tv3.lv

Citāda Šerloka Holmsa interpretācija seriālā “Elementāri, Vatson!”

2014. gada 11. septembrī 17:35

No 21.septembra TV6 skatītāji aicināti pavadīt svētdienu vakarus intelektuālā sabiedrībā – ar doktori Vatsoni, kuru atveido izskatīgā Lūsija Liu, un Šerloku Holmsu, kura tēlā iejūtas pievilcīgais Džonijs Lī Millers. Viņi sader kā cimds ar roku, par to varēs pārliecināties, redzot, cik veikli abi spēj atrisināt sarežģītākos noziegumus, liekot lietā asā prāta spējas. Iepazīstiet aktieri Dž.Lī Milleru un skatieties viņa atveidoto Šerloka Holmsu mūsdienu interpretāciju seriālā “Elementāri, Vatson!” no 21.septembra svētdienu vakaros 20:00 kanālā TV6!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāpēc Vatsonu atveido sieviete?

Seriāla “Elementāri, Vatson!” veidotājs Roberts Dohertijs pirms seriāla radīšanas ir rūpīgi izpētījis Šerloka Holmsa tēla smalkākās psiholoģiskās nianses. R.Dohertijam ir sagatavota atbilde, kāpēc ir izvēlēta sieviete doktora Vatsona lomai. Viņš skaidro, ka viena no lielākajām motivācijām, izvēloties sievieti, bija vēlme parādīt, ka vīrietis un sieviete var strādāt un dzīvot kopā, turklāt starp viņiem var nebūt romantiskas jūtas.

Mūsdienīgajā Šerloka Holmsa interpretācijā darbība norisinās Ņujorkā, lai arī pat Šerloks Holms ir no Anglijas Viņš reiz darbojies kā Skotlendjarda konsultants izmeklēšanas lietās, taču kritis narkotiku gūstā un pēc ārstēšanās kursa pārcēlies uz ASV. Ņujorkā Šerloku sagaida viņa bagātā tēva noalgotā uzraudze Džoana Vatsone, kuras uzdevums ir dzīvot kopā ar Šerloku, sekot viņam līdzi it visur un pieskatīt, lai viņš turas pa gabalu no narkotikām. Tomēr pats Šerloks uzskata, ka vislabāk nedomāt par narkotikām viņam palīdzēs darbs policijā. Un viņš sāk palīdzēt Ņujorkas policijai noziegumu izmeklēšanā.

Gūst uzslavas par aktierspēli

Divu gadus pirms CBS veidoto “Elementāri, Vatson!” pasteidzās kanāls BBC ar seriālu Šerloks Holmss. Taču abu seriāla veidotāji viens uz otru netur ļaunu prātu, atzīstot, ka seriālu sižeta līnijas savā starpā atšķiras. Piemēram, BBC veidotais Šerloks Holmss ir uzņemts Lielbritānijā un tajā doktoru Vatsonu neatveido sieviete. Šerloka Holmsa atveidotājs aktieris Benedikts Kamberbačs ir īpaši uzslavējis arī “Elementāri, Vatson!” aktieri Džoniju Lī Milleru, sakot, ka viņa aktierspēle ir ļoti baudāma. ”Lai arī šī ir mūsdienu Šerloka Holmsa versija, Dž.Lī Millers ir viens no labākajiem, 78 esošajiem, šī tēla atveidotājiem,” saka B.Kamberbačs, kurš mudina ikvienu noskatīties šo seriālu. Starp citu, abi aktieri ir spēlējuši kopā seriālā National Theatre Live.

Kas vieno Dž.Lī Milleru un A.Džoliju?

Pētot Dž.Lī Millera pagātni, atklājās, ka aktiers savu atpazīstamību ieguva pēc lomas filmā Hackers, kurā spēlēja kopā ar pasaulslaveno aktrisi Andželīnu Džoliju un Metjū Lilardu. Mazliet vēlāk A.Džolija kļuva arī par viņa sievu. Pēc teju trīs laulībā pavadītiem gadiem pāris šķīrās 1999.gadā, pēc šķiršanās abi ir spējuši saglabāt draudzīgas attiecības. 2008.gadā Dž.Lī Millers apprecējiās ar aktrisi, producenti Mišelu Hiku un abu laulībā ir dzimis dēls Basters Timotijs Millers.

Regbists un skrējējs

Izrādās, ka Dž.Lī Milleris ir liels regbija fans, viņš šo sporta veidu ir spēlējis skolas laikā. Vēlāk ar to nodarbojies arī profesionālā līmenī, spēlējot Santa Monikas regbija klubā. Bez regbija, aktieris ir aizrāvies ar skriešanas sport un viņš ļoti bieži piedalās dažādos labdarības skrējienos. 2006.gadā Dž.Millers bija pieteicies Sahāras maratonam, taču nācās atteikties, jo bija jāfilmējas filmā Maratons. Taču aktierim ir izdevies noskriet Londonas maratonu 2008.gadā ar laiku 3:01:40, tāpat viņš ir piedalījies 2010.gadā Ņujorkas maratonā kopā ar seriāla Deksters ekrāna partneri Dženiferu Kārpenteri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm