tv3.lv

Kanālā TV3 atdzimst leģendas un “Vikingi”!

Sen senos laikos vikingiem Baltijas jūra kļuva par mazu. Viņi ticēja sev, dievu labvēlībai un liktenim, un tad devās no Kuršu teritorijām līdz Britu salām iekarot zemes, kuras vēl nebija kartēs. TV3 jaunā sāga “Vikingi” aizvedīs uz 9.gadsimta nogali, kad vikings Ragnars Lotbroks nolēma nepakļauties cilts virsaitim un devās iekarot rietumus, pārliecībā, ka atradīs lielas zemes un bagātības. Televīzijas pirmizrādi piedzīvos pasaules skatītāju sajūsmu iekarojusī vēsturiskā sāga “Vikingi” no 8.oktobra 22:40 un turpmāk trešdienu vakaros kanālā TV3!

2014. gada 24. septembrī 17:44

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vikings dodas iekarot rietumu zemes!
Jaunā sāga “Vikingi” atspoguļos vikingu laikus agrīnajos viduslaikos – teritorijā, kas mūsdienās ir Skandināvija un Apvienotā Karaliste. TV3 sāga ir balstīta uz stāstiem par zemnieku un vikingu vārdā Ragnars Lodbrokus, par viņa vēlmi atklāt un iekarot zemes, kuras atrodas otrpus okeānam. Kopā ar uzticamu draugu Flokiju – prasmīgu galdnieku, viņam izdodas uzbūvēt kuģi, kas ir stipri atšķirīgs no citu vikingu kuģiem. Tomēr šim neparastajam kuģim ir neticami labas braukšanas īpašības. Ragnars ir atradis veidu, kā sekmīgi šķērsot okeānu, lai sasniegtu rietumu zemes, bet viņa lielā iekarošanas vēlme izraisa domstarpības starp viņu un vietējo vikingu virsaiti Jarlu Haraldsonu. Viņš savukārt grib izlaupīt austrumu zemes, nevis guldīt veltas cerības uz neizpētītajām rietumu zemēm. Ragnars sasauc nelielu grupējumu, kas ir gatavs atklājumiem. Ragnara dumpīgais gars un nepakļaušanās ir ne tikai izaicinājums, bet arī cēlonis briesmām gan viņam, gan viņa ģimenei.

Neskatoties uz sākotnējiem šķēršļiem, Ragnāram kopā ar uzticamiem cilvēkiem izdodas sasniegt tālos krastus, kur tos sagaida bagāts laupījums. Vikingiem tikpat kā bez jebkādas pretestības izdodas sagūstīt klosteri un laupījuma apjomi pārsniedz gaidīto. Kad bija iegūts viss, ko vikingi vēlējās, viņi devās mājup. Ragnārs, nonācis atpakaļ, pastāstīja mājās palicējiem par bagātajām zemēm un atvestie dārgumi pārliecināja Jarlu un pārējos vikingus par bagāto zemju esamību.

Par seriāla tapšanu
Režisora Maikla Hersta veidotā sāga “Vikingi” pirmizrādi piedzīvoja 2013.gadā. Vēsturiskais stāsts ir guvis atzinību, tiekot izvirzīts četrām Primetime Emmy balvām. Gaidāmo TV3 sāgu uzņēmušas divas filmu studijas – Īrijas Octagon films un Kanādas Take 5 Productions. Kopējais budžets ir 40 miljoni dolāru, kas tika atvēlēts tikai pirmās sezonas uzņemšanai. Filmēšana sākās 2012.gadā jaunā, modernā un mūsdienīgā studijā Ešfordā. Studijā, kurā uzņemta sāga “Vikingi”, valda tā laika atmosfēra, savukārt ārskati un ainas, kurās redzami vikingu kuģi, ir uzņemtas Viklo kalnos.

Iepazīstot galvenos aktierus
Galveno varoni Ragnaru Lodbroku sāgā atveido aktieris Trevis Fimmels, kurš ir dzimis 1979.gada 15.jūlijā Ečakas pilsētā Austrālijā. Bērnības lielāko daļu viņš ir pavadījis piena fermā kopā ar vecākiem. Sasniedzot tīņu gadus, viņš pārcēlās uz Melnburnu, lai varētu pieteikties vietējā futbola klubā, taču šis sapnis tā arī netika izdzīvots, jo tika spēcīgi satraumēta kāja. Taču futbols viņam atnesa modeļu karjeru, jo kāda treniņa laikā simpātisko puisi pamanīja prestižas modeļu aģentūras pārstāvis, kurš viņam piedāvāja atnākt uz provēm. Pēc tām T.Fimmela modeļa karjera strauji pavirzījās augšup un viņš parakstīja līgumu ar Calvin Klein. 2002.gadā T.Fimmelu atzina par pieprasītāko vīrieti modeļu pasaulē. Tomēr pēc laika T.Fimmels nolēma pamest modeļu biznesu aktiera karjeras dēļ.

Pēc tam, kad tika pārtraukta modeļa karjera, T.Femmels devās uz Holivudu, kurā divus gadus apguva aktiera meistarību, pēc tam nolēma riskēt un piedalīties pirmajās provēs. 2003.gadā iznāca seriāls Tarzāns ar T.Femmela piedalīšanos, pēc filmēšanās tajā viņš piedzīvoja strauju izaugsmi. Aktieris ieguva piedāvājumus filmēties vairākos televīzijas projektos, seriālos, un arī ieguva iespēju pastrādāt kopā ar vienu no vadošajiem Holivudas režisoriem. Pieprasījums pēc aktiera tajā laikā bija pieaudzis, taču galvenā loma vēl nebija ne reizi iegūta. Zvaigžņu stundu T.Femmels piedzīvoja 2012.gadā, kad viņu apstiprināja galvenajai lomai seriālā “Vikingi”. Nākamajā dienā pēc televīzijas pirmizrādes T.Femmels pamodās kā īsta zvaigzne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvenā varoņa Ragnāra brāli Rollo atveido aktieris Kleivs Stendens, kurš dzimis 1981.gada 22.jūlijā Daunas grāfistē, Ziemeļīrijā. Divu gadu vecumā zēns kopā ar vecākiem pārcēlās uz Lesteršīru. K.Stendens pabeidza skolu, kas nosaukta Eduarda VII vārdā, pēc kuras viņš iestājās Meltonas koledžā, aktiermeistarības kursā. Kādu laiku K.Stendens nebija pārliecināts par aktiera karjeru, jo bija aizrāvies ar cīņas mākslu, kas viņam ļoti padevās. 12 gadu vecumā K.Stendens pievienojās Notingemas kaskadieru trupai, kurā galvenokārt nodarbojās ar zirgu izjādēm. Sasniedzot piecpadsmit gadu vecumu, jaunietis tika uzņemts Valsts jaunatnes teātrī un ar dažādiem iestudējiem ir apbraukājis visu Lielbritāniju. Pateicoties skatuves panākumiem, K.Stendenam izdevās iestāties Londonas mūzikas un teātra mākslas akadēmijā. 2005.gadā K.Stendens parādījās vairākās sērijās populārajā britu seriālā Ārsti, tam sekoja 2012.gads ar piedalīšanos sāgā “Vikingi”.

Varoni Lagertu atveido aktrise Ketrīna Vinnika, kura dzimusi 1977.gada 17.decembrī Toronto, Kanādā. K.Vinnikai ir ukraiņu saknes un ģimene ļoti bieži savstarpēji sarunājas ukraiņu valodā. Jau agrā bērnībā viņa vēlējās kļūt par aktrisi, skolā piedalījās teātra pulciņos unvēlāk devās uz Ņujorku, kur iestājās Viljama Espera studijā. K.Vinnikas aktrises karjera ir nepārtraukti saistīta ar Paramount Pictures studiju. No 2003.gada aktrise spēlē tieši šīs studijas veidotajās filmās, piemēram, Aukstās dvēseles, Mīlestība un citas zāles, Reālie puiši. Savukārt 2010.gadā aktrise ieguva vienu no galvenajām lomām komēdijā Killeri, kas kļuva par īstu hitu. 2012.gadā K.Vinnika ieguva galveno lomu filmā Zādzības māksla, par viņas ekrānas partneri kļuva Holivudas zvaigzne Kurts Rasels. Filmā K.Vinnika spēlē dejotāju no Ukrainas, kura kļuvusi par Rasela draudzeni. Tāpat K.Vinnika ir filmējusies vairākos seriālos, viņa ir spēlējusi Likums un kārtība, Nozieguma skelets un Kurjers. Aktrise 2013.gadā ieguva Lagertas lomu skatītāju atzinību guvušajā seriālā “Vikingi”. Papildu tam, ka viņa filmējas seriālos un filmās, aktrise arī nodarbojas ar taekovondo un viņa ir ieguvusi melno jostu cīņas mākslā. Tāpat viņa ir ieguvusi apsarga licenci.

Gaidāmajā TV3 sāgā “Vikingi” Jarla Haraldsona tēlā iejutīsies aktieris Gabriels Birns, kurš dzimis 1950.gada 12.maijā Dublinā, Īrijā. Izglītību topošais aktieris ieguva klasiskā katoļu skolā, kurā valdīja stingri morāles noteikumi, tāpēc viņam nav tās labākās atmiņas par skolu. Tīņa vecumā G.Birnam bija diez gan bohēmiska dzīve, viņš aizrāvās ar alkoholu, satikās ar sievietēm un aizrāvās ar futbolu. Kādu laiku G.Birns nodzīvoja, piestrādājot gadījuma darbos, līdz viņš iestājās Īrijas nacionālajā universitātē. Tajā viņš apguva literatūru, fonētiku, arheoloģiju, spāņu un īru valodas, tāpat arī spēlēja futbola klubā Stella Maris. 1973.gadā pēc universitātes beigšanas G.Birns aizbrauca uz Spāniju, kur pasniedza angļu valodu, bet vēlāk atgriezās Īrijā un strādāja meiteņu skolā. 1978.gadā aizsākās G.Birna profesionālā teātra karjera, viņš tika uzņemts teātra trupā un ļoti drīz iekļuva dažādos televīzijas projektos. Astoņdesmitajos gados viņš pārvācās uz Londonu kino un televīzijas karjeras dēļ. Tad sekoja G.Birna veiksmīgā debija Holivudā, tā laika zināmākā loma bija filmā Parastie aizdomās turamie. Vēlāk aktieris filmējies arī daudziem zināmās filmās kā Cilvēks dzelzs maskā, Valsts ienaidnieks un Stigmata.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm