas visas deviņas otrās sezonas iemīļotākās melodijas, kas 13. jūnijā cīnīsies par aptaujas uzvarētāja godu. Fināls šogad notiks krāšņā brīvdabas koncertā Jelgavā, Uzvaras parka estrādē.

2015. gada 21. maijā 13:30

Aptaujas finālā iekļuvušas šādas dziesmas: grupas Galaktika un brāļu Puncuļu izpildītā Tēvam, Aigariņa Fotogrāfija, Edvīna Bauera Vasaras vējš, grupas Liepavots izpildītā dziesma Pietura, grupas Baltie lāči dziesma Pacel glāzi priekam un dziesma Paprasiet, ko izpilda Santa Zapacka un Harijs Ozols, grupa Roja ar dziesmu Ja būtu Tu, kā arī grupa Klaidonis ar dziesmu Vai tas var būt un Laimas muzykanti ar dziesmu Vokors īt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad finālā nokļuvuši pieci mākslinieki, kuri Amigo Dzintara dziesmu aptaujā piedalās pirmo reizi, atstājot aiz sevis dažus aptaujas ”veterānus, – un tie ir Aigariņš, Edvīns Bauers, grupa Liepavots, Santa Zapacka un Harijs Ozols, kā arī grupa Laimas muzykanti.

Pie apvāršņa parādījušies jauni kantrī izpildītāji, zudušas robežas starp klasisko šlāgermūziku un popa žanru – tie abi saplūduši kopā. Amigo Dzintara dziesmu aptauja veicinājusi arī jaunu projektu un iniciatīvu rašanos, piemēram, Aivars Birzmalis speciāli šai aptaujai radīja un iedziedāja pats savu dziesmu latviešu valodā Manas lauku mājas, komentējot aizvadītās sezonas tendences un norises, stāsta Velga Vītola, Latvijas Radio 2 raidījumu vadītāja, Amigo Dzintara dziesmu aptaujas veidotāja.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Viņa norāda, ka šī sezona ir nesusi arī citus pārsteigumus, un rezultātus ikmēneša balsojumos bieži vien nebija iespējams prognozēt: Ja pagājušajā sezonā cilvēki balsoja vairāk par grupām, tad šajā sezonā bija redzams, ka klausītāji balso par dziesmām. Ir skaidrs, ka nākotnē būs arvien svarīgāk, lai mūziķi aktīvāk rada kvalitatīvas dziesmas. Kopumā balsošanas aktivitāte Amigo Dzintara dziesmu aptaujā pieaugusi pieckārtīgi – no 21 000 balsu pirmajā sezonā līdz gandrīz 110 000 otrajā.

Velga Vītola pieļauj, ka uz Amigo Dzintara dziesmu aptaujas pirmajām vietām sīvākie konkurenti varētu būt Latgales mūziķi, jo katram no viņiem ir plašs un ļoti uzticamu fanu loks. Rezultātus gaidīt vienmēr ir satraucoši. Kā pierādīja jau pirmā sezona, skatītāju un klausītāju balsojums mēdz būt neprognozējams, norāda Velga.

Otrās sezonas populārā dziesma tiks noteikta telefonbalsojumā koncerta laikā. Fināla koncertu tiešraidē varēs vērot telekanālā LNT un klausīties Latvijas Radio 2. Pēc koncerta balli spēlēs grupas Baltie lāči un Klaidonis. Koncertu vadīs iemīļotie LNT un Latvijas Radio 2 raidījumu vadītāji – Velga Vītola, Liene Šomase un Juris Hiršs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķi, kas visas sezonas garumā guvuši skatītāju mīlestību un atzinību, Amigo Dzintara dziesmu aptaujas vasaras tūrē no 3. jūlija līdz 22. augustam dosies ciemos pie saviem klausītājiem visā Latvijā, tādējādi īstenojot Amigo Dzintara dziesmu misiju – padarīt skaistākās dziesmas pieejamas ikvienam. Biļetes uz koncertiem vēl var iegādāties Biļešu paradīzē.

Par Amigo Dzintara dziesmu aptaujas pirmās sezonas uzvarētājiem kļuva grupa Galaktika ar dziesmu Sauc atpakaļ. Galveno balvu – braucienu uz vecāko Eiropas kantrī mūzikas festivālu Dānijas pilsētā Silkeborgā Galaktikas mūziķi novēlēja populārākajai Latvijas kantrī mūzikas grupai Sestā jūdze, kas godam pārstāvēja Latviju uz festivāla lielās skatuves. Arī šī gada Amigo Dzintara dziesma dziesma saņems īpašu balvu no Amigo.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm