tv3.lv

Ir pienācis laiks “Riskam!”

Jau no 15.septembra būs skatāma jaunā erudīcijas spēle “Risks!”, kas pasaulē jau vairāk kā 30 gadus pazīstama ar nosaukumu Joepardy, un kura ieguvusi vairākas prestižās Emmy balvas. Jauno erudīcijas spēli vadīs radio Star FM ētera personība Jānis Romanovskis, kurš atzīst, ka pats, nonākot spēlētāju statusā, noteikti riskētu uz visu banku. Skatieties jauno erudīcijas spēli “Risks!” jau 15.septembrī un turpmāk no pirmdienas līdz ceturtdienai 18:00 kanālos TV3 un TVPlay!

2014. gada 5. septembrī 10:17

Azartisks vadītājs

Jaunās TV3 erudīcijas spēles “Risks!” vadītāja pienākumi uzticēti radio Star FM ētera personībai Jānim Romanovskim, kuram vienmēr ir patikušas erudīcijas spēles. Jau no bērnības kopā ar mammu J.Romanovskis ir skatījies gan pirmo Padomju Savienībā radīto prāta spēli KAS? KUR? KAD?, gan arī pusaudža gados, kad J.Romanovska mājās parādījās iespēja skatīties televīzijas kanālus caur satelītelevīziju, viņš ar aizrautību vērojis Joepardy vācu versiju. Toreiz gan viņš saprata labākajā gadījumā piekto daļu no redzamā, un tobrīd, protams, nenojauta, ka kādreiz nāksies spēli vadīt tepat Latvijā. J.Romanovskis atzīst, ja viņš pats nonāktu “Risks!” spēlētāja statusā, tad viņa tēmas noteikti būtu Ģeogrāfija un Premjerlīga, jo ir kaislīgs futbola vērotājs. Vēl par savas dzīves lielāko azartu viņš min iespēju katru rītu strādāt radio dzīvajā ēterā. Vadot spēli, viņam pašam ir ļoti interesanti, jo tā ir iespēja satikt Latvijas erudītākos cilvēkus, un tā ir unikāla iespēja klusībā pārbaudīt savas zināšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar ko šī spēle atšķiras no citām?!

TV3 erudīcijas spēles “Risks!” autori – amerikāņi, uzskata, ka šī ir viena no klasiskākajām prāta spēlēm pasaulē. Galvenais, ar ko šī spēle atšķiras no citām, ir fakts, ka skatītājiem netiek uzdoti jautājumi, bet tiek sniegtas norādes, pēc kurām pareizie jautājumi spēlētājam ir jāuzbūvē pašam. Piemēram, tēmā Populāras rudmates, slēpjas norāde Viņas viena zeķe ir zaļa, bet otra – sarkana. Pareizais jautājums, kas tiktu gaidīts no skatītāja, būtu Kas ir Pepija Garzeķe? Ja spēlētājs savu atbildi nespēj noformulē kā jautājumu, pasakot tikai Pepija Garzeķe, tad atbilde netiek pieņemta. Otra būtiskā atšķirība, ja salīdzina ar citām Latvijā iepriekš redzētām prāta spēlēm, ir tā, ka šoreiz viena raidījuma laikā tiek izspēlētas vairāk nekā 120 norādes. Tas ir kas nebijis, jo parasti šāda veida spēlēs tiek izspēlēti ne vairāk kā 20 jautājumi. Gaidāmā TV3 spēle “Risks!” sastāv no divām daļām – Izaicinājuma un Dubultriska, un katrā no tām piedalās trīs dalībnieki. Abu daļu uzvarētāji raidījuma beigās tiekas spēles Finālā. Spēles uzvarētājs jeb Čempions finālā saņem to naudas summu, ko ir sakrājis spēles laikā, un tiesībās piedalīties nākamajā spēlē. Tiesa, tur viņa sākuma bilance atkal sākas no nulles.

Svarīga veiklība un ātrums

Spēli “Risks!” veido producentu grupa Versija B, kuras pārstāvji pirms tam veidojuši tādus šovus kā Gribi būt Miljonārs?, Dullais Desmitnieks, Vīrietis uz paklāja, Superbingo un Kinomānija. Viņi atzīst, ka, veidojot jauno erudīcijas spēli “Risks!”, lielākā nozīme ir tieši dalībnieku atlasei. Liels ir producentu prieks, ka līdzās jau pieredzējušajiem spēlētajiem parādās arī jauni, gudri un riskēt griboši cilvēki, kas ir gatavi publiski nodemonstrēt savas zināšanas. Jo šoreiz nepietiek vien ar to, ka dalībnieki ir ļoti erudīti, šoreiz ir nepieciešama arī zināma veiklība un ātra reakcija, jo uz spēles norādēm ir jāpaspēj atbildēt piecu sekunžu laikā. Norādes Riskam! gatavo redaktoru grupa MAGISTER LUDUS, kuras pārstāvji pirms tam ir guvuši pieredzi, gatavojot jautājumus dažādām prāta spēlēm, tai skaitā Prāta bankai, Lieliskajam pieciniekam un citām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm